Program för DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2018 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:42 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:18.27 2013-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Shannyn Hultin (1993) 2:18.27 2013-07-07 |
|
Beräknad start 09:00 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
127 |
2 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
50m |
2:54.67 |
179 |
3 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
AH7605 |
UPSALA S |
|
50m |
2:50.84 |
173 |
4 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:49.35 |
103 |
5 |
Emma Hjort |
2000 |
AZ4800 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:50.46 |
172 |
6 |
Lisen Myrelid |
2005 |
AD0805 |
UPSALA S |
|
50m |
2:50.95 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Alma Bergqvist |
2005 |
AC5205 |
UPSALA S |
|
50m |
2:49.11 |
43 |
2 |
Elin Sand |
2002 |
BV9602 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:44.06 |
198 |
3 |
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:43.17 |
143 |
4 |
Saga Boråker |
2004 |
AN1604 |
SANDVIKEN |
|
50m |
2:42.04 |
203 |
5 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
AQ6605 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:42.35 |
174 |
6 |
Klara Pettersson |
2004 |
AU6204 |
UPSALA S |
|
50m |
2:43.51 |
75 |
7 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:45.44 |
89 |
8 |
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
2:49.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Matilda Holmström |
2005 |
AF9205 |
UPSALA S |
|
50m |
2:41.14 |
191 |
2 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:40.17 |
62 |
3 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
50m |
2:38.88 |
23 |
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:37.25 |
39 |
5 |
Clara Lönnberg |
2001 |
AF9801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:38.77 |
64 |
6 |
Julia Lindgren |
2004 |
AN0604 |
FALUN |
|
50m |
2:39.82 |
168 |
7 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
50m |
2:40.73 |
161 |
8 |
Salma Gabot |
2001 |
AN1801 |
UPSALA S |
|
50m |
2:41.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:36.05 |
71 |
2 |
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:33.85 |
106 |
3 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:32.79 |
139 |
4 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
50m |
2:31.15 |
78 |
5 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:31.86 |
70 |
6 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:33.17 |
66 |
7 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
2:33.96 |
158 |
8 |
Stina Byström |
2002 |
AD7202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:36.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
25 |
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:29.10 |
194 |
2 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:28.55 |
209 |
3 |
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:27.78 |
217 |
4 |
Clara Wiman |
1996 |
AE8896 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:26.38 |
154 |
5 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
25m |
2:26.66 |
67 |
6 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
50m |
2:28.14 |
228 |
7 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
25m |
2:28.77 |
227 |
8 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
50m |
2:30.84 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:42 |
|