Startliste for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Hørsholm Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
406 |
2 |
Sebastian Engelbrecht |
2007 |
0735AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
|
429 |
3 |
Cosmo Kyriakidis |
2007 |
0745AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
|
395 |
4 |
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
0985AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
385 |
1 |
Gustav Hahn Alsbjerg |
2007 |
0753AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:53.09 |
122 |
2 |
Cornelius Borgaard Bang |
2007 |
0787AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:42.35 |
134 |
3 |
Oscar Heinemann |
2007 |
0797AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:36.03 |
544 |
4 |
Thor Andersen |
2007 |
0735AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:36.62 |
417 |
5 |
Marcus Westmark Holm |
2007 |
0707AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:42.72 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
William Bendixen |
2007 |
0719AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:34.59 |
405 |
2 |
Noah El-Nagdy |
2007 |
0707AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:31.40 |
23 |
3 |
Linus Noe |
2008 |
0895AA |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:28.71 |
283 |
4 |
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
0733AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:30.63 |
135 |
5 |
Theodor Heinemann |
2007 |
0771AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:33.55 |
583 |
6 |
Mathias Garset Petersen |
2007 |
0713AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:36.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Rasmus Edske |
2007 |
0777AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:27.04 |
17 |
2 |
Calvin Konge Neess |
2005 |
0525AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:24.46 |
160 |
3 |
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
0761AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:23.49 |
149 |
4 |
Lukas Peacock |
2007 |
0751AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:24.19 |
591 |
5 |
Carl Gustav Skovgaard |
2006 |
0651AK |
SØLLERØD |
|
50m |
1:24.46 |
285 |
6 |
William F. Pilgaard |
2006 |
0677AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:28.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Mikkel Munkholm |
2006 |
0631AE |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:22.75 |
547 |
2 |
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
0767AC |
SØLLERØD |
|
50m |
1:21.69 |
69 |
3 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:20.42 |
34 |
4 |
Thomas Trebbien |
2002 |
0265AT |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:20.92 |
155 |
5 |
Nikolai Stender-Petersen |
2007 |
0723AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:22.36 |
156 |
6 |
William Brix Søhoel |
2006 |
0671AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:22.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Østen Pedersen |
2005 |
0541AP |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:20.11 |
143 |
2 |
Tore Krogh |
2006 |
0679AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.50 |
303 |
3 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:17.51 |
136 |
4 |
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
0655AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:17.81 |
307 |
5 |
Bjarke Søndergaard Jensen |
2004 |
0493AR |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:19.99 |
280 |
6 |
Emil Olsen |
2006 |
0689AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:20.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Sven Ole H. Frederiksen |
2006 |
0637AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:17.37 |
130 |
2 |
Albert Hvistendahl Fabel |
2007 |
0735AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.79 |
137 |
3 |
Jens Krogh Hermansen |
2006 |
0675AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:15.23 |
444 |
4 |
William Rützou |
2005 |
0569AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:15.72 |
298 |
5 |
Peter K. M. Petersen |
2006 |
0665AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:17.00 |
305 |
6 |
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:17.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
August Taul |
2006 |
0681AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:13.52 |
180 |
2 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.15 |
79 |
3 |
August Sølvsteen |
2005 |
0591AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:12.05 |
15 |
4 |
Marcus Madsen |
2005 |
0557AJ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:12.26 |
252 |
5 |
Axel Björnsson |
2005 |
AF8105 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:13.43 |
150 |
6 |
Walter N Falborg Pedersen |
2007 |
0751AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:14.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
599 |
1 |
Sebastian Alexander West |
2004 |
0489AI |
SØLLERØD |
|
50m |
1:11.56 |
555 |
2 |
Alexander Halken |
2005 |
0583AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:11.17 |
430 |
3 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
0447AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:10.47 |
147 |
4 |
Christian Moefelt |
2006 |
0697AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.93 |
133 |
5 |
Victor Juhl Hansen |
2007 |
0719AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:11.49 |
25 |
6 |
Asbjørn Olesen |
2004 |
0481AR |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:11.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
593 |
1 |
Kasper Milton Smith |
2003 |
0343AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:09.78 |
436 |
2 |
Alexander Nørby |
2006 |
0617AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:09.24 |
39 |
3 |
Laurits Boserup |
2005 |
0553AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.33 |
71 |
4 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.71 |
264 |
5 |
Hugo Stoltz |
2004 |
AF4904 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:09.75 |
561 |
6 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
50m |
1:10.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
580 |
1 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
50m |
1:07.85 |
177 |
2 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.25 |
173 |
3 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.98 |
550 |
4 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:07.07 |
186 |
5 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.49 |
292 |
6 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:08.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.70 |
10 |
2 |
Nichlas Jørgensen |
2004 |
0439AK |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:06.35 |
306 |
3 |
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
0247AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:05.58 |
425 |
4 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.86 |
30 |
5 |
Jesse Refsgaard |
2003 |
0365AQ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:06.69 |
262 |
6 |
Isak Klamming |
2003 |
AY7903 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:06.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.39 |
255 |
2 |
Aron Persson |
2004 |
AM4504 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:04.91 |
560 |
3 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
50m |
1:04.82 |
269 |
4 |
Melker Svensson |
2002 |
AG4702 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:04.89 |
400 |
5 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:05.04 |
602 |
6 |
Daniel Chabert Delhi |
2006 |
|
OAKS |
|
50m |
1:05.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
577 |
1 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
50m |
1:04.60 |
295 |
2 |
Rasmus Emil Poulsen |
2001 |
0167AQ |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:04.19 |
55 |
3 |
Anders Hvidt |
2002 |
0271AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.37 |
182 |
4 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.76 |
254 |
5 |
Ugnius Melieska |
2004 |
AR4104 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:04.47 |
448 |
6 |
Janus Schnabl |
2003 |
0311AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:04.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.12 |
224 |
2 |
Adrian Roed Schøning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.39 |
222 |
3 |
Jesper Schiødt |
2001 |
0107AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.84 |
601 |
4 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
0337AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:02.35 |
576 |
5 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
50m |
1:02.47 |
293 |
6 |
Patrick S. Hansen |
2000 |
0089AT |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:03.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.13 |
21 |
2 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:01.00 |
585 |
3 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:00.21 |
393 |
4 |
Fillip Bruhn |
2003 |
0391AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:00.89 |
294 |
5 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:01.10 |
13 |
6 |
Victor Holm Larsen |
2003 |
0357AN |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:01.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Mattias Houen |
2002 |
0255AK |
HELSINGØR |
|
50m |
59.82 |
556 |
2 |
Adam Hansen |
1998 |
9883AP |
SØLLERØD |
|
50m |
59.32 |
11 |
3 |
Thor Malmby Jørgin |
2001 |
0111AQ |
DRAGSHOLM |
|
50m |
57.83 |
265 |
4 |
Erik Stoltz |
1998 |
AV8598 |
YSTADS SS |
|
50m |
59.02 |
263 |
5 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
50m |
59.51 |
398 |
6 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
59.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
557 |
1 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
55.69 |
238 |
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
50m |
54.28 |
119 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
53.47 |
113 |
4 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
53.87 |
543 |
5 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
54.71 |
414 |
6 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
57.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|