Startliste for Malmsten Swim Open Stockholm
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
Malmsten Swim Open Stockholm 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Eriksdalsbadet |
Swedish Swimming Federation |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2018 to Apr 8, 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Breaststroke Men |
|
|
|
|
|
WR: Ippei Watanabe (1997) JPN 2:06.67 2017-01-29 |
|
WJ: Qin Haiyang (1999) CHN 2:09.39 2017-07-27 |
|
ER: Anton Chupkov (1997) RUS 2:06.96 2017-07-28 |
|
EJ: 2:09.64 |
|
NR: Erik Persson (1994) SWE 2:07.85 2017-04-08 |
|
SR: Erik Persson (1994) 2:07.85 2017-04-08 |
|
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
|
Kvaltider: EM 2:14.06 YOG 2:14.89 EJM 2:17.58/2:20.32 |
|
# |
ID |
|
Name |
Club |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
53 |
|
Anton Chupkov |
Russia |
1997 |
|
50m |
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
2 |
520 |
|
Erik Persson |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
50m |
2:07.85 |
|
|
|
1994 |
AB6794 |
|
|
|
|
3 |
50 |
|
Kirill Prigoda |
Russia |
1995 |
|
50m |
2:08.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Mikhail Dorinov |
Russia |
1995 |
|
50m |
2:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
46 |
|
Rustam Gadirov |
Russia |
1997 |
|
50m |
2:09.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Giedrius Titenis |
Lithuania |
1989 |
|
50m |
2:11.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
137 |
|
Fabian Schwingenschlögl |
Neckarsulmer Sport-Union |
1991 |
144974 |
50m |
2:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
273 |
|
Matti Mattsson |
Finland |
1993 |
93A067 |
50m |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
9 |
43 |
|
Ed Baxter |
Loughborough University |
1998 |
285357 |
50m |
2:12.50 |
|
|
|
|
|
10 |
107 |
|
Andrius Sidlauskas |
Lithuania |
1997 |
|
50m |
2:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
223 |
|
Bartlomiej Roguski |
Poland |
1993 |
1001147 00091 |
50m |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
92 |
|
Ilya Shymanovich |
Belarus |
|
|
50m |
2:13.35 |
|
|
|
1994 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
240 |
|
Daniils Bobrovs |
Latvia |
1997 |
A0153 |
50m |
2:13.37 |
|
|
|
|
|
14 |
272 |
|
Teemu Vuorela |
Finland |
1994 |
94A789 |
50m |
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
214 |
|
Marcin Stolarski |
Poland |
1996 |
1001157 00443 |
50m |
2:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
850 |
|
Daniel Räisänen |
Täby Sim |
1999 |
AE0199 |
50m |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
198 |
|
Tomoe Zenimoto Hvas |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
50m |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
18 |
343 |
|
Marián Dragun |
Slovakia |
1990 |
SVK1022 7 |
50m |
2:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
422 |
|
Olle Williamsson |
Helsingborgs Simsällskap |
1998 |
AH4198 |
50m |
2:18.04 |
|
|
|
|
|
20 |
340 |
|
Jozef Beno |
Slovakia |
1999 |
SVK1194 2 |
50m |
2:18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
347 |
|
Tomas Klobucnik |
Slovakia |
1990 |
SVK1023 7 |
50m |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
894 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
23 |
915 |
|
Linus Kanth |
Västerås Simsällskap |
1991 |
AP5991 |
50m |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
24 |
624 |
|
Patric Ridell |
Simklubben Neptun |
1993 |
AJ7393 |
50m |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
25 |
105 |
|
Wietse Waninge |
ZPC Amersfoort |
|
|
50m |
2:19.58 |
|
|
|
1998 |
1998000 23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
443 |
|
Hugo Swanepoel |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AW5198 |
50m |
2:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
250 |
|
Janis Vitauts Silins |
Latvia |
2000 |
A0561 |
50m |
2:20.32 |
|
|
|
|
|
28 |
881 |
|
Karl Frylmark |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK6599 |
50m |
2:20.50 |
|
|
|
|
|
29 |
113 |
|
André Klippenberg Grindheim |
Hamar IL |
2000 |
|
50m |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
418 |
|
Gustav Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AJ4500 |
50m |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Erik Nurmi |
Finland Juniors |
2001 |
01A470 |
50m |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
32 |
1019 |
|
Nikolai Sørebø |
Bergensvømmerne |
2001 |
|
50m |
2:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
787 |
|
Pontus Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
AM5300 |
50m |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
34 |
9 |
|
Halvor Arne Borgstrøm |
Randaberg IL |
1997 |
|
50m |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
35 |
737 |
|
Johannes Skagius |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
50m |
2:22.24 |
|
|
|
1995 |
AH8595 |
|
|
|
|
36 |
546 |
|
Tom Andersson |
Linköpings Allmänna SS |
1998 |
AK2598 |
50m |
2:23.74 |
|
|
|
|
|
37 |
547 |
|
Petter Cyrén |
Linköpings Allmänna SS |
1996 |
AU8796 |
50m |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
971 |
|
Oskar Robertsson |
Uddevalla Sim |
2000 |
AE6100 |
50m |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
39 |
305 |
|
Miika Tolvanen |
Joensuun Uimaseura |
1996 |
96A432 |
50m |
2:25.36 |
|
|
|
|
|
40 |
186 |
|
Ole Marius Rist Jensen |
SK Team Sør |
2001 |
|
50m |
2:25.77 |
|
|
|
|
|
|
41 |
609 |
|
Johan Dahlgren |
Simklubben Neptun |
1986 |
AB4986 |
50m |
2:27.38 |
|
|
|
|
|
42 |
323 |
|
Lauri Elomaa |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2000 |
00A761 |
50m |
2:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
577 |
|
Carl Gerstenfeld |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5902 |
50m |
2:28.20 |
|
|
|
|
|
44 |
424 |
|
Petter Norén Vosveld |
Härnösands Simsällskap |
1999 |
AH9599 |
50m |
2:28.35 |
|
|
|
|
|
45 |
906 |
|
Edvin Torlakovic |
Västerviks Simsällskap |
2001 |
AG5301 |
50m |
2:28.46 |
|
|
|
|
|
46 |
535 |
|
Lucas Lindblom |
Landskrona Simsällskap |
2000 |
AG8500 |
50m |
2:28.71 |
|
|
|
|
|
47 |
345 |
|
Dávid Gajdos |
Slovakia |
2000 |
SVK1484 8 |
50m |
2:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
238 |
|
Alexander Kopland Borsheim |
Glitre SK |
1999 |
|
50m |
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
49 |
1017 |
|
Andreas Heimnes |
Bergensvømmerne |
1999 |
|
50m |
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
50 |
260 |
|
Bengt Vang |
Oslo Idrettslag |
|
|
50m |
2:29.55 |
|
|
|
1999 |
|
|
|
|
|
|
51 |
874 |
|
Erik Stensson |
Värnamo Simsällskap |
2002 |
AC2902 |
50m |
2:29.72 |
|
|
|
|
|
52 |
970 |
|
Oskar Gustafson |
Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
758 |
|
Ludwig Hareskog |
Södertälje Simsällskap |
1998 |
AH5398 |
50m |
2:29.96 |
|
|
|
|
|
54 |
826 |
|
Isak Alin |
Täby Sim |
1999 |
AP0799 |
50m |
2:29.97 |
LAT |
|
55 |
902 |
|
Anton Widholm |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AE6199 |
50m |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
56 |
513 |
|
Anton Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
AM4999 |
50m |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
57 |
835 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:30.53 |
|
|
|
|
|
58 |
1042 |
|
David Neuhardt |
Spårvägen Simförening |
|
|
50m |
2:30.61 |
LAT |
|
|
2003 |
AU6103 |
|
59 |
404 |
|
Albin Edvardsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AN1300 |
50m |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
60 |
362 |
|
Martin Schön |
Bollnäs Simsällskap |
2003 |
AJ9703 |
50m |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
575 |
|
Gustav Englund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AO6701 |
50m |
2:31.96 |
|
|
|
|
|
62 |
572 |
|
Anton Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
1997 |
AI4997 |
50m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
63 |
893 |
|
Niklas Nyblom |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
495 |
|
August Mathisen |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF5901 |
50m |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
65 |
865 |
|
Erik Josefson |
Varberg Sim |
2000 |
AG2500 |
50m |
2:33.63 |
|
|
|
|
|
66 |
778 |
|
Markus Charlton |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AD7701 |
50m |
2:34.04 |
|
|
|
|
|
67 |
534 |
|
Linus Kahl |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AE1501 |
50m |
2:34.58 |
|
|
|
|
|
68 |
790 |
|
Jakub Majta |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AV9703 |
50m |
2:34.66 |
|
|
|
|
|
69 |
368 |
|
Elias Hyvönen |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
2:34.68 |
|
|
|
2000 |
AA7700 |
|
|
|
|
70 |
311 |
|
Atte Lindholm |
Swimming Jyväskylä |
2001 |
01A874 |
50m |
2:35.11 |
|
|
|
|
|
71 |
629 |
|
Felix Balkerud |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
AH1301 |
50m |
2:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
782 |
|
Theodor Fridh |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT3302 |
50m |
2:36.22 |
|
|
|
|
|
73 |
899 |
|
Theodor Sköld |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AJ1701 |
50m |
2:36.31 |
|
|
|
|
|
74 |
303 |
|
Roope Ruohtula |
Joensuun Uimaseura |
2000 |
00A565 |
50m |
2:36.40 |
|
|
|
|
|
75 |
114 |
|
Nickolai Fredheim |
Hamar IL |
2000 |
|
50m |
2:36.52 |
|
|
|
|
|
|
76 |
393 |
|
Andreas Persson |
Gävle Simsällskap |
2000 |
AT8100 |
50m |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
77 |
389 |
|
Axel Witt |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
2:36.70 |
|
|
|
2000 |
AE5100 |
|
|
|
|
78 |
481 |
|
Alexander Nylén |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AD4300 |
50m |
2:37.35 |
|
|
|
|
|
79 |
844 |
|
Axel Nordén |
Täby Sim |
2001 |
AO3301 |
50m |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
80 |
290 |
|
Tuomas Jokinen |
Cetus Espoo |
|
|
50m |
2:37.75 |
|
|
|
2001 |
01A556 |
|
|
|
|
81 |
887 |
|
William Lernå |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AF4102 |
50m |
2:37.77 |
|
|
|
|
|
82 |
803 |
|
Erik Boos |
Simklubben Triton |
1999 |
AD1399 |
50m |
2:38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
715 |
|
Arvid Styrman |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AQ2502 |
50m |
2:38.23 |
|
|
|
|
|
84 |
657 |
|
Linus Ljunghusen |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AT6900 |
50m |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
85 |
963 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
2:39.07 |
|
|
|
|
|
86 |
514 |
|
Hampus Dahlgren |
Kungsbacka Simsällskap |
2001 |
AG7501 |
50m |
2:39.25 |
|
|
|
|
|
87 |
1020 |
|
Markus Arm |
MyFitness |
2001 |
|
50m |
2:39.30 |
|
|
|
|
|
|
88 |
730 |
|
Jonathan Hiltonsson |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
50m |
2:40.07 |
|
|
|
2000 |
AH1300 |
|
|
|
|
89 |
861 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:40.38 |
|
|
|
|
|
90 |
765 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
461 |
|
Erik Nicklasson |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AG2598 |
50m |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
92 |
479 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
93 |
283 |
|
Jonni Aho |
Cetus Espoo |
1999 |
99A002 |
50m |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
94 |
516 |
|
Richard Ekholm |
Kungsbacka Simsällskap |
2002 |
AV1702 |
50m |
2:42.48 |
|
|
|
|
|
95 |
944 |
|
Erik Juliusson |
Ängelholms Simsällskap |
1998 |
AQ2798 |
50m |
2:42.92 |
|
|
|
|
|
96 |
733 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
2:43.82 |
|
|
|
|
|
97 |
964 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
2:44.20 |
|
|
|
|
|
98 |
363 |
|
Juan Esbjörnsson |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2002 |
AQ6902 |
50m |
2:44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
853 |
|
Hugo Westholm |
Täby Sim |
2004 |
AI2904 |
50m |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
100 |
819 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
2002 |
AJ4102 |
50m |
2:44.40 |
|
|
|
|
|
101 |
689 |
|
Lukas Malmström |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
50m |
2:44.69 |
|
|
|
2003 |
AF5303 |
|
|
|
|
102 |
929 |
|
Oskar Axandersson |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AN7502 |
50m |
2:44.86 |
|
|
|
|
|
103 |
975 |
|
Axel Lloyd |
Trelleborg Sim |
1999 |
AE4599 |
50m |
2:45.12 |
|
|
|
|
|
104 |
994 |
|
Alexandr Sidorov |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
2:45.19 |
|
|
|
2002 |
AN5702 |
|
|
|
|
105 |
115 |
|
Eivind Aalstaad Laakso |
Hamar IL |
1999 |
|
50m |
2:45.72 |
|
|
|
|
|
|
106 |
888 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
438 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:46.30 |
|
|
|
|
|
108 |
769 |
|
Sebastian Soume |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AE2901 |
50m |
2:46.38 |
|
|
|
|
|
109 |
469 |
|
Anton Arvidsson |
Kalmar Simsällskap |
2000 |
AV6500 |
50m |
2:46.81 |
|
|
|
|
|
110 |
801 |
|
Malte Söderberg |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
2:46.99 |
|
|
|
|
|
111 |
465 |
|
Job Sanders |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AF2703 |
50m |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
112 |
923 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.68 |
|
|
|
2004 |
AC6704 |
|
|
|
|
113 |
690 |
|
Lukas Åkerblom |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AO2302 |
50m |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
114 |
702 |
|
Gustav Annas |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AL0303 |
50m |
2:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
506 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
2:52.35 |
|
|
|
|
|
116 |
926 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
2:54.27 |
|
|
|
|
|
117 |
370 |
|
Elliot Olsson |
Simklubben Elfsborg |
1999 |
AD2799 |
25m |
2:27.09 |
|
|
|
|
|
118 |
651 |
|
Victor Bergstrand |
Simklubben Poseidon |
2000 |
AI8100 |
25m |
2:29.38 |
|
|
|
|
|
119 |
523 |
|
Filip Cederholm |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI0303 |
25m |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
120 |
471 |
|
Anton Hong |
Kalmar Simsällskap |
|
|
50m |
2:46.92 |
RES |
|
|
2000 |
AI8900 |
|
121 |
851 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:48.67 |
RES |
|
122 |
388 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
2:48.93 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-04-03 21:01:42 |
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: Svensk Simidrott |
|
|
|
|