Startliste for Farum Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (9) |
Sponsor: Sus i Dus |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
404 |
2 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.34 |
203 |
3 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
50m |
1:12.62 |
72 |
4 |
Josefine Fast |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:13.47 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
177 |
2 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:10.18 |
252 |
3 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.54 |
254 |
4 |
Emilily Jacobs |
1996 |
|
HILLERØD |
|
50m |
1:10.07 |
220 |
5 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
50m |
1:10.84 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Mia Krüger |
2002 |
0224AG |
FARUM |
|
50m |
1:08.94 |
207 |
2 |
Caroline Bach Offendal |
2002 |
0258AS |
HELSINGE |
|
50m |
1:08.43 |
84 |
3 |
Hannah Poulter |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:07.80 |
239 |
4 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:07.95 |
175 |
5 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:08.84 |
225 |
6 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:09.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Grace Bernard |
2003 |
|
BRIGHTON |
|
50m |
1:07.40 |
333 |
2 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:06.71 |
420 |
3 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:06.62 |
11 |
4 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
1:06.63 |
320 |
5 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.34 |
371 |
6 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:07.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
457 |
1 |
Ida Hebeltoft |
2003 |
0378AD |
HERLEV |
|
50m |
1:05.88 |
186 |
2 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
HELSINGE |
|
50m |
1:05.58 |
218 |
3 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.60 |
283 |
4 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:04.71 |
228 |
5 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:05.62 |
406 |
6 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.35 |
197 |
2 |
Emma Jensen |
2002 |
0266AR |
HELSINGE |
|
50m |
1:04.25 |
332 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.26 |
30 |
4 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
1:03.90 |
405 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.26 |
13 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:04.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.21 |
425 |
2 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:00.93 |
329 |
3 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
58.35 |
419 |
4 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
59.75 |
373 |
5 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:01.75 |
442 |
6 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.92 |
242 |
2 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
59.96 |
328 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
58.06 |
327 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
59.33 |
366 |
5 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:01.46 |
396 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:01.80 |
374 |
2 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
59.77 |
1 |
3 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
57.87 |
452 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6 |
|
50m |
58.93 |
407 |
5 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:01.38 |
321 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.62 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:16 |
|