Program för DM kortbana 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Ängelholm |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 oktober 2017 |
|
|
|
|
Gren 38, 200m Medley Herrar |
Finaler (5) |
Sponsor: BRA |
|
Beräknad start 16:23 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
97 |
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
25m |
|
2 |
4 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:35.89 |
23 |
5 |
Jakob Clemedtson |
1996 |
AG1196 |
KARLSKRONA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:30.87 |
16 |
3 |
Anton Jönsson |
2001 |
AL4501 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:27.81 |
14 |
4 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:27.52 |
367 |
5 |
Isac Lindén |
2001 |
AK7901 |
HS |
|
25m |
2:27.80 |
82 |
6 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:30.39 |
158 |
7 |
Axel Hörestrand |
2002 |
AN0702 |
POSEIDON |
|
25m |
2:32.56 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Alexander Waldo |
1998 |
AF7998 |
POSEIDON |
|
25m |
2:26.10 |
324 |
2 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
AH8199 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:24.50 |
99 |
3 |
Gustav Englund |
2001 |
AO6701 |
MKK |
|
25m |
2:23.50 |
281 |
4 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:21.54 |
315 |
5 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:21.59 |
114 |
6 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
AE0904 |
MKK |
|
50m |
2:23.74 |
163 |
7 |
Linus Ljunghusen |
2000 |
AT6900 |
POSEIDON |
|
25m |
2:25.32 |
55 |
8 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
25m |
2:27.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
2:18.62 |
20 |
2 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:17.61 |
223 |
3 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:17.51 |
4 |
4 |
Oskar Hanstål |
1999 |
AJ1599 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:16.62 |
357 |
5 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
HS |
|
25m |
2:16.89 |
100 |
6 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
25m |
2:17.60 |
78 |
7 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:18.08 |
276 |
8 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:20.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
294 |
1 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:14.05 |
343 |
2 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
HS |
|
25m |
2:13.26 |
92 |
3 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
MKK |
|
25m |
2:09.57 |
72 |
4 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:01.35 |
77 |
5 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:08.15 |
156 |
6 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
25m |
2:10.85 |
316 |
7 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:13.65 |
212 |
8 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
25m |
2:15.16 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
15 oktober 2017 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
Utskriftstid |
15:14 |
|