Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
11 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
20:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 25.95 2017-07-25 |
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.02 2017-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 27.89 2017-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
482 |
3 |
Viktor Anfinnsen |
2002 |
|
BRYNE |
|
50m |
33.69 |
301 |
4 |
Emil Kragh |
2001 |
0197AL |
VEJLE |
|
50m |
32.34 |
4 |
5 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
50m |
32.71 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
397 |
1 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
H2Odense |
|
50m |
32.34 |
269 |
2 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
50m |
32.18 |
74 |
3 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
32.13 |
389 |
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
9675AG |
HORSENS |
|
50m |
31.83 |
463 |
5 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
31.87 |
248 |
6 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
32.16 |
185 |
7 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
SILKEBORG |
|
50m |
32.23 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.68 |
105 |
2 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
9861AK |
FARUM |
|
50m |
31.62 |
225 |
3 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
31.56 |
363 |
4 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
0285AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.50 |
382 |
5 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
0111AR |
HORSENS |
|
50m |
31.55 |
406 |
6 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.61 |
108 |
7 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
31.67 |
279 |
8 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
50m |
31.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
385 |
1 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
HORSENS |
|
50m |
31.45 |
366 |
2 |
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
31.35 |
411 |
3 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
50m |
31.22 |
116 |
4 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.11 |
277 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
31.19 |
410 |
6 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
50m |
31.34 |
188 |
7 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
31.45 |
41 |
8 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
31.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
31.00 |
89 |
2 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
30.52 |
107 |
3 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
50m |
30.24 |
99 |
4 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
29.00 |
124 |
5 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
ALLERØD |
|
50m |
30.01 |
80 |
6 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
30.39 |
396 |
7 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
H2Odense |
|
50m |
30.68 |
287 |
8 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
31.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
50m |
30.98 |
419 |
2 |
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
AGF |
|
50m |
30.42 |
236 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
30.23 |
98 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
27.89 |
37 |
5 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
29.36 |
189 |
6 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
30.26 |
296 |
7 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
9849AN |
VEJLE |
|
50m |
30.68 |
137 |
8 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
31.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
9957AR |
HORSENS |
|
50m |
30.82 |
149 |
2 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
30.40 |
24 |
3 |
Nikola Trajkovic |
1994 |
|
UMBC |
|
50m |
30.17 |
414 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
50m |
27.57 |
167 |
5 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
29.05 |
276 |
6 |
Claus Hansen |
1995 |
9593AP |
TRITON B |
|
50m |
30.25 |
384 |
7 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
30.61 |
164 |
8 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
50m |
31.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
11 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
20:33 |
|