Program för DM 2017, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 35, 100m Frisim Damer |
SR: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 52.54 2017-04-11 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 52.54 2017-04-11 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 52.87 2013-08-01 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 121 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:00.26 | ||
2 | 164 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:00.83 | ||
3 | 284 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 1:02.15 | ||
4 | 63 | Hammarén Filippa | 2002 | SK NEPTUN | 50 m | 1:03.77 | ||
5 | 334 | Lindgren Alice | 2005 | VÄSBY SS | 50 m | 1:04.05 | ||
6 | 103 | Bagelius Johanna | 2004 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:04.18 | ||
7 | 195 | Uzum Yasemin | 2003 | TUREBERG | 50 m | 1:04.27 | ||
8 | 219 | Ewerbring Jennie | 2003 | TÄBY SIM | 50 m | 1:04.44 | ||
9 | 53 | Ericson Ella | 2000 | SK NEPTUN | 50 m | 1:04.55 | ||
10 | 112 | Malm Lovisa | 2002 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 1:04.57 | ||
11 | 137 | Gustafsson Rebecca | 2003 | SKK | 50 m | 1:04.57 | ||
12 | 54 | Eriksson Madicken | 2003 | SK NEPTUN | 50 m | 1:04.65 | ||
13 | 44 | Bladin Sophie | 2002 | SK NEPTUN | 50 m | 1:04.78 | ||
14 | 50 | Djuphammar Elsa | 2003 | SK NEPTUN | 50 m | 1:04.78 | ||
15 | 85 | Starrost Elma | 2002 | SK NEPTUN | 50 m | 1:04.84 | ||
16 | 96 | Heintz Felicia | 2004 | SKURU IK | 50 m | 1:04.87 | ||
17 | 217 | Bolling Filippa | 2004 | TÄBY SIM | 50 m | 1:05.08 | ||
18 | 333 | Fältman Helena | 1980 | TÄBY SIM | 50 m | 1:09.69 | ||
19 | 350 | Danielsson Emma | 2002 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:21.86 | ||
20 | 335 | Hammarqvist Elin | 2004 | TÄBY SIM | 50 m | 1:23.36 | ||
21 | 351 | Busk Josefine | 1997 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 1:23.55 | ||
22 | 273 | Lindkvist Josefin | 1993 | VÄSBY SS | 25 m | 55.56 | ||
23 | 167 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 56.91 | ||
24 | 266 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | 25 m | 57.49 | ||
25 | 258 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | 25 m | 57.96 | ||
26 | 193 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | 25 m | 58.27 | ||
27 | 204 | Olsson Sara | 1999 | TYRESÖ SS | 25 m | 58.49 | ||
28 | 152 | Christiansen Emilia | 1999 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 58.64 | ||
29 | 275 | Miram Anna | 1999 | VÄSBY SS | 25 m | 58.75 | ||
30 | 157 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 58.82 | ||
31 | 60 | Glimmerud-Gullbjörk Tuva | 2000 | SK NEPTUN | 25 m | 58.89 | ||
32 | 257 | Andersson Ebba | 2001 | VÄSBY SS | 25 m | 58.98 | ||
33 | 184 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | 25 m | 59.40 | ||
34 | 202 | Härmat Linda | 1996 | TYRESÖ SS | 25 m | 59.59 | ||
35 | 249 | Ström Thilda | 2003 | TÄBY SIM | 25 m | 1:00.12 | ||
36 | 279 | Peng Elin | 2003 | VÄSBY SS | 25 m | 1:00.33 | ||
37 | 296 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | 25 m | 1:00.34 | ||
38 | 135 | Eriksson Amanda | 2001 | SKK | 25 m | 1:00.37 | ||
39 | 47 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | 25 m | 1:00.38 | ||
40 | 71 | Lundgren Sonnergren Isa | 2004 | SK NEPTUN | 25 m | 1:00.47 | ||
41 | 182 | Pavlovic Cano Nina | 2004 | SÖDERTÖRN | 25 m | 1:00.60 | ||
42 | 228 | Jensen Alexandra | 2001 | TÄBY SIM | 25 m | 1:00.65 | ||
43 | 185 | Eriksson Astrid | 2001 | TUREBERG | 25 m | 1:00.67 | ||
44 | 155 | Huslid Tina | 2000 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 1:00.85 | ||
45 | 216 | Banestig Ellen | 2002 | TÄBY SIM | 25 m | 1:00.87 | ||
46 | 7 | Arrhén Andersson Ella | 2002 | JÄRFÄLLA S | 25 m | 1:01.15 | ||
47 | 325 | Walsh Sofia | 2002 | SPIF SF | 25 m | 1:01.18 | ||
48 | 108 | Herlin Linn | 2002 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 1:01.20 | ||
49 | 123 | Viinapuu Anna | 2000 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 1:01.21 | ||
50 | 288 | Vespertini Lucrezia | 2002 | VÄSBY SS | 25 m | 1:01.34 | ||
51 | 61 | Gyllberg Linnea | 2000 | SK NEPTUN | 25 m | 1:01.48 | ||
52 | 189 | Holmer Selma | 2004 | TUREBERG | 25 m | 1:01.48 | ||
53 | 104 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 1:01.49 | ||
54 | 169 | Tossavainen Sofia | 2005 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 1:01.57 | ||
55 | 178 | Colic Saliha | 2003 | SÖDERTÖRN | 25 m | 1:01.72 | ||
56 | 271 | Lindgren Linnea | 2001 | VÄSBY SS | 25 m | 1:01.73 | ||
57 | 30 | Strand Sara | 2002 | JÄRFÄLLA S | 25 m | 1:01.82 | ||
58 | 142 | Segerström Nora | 2002 | SKK | 25 m | 1:01.91 | ||
59 | 10 | Edbom Ebba | 2002 | JÄRFÄLLA S | 25 m | 1:01.96 | ||
60 | 226 | Håbro Karjanmaa Tindra | 2004 | TÄBY SIM | 25 m | 1:01.96 | ||
61 | 62 | Hagström Alva | 2003 | SK NEPTUN | 25 m | 1:02.17 | ||
62 | 140 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | 25 m | 1:02.21 | ||
63 | 168 | Teglöf Isabel | 2003 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 1:02.27 | ||
64 | 281 | Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | 25 m | 1:02.31 | ||
65 | 180 | Lindhe Maya | 2000 | SÖDERTÖRN | 25 m | 1:02.51 | ||
66 | 234 | Lindberg Izabelle | 2003 | TÄBY SIM | 25 m | 1:02.55 | ||
67 | 227 | Isacson Kristina | 2001 | TÄBY SIM | 25 m | 1:02.68 | ||
68 | 244 | Rudert Emelie | 1999 | TÄBY SIM | 25 m | 1:02.74 | ||
69 | 278 | Peacock Louise | 2001 | VÄSBY SS | 25 m | 1:02.85 | ||
70 | 324 | Saluveer Heidi | 2003 | SPIF SF | 25 m | 1:02.86 | ||
71 | 196 | Alm Josefin | 2001 | TYRESÖ SS | 25 m | 1:02.92 | ||
72 | 76 | Nordeman Freja | 2003 | SK NEPTUN | 25 m | 1:02.95 | ||
73 | 241 | Pettersson Tove | 2004 | TÄBY SIM | 25 m | 1:02.96 | ||
74 | 319 | Granert Lea | 2001 | SPIF SF | 25 m | 1:03.00 | ||
75 | 331 | Dellmark Sophie | 2001 | ÄLVSJÖ SF | 25 m | 1:03.04 | ||
76 | 160 | Lindberg Vilma | 2004 | SÖDERTÄLJE | 25 m | 1:03.18 | ||
77 | 198 | Angerfelt Tea | 2004 | TYRESÖ SS | 25 m | 1:03.23 | ||
78 | 106 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 1:03.31 | ||
79 | 303 | Nordström Isabel | 2001 | SS04 | 25 m | 1:03.36 | ||
80 | 232 | Ladis Anna | 2001 | TÄBY SIM | 25 m | 1:03.40 | ||
81 | 240 | Nyblom Jennifer | 2003 | TÄBY SIM | 25 m | 1:03.41 | ||
82 | 287 | Tittelbach Roya | 2003 | VÄSBY SS | 25 m | 1:03.45 | ||
83 | 39 | Torell Josefine | 2002 | LIDINGÖ SK | 25 m | 1:03.48 | ||
84 | 23 | Lundgren Lilly | 2002 | JÄRFÄLLA S | 25 m | 1:03.55 | ||
85 | 116 | Schei Elvira | 2003 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 1:03.57 | ||
86 | 87 | Wainikka Anna | 2004 | SK NEPTUN | 25 m | 1:03.60 | ||
87 | 286 | Takala Amanda | 2004 | VÄSBY SS | 25 m | 1:03.83 | ||
88 | 34 | Zetterlund Linnea | 2003 | JÄRFÄLLA S | 25 m | 1:03.85 | ||
89 | 101 | Östlund Felicia | 2002 | SKURU IK | 25 m | 1:03.88 | ||
90 | 235 | Loid Sigrid | 1999 | TÄBY SIM | 25 m | 1:03.90 | ||
91 | 209 | Törnqvist Ella | 2003 | TYRESÖ SS | 25 m | 1:03.94 | ||
92 | 99 | Åhlen Wilma | 2005 | SKURU IK | 25 m | 1:03.95 | ||
93 | 312 | Asp Olsson Liv | 2005 | SPIF SF | 25 m | 1:04.00 | ||
94 | 208 | Sköld Vera | 2001 | TYRESÖ SS | 25 m | 1:04.09 | ||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2018 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 17:38 |