Startliste for Nykredit Gentofte Open 2017 - Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open - Kort |
|
Udskriftsdato |
08 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:21 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 september 2017 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
25m |
4:50.76 |
510 |
2 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:47.26 |
234 |
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
4:41.98 |
238 |
4 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
4:45.44 |
507 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:49.08 |
91 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:56.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
4:41.08 |
228 |
2 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
4:39.41 |
258 |
3 |
Chastine Melhede |
2002 |
0292AZ |
KVIK |
|
25m |
4:36.82 |
57 |
4 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
25m |
4:38.60 |
514 |
5 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:39.57 |
133 |
6 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
4:41.33 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 2001-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
4:34.02 |
273 |
2 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
4:29.95 |
33 |
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
4:25.04 |
286 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
4:29.32 |
517 |
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:30.52 |
87 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
4:36.20 |
|
|
Heat 4 (4) (Årg. 1919-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
25m |
4:52.84 |
35 |
2 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
4:31.03 |
413 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
25m |
4:23.37 |
373 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
4:30.98 |
50 |
5 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
25m |
4:39.36 |
71 |
6 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
GENTOFTE |
|
25m |
4:55.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
08 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:21 |
|