Program för DM 2017, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
DM i kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
251 |
1 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:06.88 |
71 |
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:05.83 |
143 |
3 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:05.10 |
299 |
4 |
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
SS04 |
|
25m |
2:05.01 |
304 |
5 |
Leonardo Montes |
2002 |
AN2902 |
SS04 |
|
25m |
2:05.08 |
187 |
6 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:05.19 |
38 |
7 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:06.74 |
229 |
8 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:08.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
1 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
25m |
2:04.67 |
226 |
2 |
Lukas Roosmark |
2002 |
AI1702 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:04.03 |
76 |
3 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:03.65 |
25 |
4 |
Mattias Glenesk |
1994 |
BB6994 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:02.18 |
254 |
5 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:03.26 |
33 |
6 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:03.70 |
291 |
7 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
2:04.46 |
246 |
8 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:04.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
110 |
1 |
John Aldrin |
2001 |
AI8101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:01.39 |
63 |
2 |
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
SKURU IK |
|
25m |
2:00.26 |
59 |
3 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:59.00 |
149 |
4 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:58.36 |
239 |
5 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:58.83 |
323 |
6 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
SPIF SF |
|
50m |
2:00.23 |
2 |
7 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
2:01.00 |
191 |
8 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:02.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:55.86 |
314 |
2 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
SPIF SF |
|
25m |
1:55.61 |
262 |
3 |
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:54.29 |
34 |
4 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:50.87 |
183 |
5 |
Olle Sköld |
1999 |
AK4599 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:54.20 |
23 |
6 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:54.36 |
242 |
7 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:55.67 |
336 |
8 |
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:56.92 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
11:18 |
|