Program för DM-JDM (50m) 2018 Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
DM - JDM (50m) 2018 MSSF |
|
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:42 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar |
Finaler (5) |
Distriktrekord Seniorer: Gustaf Dahlman (1997) 1:49.12 2018-04-06 |
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 1:51.24 2016-05-17 |
|
Beräknad start 10:25 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:30.53 |
148 |
4 |
Hugo Koivumäki |
2004 |
AT2904 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:26.21 |
105 |
5 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:26.90 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:23.85 |
147 |
2 |
Tobias Klasson |
2000 |
AM1500 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:20.78 |
45 |
3 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.28 |
176 |
4 |
Andreas Savin |
2003 |
AG9503 |
UPSALA S |
|
50m |
2:15.51 |
156 |
5 |
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
UPSALA S |
|
50m |
2:18.69 |
42 |
6 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:20.47 |
27 |
7 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:21.03 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
177 |
1 |
Kevin Shiva |
2002 |
AB1102 |
UPSALA S |
|
50m |
2:15.11 |
167 |
2 |
Alexander Karlsson |
2002 |
AQ4102 |
UPSALA S |
|
50m |
2:12.20 |
200 |
3 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:10.76 |
223 |
4 |
Robin Flyman |
1995 |
BA0795 |
ÖSA |
|
25m |
2:10.16 |
150 |
5 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:10.52 |
26 |
6 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:11.29 |
104 |
7 |
Uros Jovancic |
2000 |
AS3300 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:13.09 |
81 |
8 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:15.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
49 |
1 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:09.04 |
175 |
2 |
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
UPSALA S |
|
50m |
2:08.13 |
102 |
3 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:03.50 |
132 |
4 |
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
SALA SS |
|
25m |
2:01.99 |
137 |
5 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
2:02.16 |
213 |
6 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:05.12 |
138 |
7 |
Edwin Nystrand |
2002 |
AE8902 |
SALA SS |
|
50m |
2:08.54 |
72 |
8 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:10.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
34 |
1 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:01.75 |
180 |
2 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
25m |
1:59.57 |
187 |
3 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:56.55 |
210 |
4 |
Lukas Steiner |
1998 |
AG8998 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:50.73 |
15 |
5 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:54.98 |
236 |
6 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:58.50 |
149 |
7 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
AG6199 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:00.63 |
74 |
8 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:01.92 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
02 juni 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:42 |
|