Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:51.61 |
66 |
2 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
50m |
2:45.45 |
99 |
3 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:43.72 |
50 |
4 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
2:38.22 |
427 |
5 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
2:40.67 |
131 |
6 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
50m |
2:44.16 |
268 |
7 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
0112AY |
VIBORG |
|
50m |
2:46.11 |
141 |
8 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
2:54.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:33.81 |
440 |
2 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
2:30.69 |
491 |
3 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
AGF |
|
50m |
2:23.53 |
448 |
4 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
50m |
2:15.69 |
89 |
5 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:18.39 |
443 |
6 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
2:26.61 |
145 |
7 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
50m |
2:31.53 |
43 |
8 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
2:37.16 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|