Program för Arena Sprint Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Arena Sprint Meet |
|
Utskriftsdatum |
02 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
22:18 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar |
Försök (18) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
1 |
Milton Jansons |
2005 |
AU9905 |
HS |
|
25m |
|
721 |
2 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
|
410 |
3 |
Olle Zetterström |
2003 |
AW1103 |
POSEIDON |
|
25m |
48.10 |
164 |
4 |
Haris Jazavac |
2002 |
AF0702 |
KSLS |
|
25m |
40.80 |
396 |
5 |
Martin Pettersson |
2005 |
AE1505 |
POSEIDON |
|
25m |
46.02 |
354 |
6 |
Marcus Bengtsson |
2005 |
AK0505 |
POSEIDON |
|
25m |
49.23 |
430 |
7 |
David Li Shi Jun |
2003 |
AN8303 |
SK RAN |
|
25m |
51.05 |
390 |
8 |
Alexander Olsson |
2004 |
AY9104 |
POSEIDON |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
381 |
1 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
35.77 |
17 |
2 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
25m |
28.26 |
71 |
3 |
Felix Ferm |
2005 |
AQ8505 |
HS |
|
50m |
54.17 |
422 |
4 |
Hadi Hariri |
2005 |
AH8705 |
SK RAN |
|
50m |
51.95 |
428 |
5 |
Kim Larsson |
2005 |
AC0105 |
SK RAN |
|
50m |
53.14 |
520 |
6 |
Alexander Persson |
2004 |
AR9704 |
SK TRITON |
|
50m |
54.87 |
7 |
7 |
Silas Bøjsen |
2002 |
0223AF |
HOLBÆK |
|
25m |
33.76 |
580 |
8 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
38.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
424 |
1 |
Mustapha Hariri |
2005 |
AG7105 |
SK RAN |
|
50m |
51.49 |
401 |
2 |
Axel Rydström |
2005 |
AF3305 |
POSEIDON |
|
50m |
50.91 |
75 |
3 |
Hilding Hallberg |
2005 |
AP6105 |
HS |
|
50m |
50.29 |
506 |
4 |
Jonathan Lindqvist |
2003 |
AK3303 |
SK TRITON |
|
50m |
49.60 |
414 |
5 |
Gustav Bach |
2005 |
AJ5105 |
SK RAN |
|
50m |
50.23 |
378 |
6 |
Edvard Levau |
2004 |
AN0904 |
POSEIDON |
|
50m |
50.63 |
99 |
7 |
Vilgot Lindberg |
2005 |
AJ6705 |
HS |
|
50m |
51.15 |
481 |
8 |
Alvin Magnusson |
2004 |
AF1904 |
SK SYDSIM |
|
50m |
51.70 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
484 |
1 |
Daniel Novosel |
2002 |
AS3102 |
SK SYDSIM |
|
50m |
49.19 |
516 |
2 |
Neo Palenmark |
2003 |
AQ6303 |
SK TRITON |
|
50m |
48.17 |
464 |
3 |
Melvin Andersson |
2003 |
AK7903 |
SK SYDSIM |
|
50m |
47.66 |
399 |
4 |
Johan Rauer |
2002 |
AO9902 |
POSEIDON |
|
50m |
47.28 |
429 |
5 |
Chengyue Li |
2004 |
AR1704 |
SK RAN |
|
50m |
47.39 |
388 |
6 |
Simon Myrvold |
2003 |
AK3903 |
POSEIDON |
|
50m |
48.07 |
358 |
7 |
Joel Bergstrand |
2003 |
AR6303 |
POSEIDON |
|
50m |
49.04 |
360 |
8 |
Philip Björkman |
2005 |
AC9105 |
POSEIDON |
|
50m |
49.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
AQ8904 |
POSEIDON |
|
50m |
46.30 |
508 |
2 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
AM0501 |
SK TRITON |
|
50m |
44.47 |
653 |
3 |
Stig Greiner |
2003 |
AM0703 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
44.19 |
404 |
4 |
Ivan Sivolov |
2003 |
AH0903 |
POSEIDON |
|
50m |
43.41 |
477 |
5 |
Erik Komstedt |
2005 |
AE5505 |
SK SYDSIM |
|
50m |
43.59 |
131 |
6 |
Malte Svensson |
2005 |
AN2305 |
HS |
|
50m |
44.22 |
366 |
7 |
Carl Elmer |
2003 |
AK2103 |
POSEIDON |
|
50m |
46.21 |
679 |
8 |
Tobias Laffrenzen |
1995 |
AA7595 |
TRELLEBORG |
|
50m |
46.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
667 |
1 |
Noa Rydén |
2004 |
AC6304 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
43.17 |
694 |
2 |
Maximilian Brink |
2002 |
AL1902 |
KIVIKS SK |
|
50m |
42.91 |
588 |
3 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
AD3902 |
VELLINGE-N |
|
50m |
42.65 |
579 |
4 |
Axel von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
42.25 |
560 |
5 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
42.26 |
687 |
6 |
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
AG1505 |
TRELLEBORG |
|
50m |
42.82 |
457 |
7 |
Alfred Rosberg |
2003 |
AJ4103 |
SJÖBO SS |
|
50m |
43.16 |
480 |
8 |
Oskar Lövberg |
2003 |
AC9903 |
SK SYDSIM |
|
50m |
43.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
586 |
1 |
Gustav Conradsen |
2003 |
AK6903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
42.11 |
93 |
2 |
Alexander Larsson |
2003 |
AQ0303 |
HS |
|
50m |
41.85 |
227 |
3 |
Alfred Thunell |
2002 |
AI9902 |
LANDSKRONA |
|
50m |
41.70 |
46 |
4 |
Malte Laurén |
2004 |
AE1704 |
SK HAJEN |
|
50m |
41.28 |
331 |
5 |
Jakob Strömland |
2003 |
AO4703 |
MKK |
|
50m |
41.33 |
246 |
6 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
50m |
41.70 |
556 |
7 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
41.91 |
423 |
8 |
Mohamad Hariri |
2002 |
AK1502 |
SK RAN |
|
50m |
42.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
595 |
1 |
Philip Primetta |
2002 |
AF8502 |
VELLINGE-N |
|
50m |
40.80 |
217 |
2 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
AQ7303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
40.47 |
62 |
3 |
Niklas Andersson |
2005 |
AF9905 |
HS |
|
50m |
40.19 |
133 |
4 |
Felix Tjärnberg |
2005 |
AB5305 |
HS |
|
50m |
39.58 |
83 |
5 |
Alan Jovic |
2004 |
AG5904 |
HS |
|
50m |
39.67 |
39 |
6 |
Jacob Hansson |
2002 |
AM8902 |
SK HAJEN |
|
50m |
40.31 |
591 |
7 |
Petter Jörud |
2003 |
AN9903 |
VELLINGE-N |
|
50m |
40.59 |
385 |
8 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
50m |
40.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
244 |
1 |
Hampus Erdös |
2003 |
AK0303 |
SK LÖDDE |
|
50m |
39.22 |
104 |
2 |
William Lundblad |
2004 |
AC9904 |
HS |
|
50m |
39.17 |
257 |
3 |
Tobias Ranevi |
1999 |
AK7999 |
SK LÖDDE |
|
50m |
38.69 |
700 |
4 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ SK |
|
50m |
38.58 |
536 |
5 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
38.64 |
562 |
6 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
39.00 |
698 |
7 |
Oscar Nordström |
2003 |
AH4303 |
KIVIKS SK |
|
50m |
39.22 |
59 |
8 |
David Alderbrink |
2003 |
AR1503 |
HS |
|
50m |
39.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
280 |
1 |
Carl Ewertz |
2002 |
AP9102 |
MKK |
|
50m |
38.49 |
501 |
2 |
Linus Forsgren |
2003 |
AA1103 |
SK TRITON |
|
50m |
38.30 |
351 |
3 |
Daniel Alim |
2003 |
AM2903 |
POSEIDON |
|
50m |
37.83 |
615 |
4 |
Gustav Hammarstedt |
2002 |
AL1302 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
37.69 |
519 |
5 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
AF9300 |
SK TRITON |
|
50m |
37.75 |
295 |
6 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
50m |
38.18 |
490 |
7 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
38.47 |
222 |
8 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
38.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
254 |
1 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
50m |
37.58 |
670 |
2 |
Axel Vaide |
2005 |
AB2705 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
37.49 |
200 |
3 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
50m |
37.27 |
603 |
4 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
37.12 |
701 |
5 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ SK |
|
50m |
37.18 |
569 |
6 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
37.33 |
471 |
7 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
50m |
37.50 |
625 |
8 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
50m |
37.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
572 |
1 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
37.04 |
196 |
2 |
Jonathan Zachrisson |
2002 |
AT9502 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
36.97 |
68 |
3 |
Kalle Edelhamre |
2003 |
AI3303 |
HS |
|
50m |
36.80 |
90 |
4 |
Oliver Kock |
2003 |
AK1903 |
HS |
|
50m |
36.55 |
676 |
5 |
Jesper Hansson |
1998 |
AD8198 |
TRELLEBORG |
|
50m |
36.72 |
660 |
6 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
36.82 |
105 |
7 |
Vlad Lupu |
2003 |
AF8703 |
HS |
|
50m |
36.98 |
413 |
8 |
Arvid Axelsson |
2003 |
AN5303 |
SK RAN |
|
50m |
37.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
369 |
1 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
50m |
36.09 |
146 |
2 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
KK KARPEN |
|
50m |
35.80 |
247 |
3 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
50m |
35.33 |
589 |
4 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
AA6503 |
VELLINGE-N |
|
50m |
35.25 |
440 |
5 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
50m |
35.27 |
578 |
6 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
50m |
35.37 |
100 |
7 |
Isac Lindén |
2001 |
AK7901 |
HS |
|
50m |
36.08 |
564 |
8 |
Wilhelm Muzikants |
2001 |
AJ2901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
199 |
1 |
Filip Cederholm |
2003 |
AI0303 |
LANDSKRONA |
|
50m |
35.15 |
284 |
2 |
Simon Ghidini |
2001 |
AR9701 |
MKK |
|
50m |
34.92 |
260 |
3 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
34.62 |
194 |
4 |
Sebastian Svensson |
2001 |
AU3101 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
34.20 |
226 |
5 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
50m |
34.56 |
518 |
6 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
50m |
34.79 |
176 |
7 |
Ahmed Sadoon |
2002 |
AH2902 |
KSLS |
|
50m |
35.04 |
511 |
8 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
50m |
35.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
34.20 |
650 |
2 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
34.14 |
382 |
3 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
50m |
33.67 |
141 |
4 |
Simon Ljungbeck |
2000 |
AK2700 |
SS IDEN |
|
50m |
33.39 |
408 |
5 |
Alexander Waldo |
1998 |
AF7998 |
POSEIDON |
|
50m |
33.60 |
154 |
6 |
Marcus Skog |
1996 |
AG1596 |
KLIPPAN |
|
50m |
33.99 |
565 |
7 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
50m |
34.17 |
25 |
8 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
34.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
186 |
1 |
Richard Ekholm |
2002 |
AV1702 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
33.21 |
277 |
2 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
50m |
32.38 |
183 |
3 |
Anton Dahlgren |
1999 |
AM4999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.78 |
705 |
4 |
Viktor Christensen |
1995 |
9501AJ |
KØGE |
|
50m |
30.02 |
398 |
5 |
Luke Postema |
1995 |
AS6195 |
POSEIDON |
|
50m |
31.21 |
184 |
6 |
Hampus Dahlgren |
2001 |
AG7501 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
31.99 |
639 |
7 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
50m |
33.04 |
228 |
8 |
Jonatan Wede |
1988 |
AB7388 |
LANDSKRONA |
|
50m |
33.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
50m |
33.20 |
279 |
2 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
50m |
32.33 |
22 |
3 |
Emil Toft |
1998 |
9807AI |
HOLBÆK |
|
50m |
31.47 |
312 |
4 |
Felix Nilsson |
1990 |
AM6590 |
MKK |
|
50m |
29.86 |
663 |
5 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
30.71 |
498 |
6 |
Erik Boos |
1999 |
AD1399 |
SK TRITON |
|
50m |
31.96 |
215 |
7 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
32.82 |
409 |
8 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
POSEIDON |
|
50m |
33.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
611 |
1 |
Oskar Axandersson |
2002 |
AN7502 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
33.16 |
640 |
2 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
50m |
32.01 |
706 |
3 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
31.38 |
205 |
4 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
LANDSKRONA |
|
50m |
29.48 |
208 |
5 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
30.31 |
415 |
6 |
Richard Berg |
1998 |
AH5598 |
SK RAN |
|
50m |
31.82 |
267 |
7 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
MKK |
|
50m |
32.49 |
283 |
8 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
50m |
33.24 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
02 februari 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
22:18 |
|