Program for Citadellsim 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 17, 200m Frisim Damer |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
13 - 14 år |
1 | 161 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 25 m | 2:09.13 | |
2 | 422 | Alman Sabina | 2003 | LULEÅ SS | AL0403 | 25 m | 2:10.63 | |
3 | 287 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 25 m | 2:12.36 | |
4 | 923 | Hansson Olivia | 2003 | KIVIKS SK | AP5403 | 25 m | 2:12.38 | |
5 | 134 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 25 m | 2:12.84 | |
6 | 162 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 25 m | 2:14.00 | |
7 | 86 | Mørk Rasmussen Kirstine | 2003 | HOLBÆK | 0352AQ | 25 m | 2:14.32 | |
8 | 277 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 25 m | 2:15.34 | |
9 | 138 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 25 m | 2:15.36 | |
10 | 495 | Eilertsson Ester | 2003 | MKK | AE0203 | 25 m | 2:15.72 | |
11 | 140 | Sirek Hansen Sarah | 2003 | KVIK | 0352AB | 25 m | 2:15.98 | |
12 | 675 | Oredsson Ditte | 2003 | POSEIDON | AM9403 | 25 m | 2:16.62 | |
13 | 158 | Yde Munkebæk Mathilde | 2003 | KVIK | 0386AC | 25 m | 2:16.78 | |
14 | 483 | Bjurnemark Lovisa | 2003 | MKK | BG9603 | 25 m | 2:18.29 | |
15 | 76 | Nielsen Mathilde | 2003 | HOLBÆK | 0392AH | 25 m | 2:18.75 | |
16 | 550 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 25 m | 2:18.81 | |
17 | 561 | Osterman Julia | 2004 | MKK | AS5804 | 25 m | 2:19.51 | |
18 | 145 | Fyller Jacobsen Luna | 2003 | KVIK | 0308AO | 25 m | 2:21.42 | |
19 | 371 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | AD2403 | 25 m | 2:21.50 | |
20 | 18 | Kruse Enemærke Amalie | 2003 | HERLEV | 0392AI | 25 m | 2:21.52 | |
21 | 613 | Bergquist Boel | 2003 | POSEIDON | BI2803 | 25 m | 2:22.00 | |
22 | 218 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 25 m | 2:22.17 | |
23 | 352 | Bernspång Cornelia | 2003 | KK KARPEN | AW7603 | 25 m | 2:22.32 | |
24 | 318 | Stjepanetic Karla | 2003 | HS | AT2803 | 25 m | 2:22.43 | |
25 | 303 | Podric Nina | 2004 | HS | BU7604 | 25 m | 2:22.90 | |
26 | 383 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 25 m | 2:22.96 | |
27 | 31 | F. Johansen Thea | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 2:23.41 | |
28 | 926 | Olsson Julia | 2004 | KIVIKS SK | AL0804 | 25 m | 2:24.14 | |
29 | 863 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 2:24.43 | |
30 | 295 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 25 m | 2:24.55 | |
31 | 896 | Nilsson Irma | 2004 | YSTADS SS | AD5204 | 25 m | 2:25.07 | |
32 | 809 | Sandblom Antonia | 2003 | SK TRITON | AG4603 | 25 m | 2:25.57 | |
33 | 560 | Orban Kristina | 2004 | MKK | AS9804 | 50 m | 2:26.55 | RES |
34 | 470 | Ahlbeck Nicole | 2003 | MKK | AR2603 | 25 m | 2:26.72 | RES |
35 | 286 | Nilsson Anna | 2003 | HS | BF3203 | 25 m | 2:27.10 | RES |
36 | 867 | Skoglund Alice | 2003 | VELLINGE-N | BO5603 | 25 m | 2:27.29 | RES |
37 | 766 | Melin Johanna | 2003 | SK SYDSIM | AL7403 | 25 m | 2:27.34 | RES |
38 | 74 | Mørkedal Mie | 2003 | HOLBÆK | 0324AD | 25 m | 2:28.28 | RES |
39 | 166 | Heyn Stage Alma | 2004 | KVIK | 0462AC | 25 m | 2:28.54 | RES |
40 | 222 | Andersson Elsa | 2004 | HS | AO3804 | 25 m | 2:29.03 | RES |
41 | 24 | Hebeltoft Ida | 2003 | HERLEV | 0378AD | 25 m | 2:29.23 | RES |
42 | 370 | Dellhede Josefin | 2003 | LANDSKRONA | AD3403 | 25 m | 2:30.07 | RES |
43 | 634 | Hake Sofia | 2003 | POSEIDON | BD4403 | 25 m | 2:30.57 | RES |
44 | 378 | Haglund Katja | 2003 | LANDSKRONA | BW9203 | 25 m | 2:30.76 | RES |
45 | 299 | Pettersson Hanna | 2003 | HS | AR1803 | 25 m | 2:31.03 | RES |
46 | 233 | Edvinsson Tuva | 2004 | HS | AB7604 | 25 m | 2:32.73 | RES |
47 | 403 | Rundblad Wilma | 2003 | LANDSKRONA | AP5803 | 25 m | 2:32.99 | RES |
48 | 210 | Lagergren Dikte | 2003 | ESLÖVS SS | BV9203 | 25 m | 2:34.04 | RES |
15 - 16 år |
1 | 169 | Krøyer Svendsen Julie | 2002 | KVIK | 0222AA | 25 m | 2:04.44 | |
2 | 713 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 25 m | 2:04.86 | |
3 | 612 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 25 m | 2:05.42 | |
4 | 280 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 25 m | 2:05.91 | |
5 | 106 | Fich Hansen Signe | 2002 | HOVEDSTAD | 0248AC | 25 m | 2:09.47 | |
6 | 524 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 25 m | 2:09.58 | |
7 | 153 | Melhede Chastine | 2002 | KVIK | 0292AZ | 25 m | 2:11.67 | |
8 | 242 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 25 m | 2:12.07 | |
9 | 586 | Stenberg Sara | 2001 | MKK | AA8601 | 25 m | 2:12.14 | |
10 | 407 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 25 m | 2:12.77 | |
11 | 857 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 25 m | 2:13.09 | |
12 | 519 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 25 m | 2:13.32 | |
13 | 308 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | AO0802 | 25 m | 2:13.33 | |
14 | 858 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 25 m | 2:13.45 | |
15 | 703 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 25 m | 2:13.59 | |
16 | 649 | Lagoguez Mary | 2001 | POSEIDON | BD9801 | 25 m | 2:14.10 | |
17 | 224 | Bengtsson Lisa | 2002 | HS | AE5802 | 25 m | 2:14.24 | |
18 | 259 | Jälminger Ebba | 2002 | HS | AO9602 | 25 m | 2:14.28 | |
19 | 393 | Moreau Isabelle | 2001 | LANDSKRONA | AM0201 | 25 m | 2:14.80 | |
20 | 48 | T Mose Ida | 2002 | HERLEV | 0242AK | 25 m | 2:15.11 | |
21 | 699 | Ericsson Tilda | 2002 | S 71 | AH0402 | 25 m | 2:15.78 | |
22 | 324 | Thomasson Clara | 2001 | HS | BD6601 | 25 m | 2:15.87 | |
23 | 689 | Tufvesson Linn | 2001 | POSEIDON | AT5201 | 25 m | 2:16.54 | |
24 | 542 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 25 m | 2:17.63 | |
25 | 261 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 25 m | 2:18.07 | |
26 | 223 | Andersson Emma | 2002 | HS | AO1802 | 25 m | 2:18.23 | |
27 | 424 | Gonzalez-Glanberg Alva | 2002 | LULEÅ SS | AA1802 | 25 m | 2:18.56 | |
28 | 468 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 25 m | 2:19.28 | |
29 | 284 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 25 m | 2:19.77 | |
30 | 320 | Svensson Wilma | 2002 | HS | BK8402 | 25 m | 2:20.02 | |
31 | 597 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 25 m | 2:20.05 | |
32 | 824 | Carlsson Thea | 2002 | VARBERG | AM9402 | 25 m | 2:20.24 | |
33 | 826 | Hedström Maja | 2001 | VARBERG | AI0201 | 50 m | 2:20.42 | RES |
34 | 361 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 25 m | 2:20.50 | RES |
35 | 709 | Permarker Anna-Luisa | 2002 | S 71 | AH1402 | 25 m | 2:21.06 | RES |
36 | 425 | Larsson Tuva | 2002 | LULEÅ SS | BG2202 | 25 m | 2:21.66 | RES |
37 | 357 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 25 m | 2:21.69 | RES |
38 | 90 | Wendel Zara | 2002 | HOLBÆK | 0222AW | 25 m | 2:22.32 | RES |
39 | 258 | Juliusson Sofia | 2002 | HS | AT3802 | 25 m | 2:22.42 | RES |
40 | 21 | Jensdottir Fremming Ida | 2002 | HERLEV | 0298AO | 25 m | 2:23.36 | RES |
41 | 776 | Ostreus Lina | 2002 | SK SYDSIM | AV4202 | 25 m | 2:23.76 | RES |
42 | 919 | Tunheim-Glad Frida | 2001 | TRELLEBORG | BU5201 | 25 m | 2:23.83 | RES |
43 | 806 | Nolén Nina | 2002 | SK TRITON | AY1402 | 25 m | 2:24.43 | RES |
44 | 427 | Ylipää Tina | 2002 | LULEÅ SS | AI2402 | 25 m | 2:25.06 | RES |
45 | 79 | Nørlem Nynne | 2002 | HOLBÆK | 0268AF | 50 m | 2:25.83 | RES |
46 | 639 | Hägg Siri | 2002 | POSEIDON | BA0202 | 25 m | 2:28.76 | RES |
47 | 316 | Stenhård Ellinor | 2002 | HS | AV8402 | 25 m | 2:31.25 | RES |
48 | 289 | Norstedt Ingrid | 2002 | HS | AO2802 | 25 m | 2:31.34 | RES |
49 | 853 | Kamper-Johnsson Mathilda | 2002 | VELLINGE-N | AW9602 | 25 m | 2:33.69 | RES |
50 | 872 | Svensson Elin | 2002 | VELLINGE-N | AW3802 | 25 m | 2:34.55 | RES |
51 | 211 | Lindahl Andersson Amanda | 2002 | ESLÖVS SS | BC9202 | 25 m | 2:35.22 | RES |
17 - 99 år |
1 | 165 | Schütt Ida | 1996 | KVIK | 9642AI | 25 m | 2:00.72 | |
2 | 172 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 25 m | 2:04.72 | |
3 | 331 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 25 m | 2:05.70 | |
4 | 335 | Ülger Olivia | 2000 | HS | AK3800 | 25 m | 2:05.97 | |
5 | 293 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 25 m | 2:06.62 | |
6 | 98 | Donde Feilberg Luna | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 25 m | 2:08.36 | |
7 | 854 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | AH1299 | 25 m | 2:08.53 | |
8 | 386 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 25 m | 2:09.52 | |
9 | 314 | Sjöberg Sofie | 1994 | HS | BV0494 | 25 m | 2:09.73 | |
10 | 611 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | AR9898 | 25 m | 2:10.77 | |
11 | 81 | Pallvi Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:11.98 | |
12 | 34 | Keller Karen | 1999 | HERLEV | 50 m | 2:12.06 | ||
13 | 22 | M Hansen Alberte | 2000 | HERLEV | 0004AC | 25 m | 2:12.60 | |
14 | 804 | Nilsson Johanna | 1996 | SK TRITON | AD0696 | 25 m | 2:12.71 | |
15 | 322 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 25 m | 2:13.02 | |
16 | 913 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 25 m | 2:13.16 | |
17 | 666 | Moberg Elin | 1999 | POSEIDON | AU2699 | 25 m | 2:13.35 | |
18 | 317 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 25 m | 2:13.60 | |
19 | 910 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 25 m | 2:13.91 | |
20 | 862 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 25 m | 2:14.09 | |
21 | 118 | Strand Nielsen Josefine | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 2:15.03 | |
22 | 271 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 25 m | 2:15.73 | |
23 | 665 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 25 m | 2:16.00 | |
24 | 212 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 25 m | 2:16.08 | |
25 | 642 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 25 m | 2:17.85 | |
26 | 618 | Bontidean Annamaria | 2000 | POSEIDON | BA0200 | 25 m | 2:19.22 | |
27 | 595 | Torres Olivia | 1999 | MKK | BL9299 | 25 m | 2:19.76 | |
28 | 26 | Huryn Xenia | 2000 | HERLEV | 0088AW | 50 m | 2:20.38 | |
29 | 538 | Lennartsson Tove | 2000 | MKK | AM1800 | 25 m | 2:20.39 | |
30 | 651 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 25 m | 2:21.00 | |
31 | 351 | Bengtsson Alice | 2000 | KK KARPEN | AM0200 | 25 m | 2:21.25 | |
32 | 97 | H. Falck-Schmith Amalie | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 2:21.49 | |
33 | 402 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 25 m | 2:22.78 | RES |
34 | 240 | Gren Annika | 1999 | HS | BL2499 | 25 m | 2:25.17 | RES |
35 | 75 | Maria Nielsen Ida | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 2:28.64 | RES |
36 | 865 | Schulte Berenice | 2000 | VELLINGE-N | BS7600 | 50 m | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 juni 2017 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 22:37 |