Startliste for Regionsmesterskab Nordsjælland
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber NordSj |
|
Udskriftsdato |
29 oktober 2017 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 august 2017 |
|
|
|
|
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Vejledende starttid 14:47 |
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
376 |
2 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
25m |
3:13.78 |
14 |
3 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
3:10.00 |
298 |
4 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
50m |
3:11.87 |
411 |
5 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
25m |
3:14.11 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:58.24 |
238 |
2 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
HILLERØD |
|
25m |
2:56.12 |
170 |
3 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
0321AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:55.50 |
226 |
4 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
JYLLINGE |
|
25m |
2:55.54 |
289 |
5 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:57.04 |
79 |
6 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
3:02.74 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
3:01.99 |
283 |
2 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:59.23 |
220 |
3 |
Anders Kousgard Kortegaar |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:45.77 |
132 |
4 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
2:58.33 |
336 |
5 |
Julian Birch |
2004 |
0489AJ |
SØLLERØD |
|
25m |
3:01.76 |
157 |
6 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
3:08.90 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Jakob Bjerg Snekkersten |
2003 |
0345AP |
HELSINGØR |
|
25m |
2:50.66 |
55 |
2 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:46.98 |
152 |
3 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:36.65 |
410 |
4 |
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:45.49 |
57 |
5 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:49.54 |
394 |
6 |
Harald Riisager |
2003 |
0371AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:52.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
29 oktober 2017 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
07:39 |
|