Program för UGP 3 2017, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
UGP 3 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
08:11 |
|
|
Arrangör |
Täby sim och Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (6) |
Beräknad start 09:50 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1064 |
1 |
Leo Trolin |
2003 |
AY1103 |
HELLAS SK |
|
50m |
1:58.68 |
914 |
2 |
Ivar Lövefors |
2003 |
AY4903 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:44.61 |
1100 |
3 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
1:39.71 |
1042 |
4 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:43.54 |
985 |
5 |
Love Lundvall |
2004 |
AK8504 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:52.98 |
980 |
6 |
Pontus Hedman |
2002 |
BA3102 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
926 |
1 |
Ragnar Simonsson |
2004 |
AM1904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:36.36 |
1059 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:35.43 |
689 |
3 |
Filip Novacic |
2003 |
AQ5703 |
DANDERYD |
|
50m |
1:31.97 |
976 |
4 |
Simon Brunn |
2004 |
AH9704 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:34.75 |
1113 |
5 |
Victor Bäckström |
2003 |
aq1303 |
SKURU IK |
|
50m |
1:36.29 |
933 |
6 |
Oskar van de Beek |
2004 |
AM0904 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
902 |
1 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:30.19 |
690 |
2 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
50m |
1:29.54 |
894 |
3 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:25.42 |
1097 |
4 |
Anton Hägbom |
2002 |
AT9302 |
SKURU IK |
|
25m |
1:28.97 |
915 |
5 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:30.02 |
848 |
6 |
Liam Gabrielsson |
2003 |
AK5503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1044 |
1 |
Nils Malmberg |
2004 |
AI3504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:24.03 |
865 |
2 |
Simon Lörinc |
2003 |
AK8503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.51 |
876 |
3 |
Isac Rune |
2003 |
AM9503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:21.36 |
733 |
4 |
Victor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
1:22.24 |
880 |
5 |
Simon Seel |
2003 |
AO0903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.86 |
1048 |
6 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:25.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1051 |
1 |
Markus Sandh |
2002 |
AZ1302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:20.18 |
872 |
2 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.47 |
891 |
3 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.98 |
1047 |
4 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.18 |
883 |
5 |
Tor Stein |
2003 |
AR2903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:19.94 |
834 |
6 |
Alexander Bergström |
2002 |
AP2502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
869 |
1 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:12.22 |
1110 |
2 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
AO2302 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.98 |
1032 |
3 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:08.81 |
984 |
4 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:09.78 |
734 |
5 |
Adam Karlsson |
2000 |
AK5900 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:10.79 |
1020 |
6 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:14.85 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 juni 2017 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
08:11 |
|