Program for Øst Årgang
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 48 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 25 m | 2:21.98 | |
2 | 239 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 25 m | 2:23.32 | |
3 | 218 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:24.02 | |
4 | 84 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 2:25.23 | |
5 | 58 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 25 m | 2:26.42 | |
6 | 59 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 25 m | 2:26.49 | |
7 | 309 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 2:26.84 | |
8 | 159 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 25 m | 2:27.21 | |
9 | 163 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 25 m | 2:27.43 | |
10 | 73 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 25 m | 2:28.81 | |
11 | 219 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:29.48 | |
12 | 223 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 25 m | 2:29.95 | |
13 | 269 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 25 m | 2:30.15 | |
14 | 294 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 2:30.20 | |
15 | 217 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 2:30.43 | |
16 | 127 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 2:30.77 | |
17 | 324 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 25 m | 2:31.58 | |
18 | 227 | Munkebæk Mathilde Yde | 2003 | KVIK | 0386AC | 25 m | 2:33.28 | |
19 | 291 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 2:33.39 | |
20 | 370 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 2:33.62 | |
21 | 85 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 25 m | 2:33.75 | |
22 | 298 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 2:33.76 | |
23 | 220 | Meng Emilie | 2003 | KVIK | 0318AC | 25 m | 2:33.79 | |
24 | 254 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 25 m | 2:34.29 | |
25 | 228 | Wentzel Freya Nørlund | 2003 | KVIK | 0374AC | 25 m | 2:34.50 | |
26 | 226 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 2:34.70 | |
27 | 242 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 25 m | 2:35.13 | |
28 | 181 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 25 m | 2:36.09 | |
29 | 225 | Andersen Sofie Findahl | 2003 | KVIK | 0382AB | 25 m | 2:36.57 | |
30 | 224 | Michelsen Amalie | 2003 | KVIK | 0308AC | 25 m | 2:36.62 | |
31 | 97 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 25 m | 2:37.08 | |
32 | 292 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 25 m | 2:37.50 | |
33 | 308 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 25 m | 2:37.59 | |
34 | 293 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 2:38.46 | |
35 | 240 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 25 m | 2:38.81 | |
36 | 32 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | LAKSEN | 0358AB | 25 m | 2:39.10 | |
37 | 258 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 25 m | 2:39.45 | |
38 | 36 | Johansen Liva Buchholt | 2003 | SLANGERUP | 0306AA | 25 m | 2:39.60 | |
39 | 374 | Neergaard Thippe de | 2003 | VAT CPH-MK | 0368AL | 25 m | 2:40.36 | |
40 | 164 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 25 m | 2:40.50 | |
41 | 221 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 2:41.55 | |
42 | 25 | Henriksen Christine | 2003 | JYLLINGE | 0376AM | 25 m | 2:42.32 | |
43 | 145 | Rasmussen Kirstine Mørk | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 25 m | 2:42.43 | |
44 | 266 | Larsen Cathrine Toftelund | 2003 | LYNGBY | 0306AO | 25 m | 2:42.89 | |
45 | 230 | Jacobsen Luna Fyller | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 2:43.99 | |
46 | 40 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 25 m | 2:44.31 | |
47 | 250 | Jensen Kathrine Sofie | 2003 | KØGE | 0352AC | 25 m | 2:44.94 | |
48 | 167 | Madonsela Emilia Naledi | 2003 | HOVEDSTAD | 0394AV | 25 m | 2:45.20 | |
49 | 26 | Jensen Pernille Elm | 2003 | JYLLINGE | 0302AI | 25 m | 2:46.26 | |
50 | 160 | Höesch Hannah | 2003 | HOVEDSTAD | 0336AM | 25 m | 2:46.42 | |
51 | 287 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 25 m | 2:46.60 | |
52 | 277 | Grandjean Sophie | 2003 | RINGSTED | 0346AR | 25 m | 2:46.61 | |
53 | 241 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 25 m | 2:47.40 | |
54 | 304 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 2:47.90 | |
55 | 341 | Mammen Olivia | 2003 | TRITON B | 0374AB | 25 m | 2:50.00 | |
56 | 86 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 25 m | 2:51.59 | |
57 | 125 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 2:51.60 | |
58 | 331 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 25 m | 2:53.00 | |
59 | 301 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 25 m | 2:55.28 | |
60 | 360 | Danielsen Josephine B. U. | 2003 | VATCPH-STT | 0326AD | 25 m | 2:59.12 | |
61 | 336 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 25 m | 3:00.00 | |
62 | 133 | Wrist-Elkjær Anna | 2003 | HERLEV | 0398AE | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 19 april 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 22:16 |