Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 21, 50m Butterfly Damer |
Finaler (18) |
Sponsor: Netto Næstvedvej |
|
Heat 1 (18) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
198 |
2 |
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
393 |
3 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
|
137 |
4 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
205 |
5 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
199 |
6 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
486 |
7 |
Emmy Hulte |
2005 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
551 |
1 |
Frederikke Olsen |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
538 |
2 |
Fanny Grange |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
476 |
3 |
Freja Katrine Raunholt |
2006 |
0692AP |
NÆSTVED |
|
25m |
54.40 |
133 |
4 |
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
0898AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
53.38 |
103 |
5 |
Jasmin Danielsen |
2001 |
0108BD |
VATCPH-STT |
|
50m |
53.68 |
40 |
6 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
|
558 |
7 |
Lotta Valcke |
2006 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
|
135 |
8 |
Ellen Sofie Jespersen |
2007 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
51.98 |
138 |
2 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
50.20 |
569 |
3 |
Nicoline Bohn Jacobsen |
2006 |
0642AH |
HASLEV |
|
25m |
48.90 |
507 |
4 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
50m |
47.98 |
149 |
5 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
48.67 |
45 |
6 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSØR |
|
50m |
49.72 |
86 |
7 |
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
VATCPH-STT |
|
50m |
50.98 |
356 |
8 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
52.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
290 |
1 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
47.73 |
91 |
2 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
VATCPH-STT |
|
50m |
47.54 |
448 |
3 |
Maja Vejborg |
2007 |
0772AD |
GENTOFTE |
|
25m |
46.34 |
193 |
4 |
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
45.42 |
183 |
5 |
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
0708AF |
VAT CPH-MK |
|
25m |
45.65 |
297 |
6 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
50m |
46.35 |
89 |
7 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
VATCPH-STT |
|
50m |
47.62 |
526 |
8 |
Leila Christina Rohde |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
47.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
44.73 |
164 |
2 |
Luna Hein |
2005 |
0518AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
43.60 |
495 |
3 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
43.04 |
242 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
50m |
42.54 |
324 |
5 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
VAT CPH |
|
25m |
42.80 |
574 |
6 |
Julie Hansen Schilling |
2004 |
0406BA |
HASLEV |
|
25m |
43.45 |
296 |
7 |
Malou Danefred Nielsen |
2007 |
0708AL |
VORDINGB |
|
25m |
43.82 |
156 |
8 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
45.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
41.29 |
466 |
2 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
41.16 |
100 |
3 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
VATCPH-STT |
|
50m |
40.97 |
421 |
4 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
40.72 |
457 |
5 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
40.92 |
191 |
6 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
41.09 |
471 |
7 |
Katrine Mørkeberg |
2004 |
0424AJ |
NÆSTVED |
|
50m |
41.27 |
252 |
8 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
50m |
41.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
40.23 |
492 |
2 |
Nora Briskog |
2006 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
39.63 |
159 |
3 |
Viola Brandt-Brofeldt |
2006 |
0664AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
38.87 |
106 |
4 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
38.64 |
621 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
38.72 |
571 |
6 |
Mathilde Hjort Lodstrup |
2005 |
0554AO |
HASLEV |
|
25m |
38.88 |
584 |
7 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
50m |
39.93 |
109 |
8 |
Sofia Mohammadi |
2005 |
0552AW |
VATCPH-STT |
|
50m |
40.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
50m |
38.38 |
261 |
2 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
38.03 |
195 |
3 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
37.69 |
166 |
4 |
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
36.03 |
50 |
5 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSØR |
|
25m |
36.13 |
417 |
6 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
25m |
37.81 |
326 |
7 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VAT CPH |
|
25m |
38.21 |
469 |
8 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
25m |
38.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
73 |
1 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
50m |
35.99 |
609 |
2 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
35.75 |
264 |
3 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
50m |
35.47 |
244 |
4 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
35.38 |
207 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
35.43 |
380 |
6 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
35.69 |
461 |
7 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
35.89 |
336 |
8 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VAT CPH |
|
50m |
36.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Agnes Barner Hansen |
2005 |
0522AL |
NÆSTVED |
|
50m |
35.08 |
613 |
2 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
34.68 |
467 |
3 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
34.61 |
388 |
4 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
34.22 |
162 |
5 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
34.34 |
344 |
6 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
34.63 |
518 |
7 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCH |
|
25m |
35.06 |
485 |
8 |
Maja Olson |
2003 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
35.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
34.08 |
397 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
50m |
33.99 |
575 |
3 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
33.84 |
197 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.65 |
304 |
5 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VAT CPH |
|
50m |
33.72 |
265 |
6 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
50m |
33.98 |
169 |
7 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
25m |
34.01 |
444 |
8 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
34.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
611 |
1 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
33.45 |
302 |
2 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
VAT CPH |
|
25m |
33.30 |
143 |
3 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.27 |
493 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
33.17 |
389 |
5 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
33.18 |
436 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
33.30 |
176 |
7 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.32 |
130 |
8 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
33.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
502 |
1 |
Mette Toftte Jørgensen |
2003 |
0322AR |
RØNNE |
|
50m |
33.01 |
559 |
2 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
33.01 |
354 |
3 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
50m |
32.52 |
585 |
4 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
32.36 |
394 |
5 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
32.39 |
201 |
6 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
32.84 |
262 |
7 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
33.01 |
300 |
8 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
33.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
25m |
32.03 |
298 |
2 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
31.72 |
519 |
3 |
Maike Kozelnik |
2002 |
|
SCH |
|
25m |
31.68 |
256 |
4 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
31.65 |
233 |
5 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
31.65 |
184 |
6 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.69 |
175 |
7 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
31.96 |
409 |
8 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
32.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
31.61 |
239 |
2 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
31.28 |
346 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
30.93 |
449 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
30.59 |
276 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
30.84 |
249 |
6 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
50m |
30.98 |
378 |
7 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
31.61 |
273 |
8 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
25m |
31.63 |
|
|
Heat 16 (18) (Årg. 2007-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
523 |
1 |
Clara Ylva Pickenbach |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
41.96 |
512 |
2 |
Antonia Czech |
2008 |
|
SCH |
|
25m |
39.93 |
245 |
3 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
50m |
38.33 |
511 |
4 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
37.96 |
220 |
5 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
38.09 |
269 |
6 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
50m |
38.34 |
185 |
7 |
Nadia Walløe |
2007 |
0702AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
39.96 |
411 |
8 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
25m |
42.20 |
|
|
Heat 17 (18) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
32.68 |
306 |
2 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VAT CPH |
|
50m |
32.58 |
573 |
3 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
50m |
32.13 |
415 |
4 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
30.14 |
58 |
5 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
31.33 |
553 |
6 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
32.16 |
68 |
7 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
50m |
32.65 |
308 |
8 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VAT CPH |
|
50m |
32.96 |
|
|
Heat 18 (18) (Årg. 1920-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
30.38 |
330 |
2 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH |
|
50m |
29.95 |
315 |
3 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH |
|
50m |
29.12 |
167 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
28.70 |
335 |
5 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
50m |
29.11 |
215 |
6 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
29.63 |
218 |
7 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.25 |
258 |
8 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
30.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:35 |
|