Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (6) |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
4:58.18 |
433 |
2 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:56.52 |
260 |
3 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
4:54.16 |
174 |
4 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
4:53.85 |
285 |
5 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:54.12 |
10 |
6 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
JYLLINGE |
|
50m |
4:54.59 |
426 |
7 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
4:56.90 |
118 |
8 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
4:58.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
4:52.28 |
58 |
2 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
4:51.55 |
180 |
3 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:49.79 |
150 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:48.81 |
17 |
5 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
50m |
4:49.55 |
269 |
6 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:51.31 |
368 |
7 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
4:52.03 |
362 |
8 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
50m |
4:53.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
323 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
4:47.96 |
47 |
2 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
50m |
4:47.56 |
365 |
3 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
4:46.52 |
284 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:42.96 |
172 |
5 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
4:42.98 |
242 |
6 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
4:46.83 |
248 |
7 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
4:47.90 |
281 |
8 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:48.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
4:42.77 |
367 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
ROSKILDE |
|
50m |
4:42.34 |
275 |
3 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:39.63 |
194 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
4:38.84 |
221 |
5 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
4:38.99 |
310 |
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
4:40.58 |
326 |
7 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
4:42.72 |
99 |
8 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
4:42.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
263 |
1 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
4:36.74 |
398 |
2 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
4:35.36 |
232 |
3 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
50m |
4:33.85 |
385 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:32.22 |
153 |
5 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
4:33.35 |
380 |
6 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
4:34.29 |
89 |
7 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
HERLEV |
|
50m |
4:36.73 |
176 |
8 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
4:36.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
4:26.14 |
384 |
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
4:24.22 |
187 |
3 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
4:20.73 |
379 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:15.20 |
338 |
5 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
4:20.28 |
163 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
4:22.86 |
270 |
7 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:25.15 |
359 |
8 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
4:28.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:29 |
|