Program för DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 28
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2018 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:42 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Mattias Kahlin (1987) 1:04.59 2010-07-14 |
Distriktrekord Juniorer: Linus Kanth (1991) 1:06.82 2011-06-29 |
|
Beräknad start 10:50 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
1:39.14 |
214 |
3 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:27.54 |
178 |
4 |
Danny Simaleza |
2005 |
AE4905 |
UPSALA S |
|
50m |
1:24.24 |
104 |
5 |
Uros Jovancic |
2000 |
AS3300 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:25.87 |
207 |
6 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:29.94 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
95 |
1 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:22.27 |
79 |
2 |
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:21.56 |
73 |
3 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:18.91 |
77 |
4 |
Melker Rosengren |
2003 |
AR1903 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:18.18 |
216 |
5 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:18.59 |
136 |
6 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
25m |
1:21.03 |
94 |
7 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:22.17 |
166 |
8 |
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
UPSALA S |
|
50m |
1:23.79 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:16.31 |
171 |
2 |
Roman Milkin |
1999 |
AH0599 |
UPSALA S |
|
50m |
1:14.95 |
41 |
3 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.05 |
222 |
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.92 |
4 |
5 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:12.96 |
44 |
6 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.10 |
181 |
7 |
Anton Waller-Kaustinen |
2000 |
AJ5500 |
UPSALA S |
|
50m |
1:15.32 |
193 |
8 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:18.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
245 |
1 |
Vilmer Jansson |
2000 |
AI2100 |
HK SIM |
|
25m |
1:12.83 |
38 |
2 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.81 |
180 |
3 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
50m |
1:10.99 |
212 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:08.56 |
130 |
5 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:09.93 |
134 |
6 |
Joel Larsson |
2001 |
AP9301 |
SALA SS |
|
25m |
1:11.24 |
233 |
7 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.45 |
120 |
8 |
Erik Krysén |
2000 |
AE0100 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:12.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
126 |
1 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
1:08.46 |
115 |
2 |
Anton Campalto |
1998 |
AI5398 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:07.95 |
91 |
3 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:07.47 |
202 |
4 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.84 |
1 |
5 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:07.21 |
162 |
6 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
25m |
1:07.80 |
5 |
7 |
Nils Schönberg |
1989 |
AM4989 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:08.35 |
76 |
8 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
1:08.46 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:42 |
|