Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
21 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 12, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
|
100 |
2 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
|
68 |
3 |
Magnus Christensen |
2002 |
0287AI |
GLADSAXE |
|
25m |
3:06.32 |
347 |
4 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
25m |
2:51.80 |
49 |
5 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:56.82 |
95 |
6 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
25m |
|
285 |
7 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
25m |
|
279 |
8 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.78 |
265 |
2 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:43.91 |
153 |
3 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.02 |
187 |
4 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:39.01 |
303 |
5 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:41.98 |
119 |
6 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
2:43.06 |
189 |
7 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:45.41 |
77 |
8 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:45.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
25m |
2:36.77 |
149 |
2 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.90 |
206 |
3 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
25m |
2:35.68 |
23 |
4 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:30.75 |
355 |
5 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
2:33.02 |
55 |
6 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:35.81 |
283 |
7 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:36.11 |
306 |
8 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:29.14 |
72 |
2 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:26.04 |
34 |
3 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
2:23.67 |
280 |
4 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
2:21.39 |
252 |
5 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
2:22.80 |
143 |
6 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:24.31 |
343 |
7 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
2:28.11 |
89 |
8 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:29.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:19.45 |
47 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
2:16.80 |
338 |
3 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
2:13.90 |
131 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
2:10.00 |
147 |
5 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:11.25 |
361 |
6 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:16.01 |
126 |
7 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
25m |
2:17.46 |
305 |
8 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:20.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:45 |
|