Program för Ringsted cup 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
lørdag
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer |
Finaler (7) |
Sponsor: Danske Bank |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
120 |
3 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:54.99 |
440 |
4 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:43.67 |
166 |
5 |
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:44.84 |
404 |
6 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:57.81 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:40.53 |
485 |
2 |
Maja Olson |
2003 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
1:31.71 |
187 |
3 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
0646AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:30.75 |
250 |
4 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:25.96 |
102 |
5 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:27.62 |
159 |
6 |
Viola Brandt-Brofeldt |
2006 |
0664AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:31.43 |
91 |
7 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:38.11 |
100 |
8 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:41.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
473 |
1 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
1:25.68 |
426 |
2 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:22.52 |
617 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:20.18 |
388 |
4 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:18.57 |
162 |
5 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:18.77 |
172 |
6 |
Luna Luminari |
2005 |
0534AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:20.66 |
380 |
7 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
50m |
1:23.72 |
412 |
8 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
1:13.97 |
337 |
2 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
50m |
1:12.41 |
273 |
3 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
50m |
1:10.56 |
125 |
4 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:10.12 |
174 |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:10.36 |
262 |
6 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
1:11.88 |
184 |
7 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:13.44 |
463 |
8 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:14.34 |
|
|
Heat 5 (7) (Årg. 2007-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
411 |
2 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
|
434 |
3 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.81 |
245 |
4 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:28.77 |
495 |
5 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
1:48.04 |
41 |
6 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSØR |
|
25m |
2:03.35 |
40 |
7 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
518 |
1 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCH |
|
25m |
1:17.80 |
180 |
2 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:17.29 |
68 |
3 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
50m |
1:14.26 |
306 |
4 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VAT CPH |
|
50m |
1:10.70 |
389 |
5 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
50m |
1:11.45 |
553 |
6 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:14.87 |
573 |
7 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
50m |
1:17.80 |
406 |
8 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.55 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 1920-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
50m |
1:08.48 |
346 |
2 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:07.43 |
215 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:05.67 |
218 |
4 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.77 |
335 |
5 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
25m |
1:05.30 |
378 |
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:07.41 |
232 |
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
25m |
1:08.00 |
405 |
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|