Startliste for Viking Line -uinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Lähtölista Laji 8
|
Kilpailu |
Viking Line -uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 helmikuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:09 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 helmikuu 2018 |
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet |
Loppukilpailut (8) |
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Robert Pukki |
2007 |
07A716 |
AUi |
|
25m |
|
|
4 |
Joni Lairola |
1992 |
92A232 |
AUi |
|
25m |
|
|
5 |
Veikka Saren |
2002 |
02A809 |
SomE |
|
25m |
|
|
6 |
Lennart Ahlholm |
2005 |
05A826 |
ÅSK |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Aleksi Nurmi |
2006 |
06A541 |
AUi |
|
25m |
|
|
2 |
Ian Gonzalez Caton |
2008 |
08A328 |
AUi |
|
25m |
|
|
3 |
Matias Kotilainen |
2006 |
06A524 |
SalU |
|
25m |
|
|
4 |
Nikke Laine |
2007 |
07A548 |
AUi |
|
25m |
|
|
5 |
Ilmari Kunttu |
2006 |
06A836 |
AUi |
|
25m |
|
|
6 |
Juuso Silfver |
2007 |
07A547 |
AUi |
|
25m |
|
|
7 |
Urho Lumiainen |
2008 |
08A333 |
AUi |
|
25m |
|
|
8 |
Ville Kaipainen |
2000 |
00A494 |
SalU |
|
25m |
|
|
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Christian Edelman |
2007 |
07A367 |
ÅSK |
|
25m |
2:06.89 |
2:09.89 |
2 |
Ilari Linderborg |
2006 |
06A532 |
ÅSK |
|
25m |
2:04.20 |
2:07.20 |
3 |
Leo Laine |
2007 |
07A012 |
UiKaa |
|
25m |
1:57.03 |
2:00.03 |
4 |
Eelis Lummaa |
2007 |
07A384 |
ÅSK |
|
25m |
1:53.84 |
1:56.84 |
5 |
Kalle Yli-Jama |
2006 |
06A108 |
SalU |
|
25m |
1:56.09 |
1:59.09 |
6 |
Margo Murumäe |
2006 |
06A889 |
RaisU |
|
25m |
2:00.41 |
2:03.41 |
7 |
Thomas Korvela |
2005 |
05B071 |
AUi |
|
25m |
2:04.60 |
2:07.60 |
8 |
Julius Linde |
2007 |
07A322 |
ÅSK |
|
50m |
2:18.10 |
2:18.10 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
05B076 |
AUi |
|
25m |
1:51.19 |
1:54.19 |
2 |
Matias Seppä |
2006 |
06A462 |
ÅSK |
|
25m |
1:49.05 |
1:52.05 |
3 |
Frans Sandblom |
2006 |
06A101 |
ÅSK |
|
25m |
1:47.12 |
1:50.12 |
4 |
Elmeri Falkstedt |
2004 |
04A941 |
SalU |
|
25m |
1:44.35 |
1:47.35 |
5 |
Tomas Laine |
2006 |
06A077 |
ÅSK |
|
25m |
1:45.58 |
1:48.58 |
6 |
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
ÅSK |
|
25m |
1:47.41 |
1:50.41 |
7 |
Tommi Elers |
2006 |
06A639 |
PoPy |
|
25m |
1:49.59 |
1:52.59 |
8 |
Mikael Halonen |
2003 |
03A969 |
UiTa |
|
25m |
1:53.38 |
1:56.38 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Max Allén |
2005 |
05A484 |
ÅSK |
|
25m |
1:42.69 |
1:45.69 |
2 |
Nuutti Vienonen |
2005 |
05A328 |
SalU |
|
25m |
1:39.39 |
1:42.39 |
3 |
Axel Leppähaara |
2004 |
04A425 |
AUi |
|
50m |
1:40.95 |
1:40.95 |
4 |
Karri Korhonen |
2002 |
02A759 |
UiTa |
|
25m |
1:34.74 |
1:37.74 |
5 |
Maksim Amosov |
2005 |
05A932 |
AUi |
|
25m |
1:35.85 |
1:38.85 |
6 |
Tuomas Mäkinen |
2005 |
05A515 |
RaUS |
|
25m |
1:39.14 |
1:42.14 |
7 |
Aarni Linderborg |
2005 |
05A268 |
ÅSK |
|
25m |
1:40.71 |
1:43.71 |
8 |
Eemeli Arnell |
2005 |
05A327 |
ÅSK |
|
25m |
1:43.68 |
1:46.68 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Juho Törmä |
2005 |
05A183 |
PUS |
|
25m |
1:32.15 |
1:35.15 |
2 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
06A235 |
ÅSK |
|
25m |
1:27.31 |
1:30.31 |
3 |
Reino Heinikangas |
2002 |
02A377 |
PUS |
|
25m |
1:24.23 |
1:27.23 |
4 |
Samuel Sainio |
2005 |
05A041 |
UiTa |
|
25m |
1:22.12 |
1:25.12 |
5 |
Leo Roine |
2001 |
01B182 |
UiTa |
|
25m |
1:22.56 |
1:25.56 |
6 |
Sharo Mamandi |
2002 |
02B262 |
AUi |
|
25m |
1:25.54 |
1:28.54 |
7 |
Santeri Ahinko |
2004 |
04B029 |
VeUS |
|
50m |
1:30.57 |
1:30.57 |
8 |
Markus Kylliäinen |
2002 |
02B168 |
UiTa |
|
25m |
1:32.93 |
1:35.93 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Konsta Kallio |
2004 |
04A610 |
UiTa |
|
25m |
1:21.77 |
1:24.77 |
2 |
Henri Naarajärvi |
2002 |
02A893 |
UiTa |
|
25m |
1:16.76 |
1:19.76 |
3 |
Luukas Vainio |
2003 |
03A099 |
Cetus |
|
50m |
1:18.73 |
1:18.73 |
4 |
Joona Kortteinen |
2003 |
03A195 |
UiTa |
|
25m |
1:14.00 |
1:17.00 |
5 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
02A267 |
UiTa |
|
25m |
1:14.18 |
1:17.18 |
6 |
Janne Juven |
2001 |
01A319 |
ÅSK |
|
25m |
1:16.26 |
1:19.26 |
7 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
05A167 |
AUi |
|
25m |
1:20.06 |
1:23.06 |
8 |
Nico Nieminen |
2002 |
02B008 |
VeUS |
|
25m |
1:21.85 |
1:24.85 |
Rata |
Nimi |
Synt |
Lisenssi |
Seura |
|
Allas |
Alkup. |
Aika |
|
1 |
Leevi Korpinen |
2001 |
01A491 |
ÅSK |
|
25m |
1:13.33 |
1:16.33 |
2 |
Hugo Enroth |
2001 |
01A477 |
ÅSK |
|
25m |
1:10.37 |
1:13.37 |
3 |
Jakob Sievers |
2000 |
00A730 |
UiTa |
|
25m |
1:07.29 |
1:10.29 |
4 |
Erik Nurmi |
2001 |
01A470 |
Vanders |
|
25m |
1:03.32 |
1:06.32 |
5 |
Lauri Elomaa |
2000 |
00A761 |
ÅSK |
|
25m |
1:04.59 |
1:07.59 |
6 |
Joona Korhonen |
2000 |
00A464 |
UiTa |
|
50m |
1:10.65 |
1:10.65 |
7 |
Eetu Einto |
2001 |
01A927 |
Vanders |
|
25m |
1:11.15 |
1:14.15 |
8 |
Eemil Kankare |
2003 |
03A474 |
AUi |
|
25m |
1:13.75 |
1:16.75 |
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
10 helmikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
09:09 |
|