Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
14:58 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 17:09 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
2 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
55.88 |
11 |
3 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
50.29 |
72 |
4 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.32 |
59 |
5 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
49.69 |
30 |
6 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
53.65 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
48.25 |
34 |
2 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
42.48 |
65 |
3 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
39.56 |
55 |
4 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
38.32 |
246 |
5 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
38.69 |
33 |
6 |
Carla Heidemann |
2007 |
0782AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
40.41 |
42 |
7 |
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
0838AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
47.77 |
38 |
8 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
48.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Amalie Frost Fischer |
2005 |
0502AR |
FARUM |
|
50m |
38.17 |
273 |
2 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
0564AU |
FARUM |
|
50m |
37.61 |
235 |
3 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
37.47 |
121 |
4 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
25m |
36.79 |
45 |
5 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
37.26 |
158 |
6 |
Alma Olander |
2005 |
0568AN |
HELSINGØR |
|
25m |
37.54 |
126 |
7 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
37.91 |
245 |
8 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
38.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.33 |
36 |
2 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
35.78 |
262 |
3 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
0538AG |
FARUM |
|
25m |
35.27 |
51 |
4 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
35.25 |
68 |
5 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.26 |
149 |
6 |
Rebecca Maria Bagger |
2005 |
0544AP |
HELSINGØR |
|
25m |
35.46 |
160 |
7 |
Mathilde Ramsgaard |
2005 |
0578AH |
HELSINGØR |
|
50m |
35.99 |
64 |
8 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
25m |
35.02 |
156 |
2 |
Filippa Martinsen |
2005 |
0524AO |
HELSINGØR |
|
25m |
34.03 |
117 |
3 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
33.80 |
268 |
4 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
25m |
33.71 |
151 |
5 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
33.75 |
239 |
6 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
33.94 |
169 |
7 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
34.11 |
119 |
8 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
35.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Naya Dige |
2003 |
0352AP |
FARUM |
|
50m |
33.17 |
61 |
2 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.03 |
159 |
3 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
32.75 |
155 |
4 |
Amalie Kolstrup-Timm |
2003 |
0314AK |
HELSINGØR |
|
50m |
32.70 |
260 |
5 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
32.75 |
48 |
6 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.90 |
238 |
7 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
33.07 |
20 |
8 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
33.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Ulrikke Juul Søeborg |
2003 |
0366AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
32.33 |
153 |
2 |
Mathilde Hedager |
2004 |
0442AP |
HELSINGØR |
|
25m |
32.10 |
161 |
3 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
32.00 |
267 |
4 |
Marike Nevermann |
2003 |
0354AQ |
FARUM |
|
25m |
31.93 |
233 |
5 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
25m |
31.98 |
122 |
6 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
32.01 |
229 |
7 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
32.26 |
162 |
8 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
32.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
25m |
31.75 |
253 |
2 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
25m |
31.51 |
52 |
3 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.24 |
146 |
4 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
30.55 |
131 |
5 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
30.62 |
163 |
6 |
Ellen A. Skov |
2003 |
0328AW |
HELSINGØR |
|
25m |
31.30 |
168 |
7 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
50m |
31.54 |
127 |
8 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
50m |
31.92 |
|
|
Heat 9 (11) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.27 |
137 |
2 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
29.23 |
125 |
3 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
28.83 |
209 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
27.60 |
225 |
5 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
27.96 |
107 |
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
28.85 |
147 |
7 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
29.95 |
270 |
8 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
HELSINGE |
|
50m |
30.39 |
|
|
Heat 10 (11) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
30.65 |
218 |
2 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
50m |
30.33 |
63 |
3 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.63 |
138 |
4 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
50m |
27.47 |
141 |
5 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
28.85 |
113 |
6 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
29.73 |
118 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
30.35 |
252 |
8 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
31.05 |
|
|
Heat 11 (11) (Årg. 2005-2017) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
31.80 |
46 |
2 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.15 |
62 |
3 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
30.79 |
6 |
4 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
29.40 |
216 |
5 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
30.12 |
19 |
6 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.93 |
75 |
7 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
31.77 |
236 |
8 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
31.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:58 |
|