Program för Danish Open
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
13:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
A-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:52.83 |
59 |
2 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
9429AB |
KVIK |
|
50m |
1:52.55 |
494 |
3 |
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
9833AA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:51.72 |
506 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
8619AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:51.20 |
65 |
5 |
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
9787AB |
KVIK |
|
50m |
1:51.40 |
147 |
6 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
1:52.14 |
295 |
7 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
VEJLE |
|
50m |
1:52.73 |
23 |
8 |
Ilia Rattsev |
1998 |
|
UMBC |
|
50m |
1:52.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
1:56.48 |
192 |
2 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
1:56.30 |
492 |
3 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:54.91 |
157 |
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
1:53.29 |
392 |
5 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
1:54.69 |
150 |
6 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:55.65 |
253 |
7 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
1:56.38 |
186 |
8 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:56.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Viktor Holm |
1996 |
9607AD |
KVIK |
|
50m |
1:57.72 |
149 |
2 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:57.66 |
202 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:57.54 |
398 |
4 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
H2Odense |
|
50m |
1:56.98 |
31 |
5 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:57.53 |
194 |
6 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
1:57.57 |
245 |
7 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:57.69 |
285 |
8 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
1:57.72 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
13 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:17 |
|