Startliste for Suðuroyar Sparikassi Stevna
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Suðuroyar Sparikassa Stevna |
|
Udskriftsdato |
24 februar 2018 |
|
|
Stævne by |
Vágur |
|
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
|
Arrangør |
SuSvim |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 februar 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Føroyskt met (junior): Sára R. Nysted (2001) 58.67 2016-01-24 |
Føroyskt met (senior): Sára R. Nysted (2001) 58.67 2016-01-24 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Sólja Sigmundardóttir |
2005 |
|
Havnar |
|
50m |
|
105 |
2 |
Sára Thomsen |
2005 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:47.80 |
57 |
3 |
Oddvá Sedea D. Nattestad |
2006 |
|
Havnar |
|
25m |
1:37.50 |
23 |
4 |
Viktoria Olsen |
2007 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
1:42.67 |
24 |
5 |
Beinta Holm Skaaning |
2007 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:49.97 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Hildigunn Steimhólm |
2007 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:28.73 |
98 |
2 |
Birna Isholm |
2006 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:24.08 |
25 |
3 |
Birgit Thomsen |
2006 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:23.01 |
61 |
4 |
Jenný J. Petersen |
2001 |
|
Havnar |
|
25m |
1:23.18 |
97 |
5 |
Marjun Hjelm |
2005 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:28.49 |
95 |
6 |
Rósa Hansen |
2006 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:34.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Annelisa Joensen |
2003 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:19.94 |
79 |
2 |
Kristina K. Hansen |
2003 |
|
Ægir |
|
50m |
1:18.63 |
102 |
3 |
Mirja Sólstein |
2003 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:17.98 |
101 |
4 |
Krista T Justinussen |
2005 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:18.12 |
55 |
5 |
Bára D. Nattestad |
2004 |
|
Havnar |
|
50m |
1:18.86 |
50 |
6 |
Anna Højgaard |
2004 |
|
Havnar |
|
50m |
1:22.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Jóhanna H. Eidesgaard |
2004 |
|
Havnar |
|
50m |
1:17.78 |
94 |
2 |
Sesilia Feilberg |
2003 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:16.27 |
72 |
3 |
Malan Jóhansdóttir |
2004 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:15.22 |
40 |
4 |
Signa Vár Dávadóttir |
1998 |
|
Havnar |
|
50m |
1:16.08 |
104 |
5 |
Bjørk L Sørensen |
2004 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:17.63 |
54 |
6 |
Miriam Mortensen |
2004 |
|
Havnar |
|
50m |
1:17.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Nancy N. Dam |
2005 |
|
Havnar |
|
50m |
1:14.14 |
59 |
2 |
Bjørg Ólavsdóttir |
2004 |
|
Havnar |
|
50m |
1:11.72 |
10 |
3 |
Elin Christiansen |
2004 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:08.99 |
73 |
4 |
Bjørt A. Sigurðsson |
2004 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:09.90 |
71 |
5 |
Jonna Joensen |
2005 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:12.54 |
28 |
6 |
Laura Winther |
2004 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:14.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Ronja Ró Í Dímun |
2004 |
|
Havnar |
|
25m |
1:06.90 |
87 |
2 |
Sólva A. Sigurðsson |
2002 |
|
Ægir |
|
50m |
1:05.72 |
92 |
3 |
Rebekka Trygvadóttir |
2004 |
|
Ægir |
|
50m |
1:04.68 |
68 |
4 |
Súsanna Tummasardóttir |
2001 |
|
Havnar |
|
50m |
1:05.10 |
20 |
5 |
Lea Midjord |
2002 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:06.85 |
21 |
6 |
Petra A. Nielsen |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
1:08.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Brynhild Johannessen |
2002 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
1:01.63 |
77 |
2 |
Barbara Debes |
2000 |
|
Ægir |
|
50m |
1:01.44 |
45 |
3 |
Vár Erlingsd. Eidesgaard |
2001 |
|
Havnar |
|
50m |
59.22 |
27 |
4 |
Alisa Vestergård |
2003 |
|
SUÐUROYAR |
|
25m |
59.49 |
90 |
5 |
Jana B. Thomsen |
2000 |
|
Ægir |
|
50m |
1:01.60 |
96 |
6 |
Ásbjørg Hjelm |
1999 |
|
REYSTI |
|
50m |
1:03.88 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
24 februar 2018 |
Licens til Suðuroyar Svimjifelag |
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|