Startliste for Triton Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Triton Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
172 |
3 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
50m |
|
180 |
4 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
50m |
|
262 |
5 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
50m |
|
622 |
6 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
536 |
1 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:54.08 |
537 |
2 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:06.22 |
560 |
3 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:54.62 |
54 |
4 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:48.24 |
369 |
5 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:51.99 |
544 |
6 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:01.32 |
550 |
7 |
Rosa Rank Solhart |
2007 |
0762AD |
GLADSAXE |
|
25m |
2:10.73 |
377 |
8 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
542 |
1 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:45.07 |
490 |
2 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:39.88 |
126 |
3 |
Sarah Møller Jakobsen |
2004 |
0416AW |
NAKSKOV |
|
25m |
1:35.07 |
251 |
4 |
Mathilde Pihl |
2005 |
0522AK |
KVIK |
|
25m |
1:34.90 |
616 |
5 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:34.98 |
465 |
6 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:35.58 |
466 |
7 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:42.07 |
543 |
8 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:47.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:32.51 |
64 |
2 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:31.25 |
385 |
3 |
Mathilde Klintby |
2004 |
0492AZ |
RINGSTED |
|
25m |
1:29.04 |
432 |
4 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.61 |
619 |
5 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:28.91 |
124 |
6 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
50m |
1:30.97 |
575 |
7 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:32.37 |
495 |
8 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
25m |
1:28.21 |
496 |
2 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.86 |
487 |
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.67 |
613 |
4 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.30 |
176 |
5 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
1:26.43 |
483 |
6 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.75 |
177 |
7 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
1:27.76 |
599 |
8 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.05 |
505 |
2 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.59 |
296 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:22.96 |
158 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.93 |
692 |
5 |
Victoria Husted Volden |
2003 |
0312AU |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:22.26 |
633 |
6 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:23.93 |
476 |
7 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.99 |
155 |
8 |
Ulrika Paaske |
2004 |
0482AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:26.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.34 |
488 |
2 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.06 |
598 |
3 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.27 |
676 |
4 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:18.52 |
453 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.88 |
608 |
6 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.29 |
491 |
7 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.25 |
371 |
8 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:21.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
484 |
1 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.82 |
480 |
2 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.55 |
350 |
3 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
1:17.03 |
289 |
4 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.56 |
292 |
5 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
1:16.70 |
671 |
6 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.10 |
400 |
7 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:17.60 |
382 |
8 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:18.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:16.15 |
603 |
2 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.65 |
581 |
3 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:15.52 |
157 |
4 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.87 |
642 |
5 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:15.00 |
339 |
6 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
25m |
1:15.52 |
147 |
7 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.77 |
703 |
8 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
1:16.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.04 |
516 |
2 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.15 |
345 |
3 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
50m |
1:11.28 |
96 |
4 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:10.22 |
726 |
5 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
1:10.77 |
605 |
6 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.06 |
427 |
7 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.15 |
108 |
8 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.28 |
18 |
2 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:08.89 |
21 |
3 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:07.92 |
404 |
4 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
1:03.08 |
31 |
5 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:07.08 |
341 |
6 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:08.36 |
355 |
7 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
50m |
1:09.11 |
701 |
8 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:09.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|