Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 49
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
13:50 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15 |
Finaler (6) |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 |
|
Beräknad start 15:09 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
479 |
0 |
Nathalie Rahm |
2004 |
AA2404 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:14.66 |
337 |
1 |
Isabelle Frisk |
2004 |
BN5804 |
LASS |
|
25m |
1:13.79 |
262 |
2 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:13.27 |
533 |
3 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
AQ9803 |
ÖSA |
|
25m |
1:12.39 |
317 |
4 |
Maja Arnell |
2004 |
AO8204 |
LASS |
|
25m |
1:11.81 |
112 |
5 |
Mathea Slettevold |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
1:12.22 |
455 |
6 |
Ellen Lovinge |
2004 |
AC6204 |
NKK |
|
25m |
1:13.20 |
463 |
7 |
Felicia Svan |
2003 |
BF7203 |
NKK |
|
50m |
1:13.77 |
151 |
8 |
Ellinor Andersson |
2003 |
BB4203 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:14.64 |
474 |
9 |
Malin Flaa |
2004 |
AF6604 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:15.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
519 |
0 |
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:10.77 |
462 |
1 |
Stefanie Petrovic |
2003 |
AL3803 |
NKK |
|
25m |
1:10.33 |
448 |
2 |
Hilma Broden |
2003 |
AS8203 |
NKK |
|
25m |
1:09.70 |
6 |
3 |
Marte Pleym Grønhaug |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:09.46 |
147 |
4 |
Tine Pedersen |
2004 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:09.33 |
464 |
5 |
Kasandra Svan |
2004 |
AQ0404 |
NKK |
|
25m |
1:09.44 |
538 |
6 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
25m |
1:09.60 |
92 |
7 |
Tuva Giske Henriksen |
2004 |
|
STAVANGER |
|
50m |
1:10.07 |
373 |
8 |
Elvira Nilsson |
2004 |
AF3804 |
LASS |
|
50m |
1:10.44 |
518 |
9 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
AQ5603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:11.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
89 |
0 |
Oda Flesland |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
1:09.22 |
476 |
1 |
Thea Jansson |
2003 |
AO1603 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
1:08.98 |
367 |
2 |
Elsa Linné |
2003 |
AX4803 |
LASS |
|
25m |
1:08.37 |
493 |
3 |
Ellen Vråmo |
2004 |
BF8604 |
S 02 |
|
25m |
1:08.22 |
381 |
4 |
Hanna Persson |
2004 |
AF2204 |
LASS |
|
25m |
1:07.75 |
293 |
5 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
AW1203 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:08.19 |
208 |
6 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:08.28 |
175 |
7 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:08.80 |
300 |
8 |
Erica Segerström |
2004 |
AR9804 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:09.08 |
329 |
9 |
Maria Dehgani |
2003 |
BX0603 |
LASS |
|
25m |
1:09.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
0 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.44 |
11 |
1 |
Tonje Merethe Lid Rasmuss |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:06.94 |
128 |
2 |
Charlotte Stokka |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
1:06.43 |
157 |
3 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
1:05.71 |
230 |
4 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.07 |
212 |
5 |
Jane Elgh |
2004 |
AB1604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:05.59 |
143 |
6 |
Ida Lien Børseth |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:06.03 |
426 |
7 |
Emilia Eriksson |
2004 |
AG3604 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:06.61 |
138 |
8 |
Charlotte Frøiland |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:07.22 |
485 |
9 |
Nora Björklund |
2003 |
BA4803 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:07.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
0 |
Tilda Carlsson |
2003 |
AM2603 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:04.80 |
5 |
1 |
Tine Hovden Eidheim |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:04.52 |
136 |
2 |
Camilla Cedres Larsen |
2003 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:04.31 |
276 |
3 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:03.27 |
152 |
4 |
Tove Gustafsson |
2004 |
AH7204 |
ALVESTA SS |
|
25m |
1:03.12 |
503 |
5 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:03.13 |
2 |
6 |
Tiril Ask |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:03.56 |
416 |
7 |
Anna Krysén |
2003 |
AC2403 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
1:04.42 |
514 |
8 |
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:04.55 |
290 |
9 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:04.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
363 |
0 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
25m |
1:02.96 |
447 |
1 |
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
AC5204 |
NKK |
|
25m |
1:02.70 |
229 |
2 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.11 |
497 |
3 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:01.35 |
578 |
4 |
Linn Thid |
2003 |
ag5803 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:00.69 |
343 |
5 |
Olivia Gustafsson |
2004 |
AA8604 |
LASS |
|
25m |
1:00.81 |
216 |
6 |
Moa Holmquist |
2004 |
AG1604 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:02.00 |
385 |
7 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
1:02.29 |
12 |
8 |
Stine Rotseth |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:02.83 |
394 |
9 |
Amanda Weiding |
2003 |
BF9803 |
LASS |
|
50m |
1:03.11 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
13:50 |
|