Startliste for Spar Nord Hørsholm Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Hørsholm Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Hørsholm |
|
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|
|
Arrangør |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Medley Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Freya Valentin |
2008 |
0888AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:45.00 |
157 |
2 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
50m |
4:42.28 |
132 |
3 |
Sarah Zargarov Hansen |
2008 |
0848AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:23.97 |
234 |
4 |
Tindra Alstierna |
2006 |
AO4606 |
YSTADS SS |
|
50m |
4:40.00 |
138 |
5 |
Katrine Hermansen |
2008 |
0838AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:45.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:08.67 |
148 |
2 |
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
GLADSAXE |
|
50m |
4:02.99 |
449 |
3 |
Clara Katharina Sederholm |
2006 |
0634AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:00.00 |
154 |
4 |
Rosa Rank Solhart |
2007 |
0762AD |
GLADSAXE |
|
50m |
4:01.59 |
139 |
5 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
50m |
4:04.87 |
142 |
6 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
50m |
4:20.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
558 |
1 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
50m |
3:56.31 |
124 |
2 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:52.92 |
125 |
3 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
50m |
3:48.94 |
541 |
4 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
0756AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:52.09 |
289 |
5 |
Sofia Mohammadi |
2005 |
0552AW |
VATCPH-STT |
|
50m |
3:53.74 |
140 |
6 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
50m |
3:58.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
3:46.06 |
146 |
2 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
50m |
3:43.57 |
402 |
3 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:39.67 |
394 |
4 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
0746AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:40.05 |
594 |
5 |
Caroline Terney |
2007 |
0728AM |
SØLLERØD |
|
50m |
3:45.00 |
282 |
6 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
3:48.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
590 |
1 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
50m |
3:35.07 |
549 |
2 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:32.68 |
559 |
3 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
50m |
3:31.54 |
145 |
4 |
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
0862AD |
GLADSAXE |
|
50m |
3:32.32 |
60 |
5 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:32.93 |
551 |
6 |
Asta-Marie Mailund Clan |
2006 |
0652AN |
SØLLERØD |
|
50m |
3:35.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
575 |
1 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
0744AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:29.86 |
227 |
2 |
Olivia Malmborg |
2006 |
AE0806 |
YSTADS SS |
|
50m |
3:21.99 |
299 |
3 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
3:18.67 |
158 |
4 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
0732AD |
GLADSAXE |
|
50m |
3:21.28 |
228 |
5 |
Anna Melgar |
2004 |
AD6204 |
YSTADS SS |
|
50m |
3:22.43 |
581 |
6 |
Annabella Nathansen |
2007 |
0708AM |
SØLLERØD |
|
50m |
3:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
592 |
1 |
Frederikke Smidt |
2004 |
0412AL |
SØLLERØD |
|
50m |
3:18.02 |
229 |
2 |
Hannah Nilsson |
2006 |
AE5406 |
YSTADS SS |
|
50m |
3:15.48 |
7 |
3 |
Karoline Holm Hilkjær |
2005 |
0516AI |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:15.11 |
144 |
4 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:15.15 |
5 |
5 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:16.11 |
236 |
6 |
Felicia Leo |
2006 |
AE8606 |
YSTADS SS |
|
50m |
3:18.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
50m |
3:13.12 |
586 |
2 |
Anna Røjel |
2006 |
0634AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:10.45 |
129 |
3 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:09.03 |
441 |
4 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:09.45 |
54 |
5 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:11.20 |
64 |
6 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
3:13.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:06.10 |
35 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
3:04.33 |
434 |
3 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:01.44 |
6 |
4 |
Maria Hardis |
2004 |
0434BA |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:01.58 |
29 |
5 |
Ella Rasmussen |
2004 |
0472AL |
DRAGSHOLM |
|
50m |
3:05.05 |
153 |
6 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
50m |
3:07.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
50m |
3:00.17 |
4 |
2 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:56.63 |
32 |
3 |
Laura Sørensen |
2001 |
0102BC |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:55.63 |
226 |
4 |
Elvira Eriksson |
2003 |
AJ5803 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:55.76 |
204 |
5 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:59.48 |
545 |
6 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:00.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Maja Åkesson |
2002 |
AJ6402 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:51.41 |
231 |
2 |
Elin Kjellberg |
2003 |
AJ7803 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:50.44 |
209 |
3 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:49.14 |
67 |
4 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
50m |
2:49.41 |
167 |
5 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:50.67 |
31 |
6 |
Alberte Holst Schilling |
2003 |
0368AW |
DRAGSHOLM |
|
50m |
2:54.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:47.44 |
230 |
2 |
Sara Melgar |
2002 |
AA8602 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:44.78 |
421 |
3 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:42.66 |
392 |
4 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:42.79 |
168 |
5 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:47.32 |
181 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:47.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
598 |
1 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
50m |
2:40.68 |
183 |
2 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:38.55 |
47 |
3 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:36.83 |
109 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:37.94 |
115 |
5 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:40.23 |
83 |
6 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.11 |
164 |
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.27 |
45 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:29.37 |
52 |
4 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:31.23 |
41 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.93 |
233 |
6 |
Amanda Strömberg |
1998 |
AR7698 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:36.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
26 maj 2018 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening |
Udskriftstidspunkt |
08:08 |
|