Program för Arena Cup 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
23 september 09.30
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Arena Cup 2017 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Upplands Väsby |
|
Utskriftstid |
09:01 |
|
|
Arrangör |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 september 2017 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer |
Finaler (21) |
Beräknad start 11:47 |
Heat 1 (21) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
216 |
3 |
Amanda Sandberg |
2003 |
CC3403 |
TÄBY SIM |
|
25m |
|
304 |
4 |
Rebecka Rang |
2006 |
AU4806 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
287 |
5 |
Ellen Mehdizadeh |
2005 |
BO0605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
276 |
2 |
Elise Klingh |
2005 |
AT7605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.89 |
271 |
3 |
Elin Höök |
2005 |
BF0405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:34.72 |
311 |
4 |
Isabelle Skytt |
2005 |
BE4205 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:34.14 |
267 |
5 |
Tindra Funke |
2006 |
AC3606 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:34.27 |
161 |
6 |
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
TUREBERG |
|
25m |
1:36.66 |
277 |
7 |
Fanny Krekula |
2006 |
AU8606 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:40.14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Maria Krejci |
2006 |
AC6606 |
TUREBERG |
|
25m |
1:29.61 |
323 |
2 |
Milla Wahlund |
2006 |
AG0206 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:26.29 |
342 |
3 |
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:25.19 |
273 |
4 |
Ida Johansson |
2006 |
AF8806 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:23.97 |
366 |
5 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
BO2403 |
SS04 |
|
25m |
1:24.99 |
324 |
6 |
Alexandra Ward |
2005 |
BD7605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:25.46 |
369 |
7 |
Isabelle Lindström |
2003 |
CA7203 |
SS04 |
|
50m |
1:27.07 |
261 |
8 |
Cecilia Eklund |
2005 |
BF0205 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:31.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
367 |
1 |
Cecilia Krans |
2005 |
BL4805 |
SS04 |
|
50m |
1:23.64 |
303 |
2 |
Niyousha Rahimi |
2005 |
AK4405 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:22.62 |
345 |
3 |
Linnea Andreasson |
2003 |
BQ1603 |
SS04 |
|
25m |
1:21.56 |
278 |
4 |
Mimmi Krekula |
2003 |
AZ3403 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:21.01 |
317 |
5 |
Clara Sundgren |
2005 |
AT0805 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:21.20 |
262 |
6 |
Amanda Fabel |
2005 |
AC3805 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:21.89 |
322 |
7 |
Maj Unevik |
2006 |
AC7606 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:23.43 |
190 |
8 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
BR0604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
380 |
1 |
Tilda Selling |
2003 |
BX4203 |
SS04 |
|
50m |
1:20.28 |
312 |
2 |
Hanna Sköld |
2005 |
AP2805 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:19.62 |
315 |
3 |
Ebba Stromberg |
2002 |
AV7402 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:18.45 |
332 |
4 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:17.42 |
7 |
5 |
Julia Kantolouto |
2005 |
AQ2605 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:17.93 |
355 |
6 |
Adéla Darvish |
2003 |
BX0203 |
SS04 |
|
25m |
1:19.53 |
144 |
7 |
Ella Faleij |
2003 |
BI0403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:19.65 |
314 |
8 |
Frida Steen |
2005 |
AY1805 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:20.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
283 |
1 |
Signe Lundh |
2005 |
AC5805 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:16.86 |
338 |
2 |
Sandra Pasanen |
2001 |
BV8401 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:16.70 |
340 |
3 |
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:16.44 |
178 |
4 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:15.70 |
176 |
5 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.26 |
152 |
6 |
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
TUREBERG |
|
25m |
1:16.62 |
202 |
7 |
Maja Lingham |
2004 |
BC8204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.74 |
222 |
8 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Rebecca Velin |
2004 |
AJ1204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.09 |
11 |
2 |
Lollobelle Nordström-Rehnlund |
2005 |
AZ4205 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:14.85 |
192 |
3 |
Elina Hellgren |
2004 |
BA2404 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:14.05 |
21 |
4 |
Boel Jägerskog |
2005 |
AJ7205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:13.85 |
87 |
5 |
Felicia Camacho |
2004 |
BL9404 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:14.00 |
74 |
6 |
Alma Thunberg |
2005 |
AV1605 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.48 |
341 |
7 |
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:15.03 |
288 |
8 |
Linn Melander |
2005 |
AR0205 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:15.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
187 |
1 |
Saga Grindberg |
2003 |
AX5603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:13.43 |
189 |
2 |
Hannah Haux |
2004 |
BC3804 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.73 |
61 |
3 |
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.33 |
412 |
4 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
50m |
1:12.16 |
318 |
5 |
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:12.31 |
56 |
6 |
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
AE2406 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:12.67 |
293 |
7 |
Moa Nyblom |
2005 |
AA5605 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.21 |
349 |
8 |
Maja Berngrim |
2003 |
BR5403 |
SS04 |
|
25m |
1:13.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
70 |
1 |
Nova Morota |
2005 |
AJ6405 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.86 |
259 |
2 |
Felicia Brännbäck |
2006 |
AC4606 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.64 |
242 |
3 |
Mia Samuelsson |
2005 |
AV7205 |
WISBY SS |
|
25m |
1:10.57 |
356 |
4 |
Jessica Edlundh |
2002 |
BC3402 |
SS04 |
|
25m |
1:10.54 |
334 |
5 |
Fiona Karlsson |
2004 |
AE6404 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:10.55 |
6 |
6 |
Pernilla Hemmälin |
2001 |
AO3801 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:11.43 |
17 |
7 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:11.75 |
35 |
8 |
Amanda Wensmark |
2005 |
AJ2405 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:11.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:10.50 |
319 |
2 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
BH0602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:10.33 |
263 |
3 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
AS3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:09.84 |
352 |
4 |
Lisa Candelius |
2003 |
AT9803 |
SS04 |
|
25m |
1:09.57 |
227 |
5 |
Nina Takolander |
2003 |
AX0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.65 |
66 |
6 |
Malin Kullman |
2004 |
AW8404 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.17 |
246 |
7 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
1:10.39 |
258 |
8 |
Elsa Brandt |
2006 |
AP5806 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:10.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
135 |
1 |
Josefine Åkerman |
2004 |
BL3404 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:09.51 |
226 |
2 |
Ida Svensson |
2002 |
BR3402 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.37 |
233 |
3 |
Ella Ekepil |
2005 |
AR0405 |
WISBY SS |
|
25m |
1:09.33 |
243 |
4 |
Nella Silfwergård |
2004 |
BE4604 |
WISBY SS |
|
25m |
1:09.07 |
180 |
5 |
Clara Ersson |
2004 |
BA3204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:09.11 |
279 |
6 |
Alice Lindgren |
2005 |
AK3405 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:09.33 |
253 |
7 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
BH2602 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:09.50 |
19 |
8 |
Olivia Halfar |
2005 |
AJ4205 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:09.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
Emelie Lindström |
2003 |
AJ7403 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.88 |
14 |
2 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:08.55 |
302 |
3 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:08.28 |
103 |
4 |
Alice Jönsson |
2003 |
BN5403 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:08.23 |
381 |
5 |
Naomi Sterling |
2002 |
BN1402 |
SS04 |
|
25m |
1:08.25 |
13 |
6 |
Alva Udell |
2003 |
AO4603 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:08.29 |
26 |
7 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:08.56 |
329 |
8 |
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:08.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Emma Montelius |
2005 |
AY4805 |
SS04 |
|
25m |
1:08.10 |
191 |
2 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.76 |
77 |
3 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.66 |
34 |
4 |
Ioanna Tsirona |
2004 |
AE2404 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:07.63 |
22 |
5 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
AA3804 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:07.64 |
385 |
6 |
Sofia Voigt |
2003 |
BF0803 |
SS04 |
|
50m |
1:07.68 |
171 |
7 |
Elin Andersson |
2003 |
BG0803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.77 |
76 |
8 |
Belize Vaamonde |
2004 |
AI5404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:08.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
175 |
1 |
Filippa Bolling |
2004 |
BA8404 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.47 |
395 |
2 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
AX0403 |
SPIF SF |
|
25m |
1:07.29 |
140 |
3 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
AT0603 |
TUREBERG |
|
25m |
1:07.22 |
59 |
4 |
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:06.73 |
274 |
5 |
Oliwia Kantecki |
2003 |
AE7203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:07.10 |
75 |
6 |
Sara Torstensson |
2004 |
AW3604 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:07.23 |
163 |
7 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
25m |
1:07.29 |
2 |
8 |
Emilia Bengtsson |
2001 |
BA3601 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:07.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
111 |
1 |
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.55 |
165 |
2 |
Clara Wettergren |
2002 |
AQ3802 |
TUREBERG |
|
50m |
1:06.44 |
389 |
3 |
Ljuba Berg |
2000 |
BH4400 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.17 |
81 |
4 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:06.05 |
4 |
5 |
Jemina Granholm |
2002 |
BB9802 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:06.09 |
320 |
6 |
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:06.24 |
414 |
7 |
Heidi Saluveer |
2003 |
AM5303 |
SPIF SF |
|
25m |
1:06.51 |
286 |
8 |
Anna Mattila |
2004 |
BY4804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:06.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
25m |
1:05.91 |
168 |
2 |
Stella Alin |
2002 |
BC1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.57 |
193 |
3 |
Tindra Håbro Karjanmaa |
2004 |
BA2204 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.52 |
257 |
4 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:04.94 |
71 |
5 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:05.49 |
37 |
6 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:05.54 |
292 |
7 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:05.63 |
254 |
8 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:05.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
328 |
1 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:04.71 |
404 |
2 |
Alexandra Lindén |
2001 |
BG4801 |
SPIF SF |
|
25m |
1:04.19 |
301 |
3 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:04.00 |
119 |
4 |
Klara Possman |
2003 |
BA6803 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:03.93 |
256 |
5 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.93 |
217 |
6 |
Malin Sangfelt |
2001 |
AC3801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:04.17 |
248 |
7 |
Jessica Wiklund |
2000 |
BR8200 |
WISBY SS |
|
25m |
1:04.47 |
63 |
8 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:04.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Thilda Ström |
2003 |
AT5803 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.79 |
280 |
2 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.63 |
194 |
3 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:03.33 |
148 |
4 |
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
TUREBERG |
|
25m |
1:02.97 |
213 |
5 |
Emelie Rudert |
1999 |
AU9299 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:03.27 |
438 |
6 |
Martyna Piotrowicz |
2004 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
1:03.42 |
215 |
7 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:03.70 |
326 |
8 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:03.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
379 |
1 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
BB1499 |
SS04 |
|
50m |
1:02.60 |
125 |
2 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
AC5601 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:02.49 |
31 |
3 |
Sara Strand |
2002 |
AQ1802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:02.30 |
195 |
4 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:02.08 |
106 |
5 |
Maya Lindhe |
2000 |
BK3800 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:02.21 |
197 |
6 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
BB5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.46 |
177 |
7 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:02.49 |
298 |
8 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:02.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
133 |
1 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:01.76 |
427 |
2 |
Karolina Kozdeba |
2003 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
1:00.90 |
172 |
3 |
Ellen Banestig |
2002 |
BT1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:00.79 |
30 |
4 |
Linnéa Sandh |
2000 |
BS1400 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
59.80 |
382 |
5 |
Elin Swerlander |
2001 |
AE7801 |
SS04 |
|
25m |
59.89 |
15 |
6 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:00.86 |
434 |
7 |
Wiktoria Król |
2002 |
|
SMS KRAKOW |
|
25m |
1:01.21 |
348 |
8 |
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
SS04 |
|
25m |
1:01.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
Emma Rotstam |
1998 |
AF7498 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
59.55 |
400 |
2 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
25m |
59.33 |
251 |
3 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
58.89 |
281 |
4 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
VÄSBY SS |
|
25m |
55.30 |
269 |
5 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
57.49 |
289 |
6 |
Anna Miram |
1999 |
AG7299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
59.01 |
299 |
7 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
59.36 |
359 |
8 |
Hanna Hargsten |
1999 |
AH8899 |
SS04 |
|
25m |
59.69 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 september 2017 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap |
Utskriftstid |
09:01 |
|