Program for Grand Prix Malmö
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Startlist Event 26
|
Competition name |
Swedish Grand Prix 2018 |
|
Print Date |
27 January 2018 |
|
|
Competition place |
Malmö (SWE) |
|
Print Time |
19:52 |
|
|
Organizer |
SSF & Malmö KK |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
27 January 2018 |
|
|
|
|
Event 26, 200m Butterfly Women |
Heats (3) |
WR: Liu Zige (1989) 2:01.81 2009-10-21 |
ER: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SJ: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
355 |
1 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.94 |
|
365 |
2 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:26.38 |
|
42 |
3 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
50m |
2:21.81 |
|
48 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:17.52 |
|
110 |
5 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:20.19 |
|
240 |
6 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:24.97 |
|
165 |
7 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
2:32.88 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
9 |
1 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
DEN |
25m |
2:21.53 |
|
216 |
2 |
Augusta Andersson |
1997 |
AM9297 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:25.15 |
|
261 |
3 |
Carin Klasson |
1995 |
BB4695 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:21.80 |
|
43 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
2:14.00 |
|
295 |
5 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:19.33 |
|
248 |
6 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:23.57 |
|
129 |
7 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:29.49 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
NAT |
Pool |
Time |
Disabled |
|
228 |
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
AV9401 |
SKK |
|
50m |
2:36.12 |
|
101 |
2 |
Linnéa Sandh |
2000 |
BS1400 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:25.13 |
|
310 |
3 |
Edith Jernstedt |
2002 |
AG1202 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:20.23 |
|
44 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:12.43 |
|
353 |
5 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:18.94 |
|
245 |
6 |
Emilia Christiansen |
1999 |
AL8499 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:22.60 |
|
362 |
7 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:27.74 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.00 |
Print Date |
27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
Print Time |
19:52 |
|