Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
50m |
1:25.02 |
154 |
2 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
ODDER |
|
50m |
1:18.94 |
288 |
3 |
Emma Viborg Larsen |
2001 |
0112AT |
AABYBRO |
|
50m |
1:15.42 |
119 |
4 |
Sara Gade |
2002 |
0248AT |
IKAST |
|
50m |
1:15.23 |
252 |
5 |
Natasja Muncrief |
2002 |
0236AN |
VEJLE |
|
50m |
1:15.36 |
284 |
6 |
Sofie Bruun Boye |
2001 |
0112AZ |
VIBORG |
|
50m |
1:17.74 |
136 |
7 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
50m |
1:24.35 |
137 |
8 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
9872BE |
NORD |
|
50m |
1:55.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:14.54 |
207 |
2 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
STM |
|
50m |
1:14.40 |
74 |
3 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
H2ODENSE |
|
50m |
1:14.17 |
201 |
4 |
Signe Bach |
2002 |
0254AQ |
STM |
|
50m |
1:13.88 |
184 |
5 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
SILKEBORG |
|
50m |
1:14.15 |
508 |
6 |
Mille C. Berg |
2001 |
0102AY |
SKANDERBOR |
|
50m |
1:14.25 |
158 |
7 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
50m |
1:14.46 |
78 |
8 |
Heidi Glintborg |
2002 |
0202AP |
H2ODENSE |
|
50m |
1:15.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
449 |
1 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:13.70 |
423 |
2 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:13.36 |
168 |
3 |
Alberte Korsgaard |
2001 |
0174AN |
RINGE |
|
50m |
1:13.12 |
48 |
4 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
50m |
1:12.86 |
247 |
5 |
Maja Johansen |
2002 |
0262AV |
VEJLE |
|
50m |
1:12.86 |
159 |
6 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
50m |
1:13.32 |
229 |
7 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
50m |
1:13.55 |
167 |
8 |
Katrine B. Hansen |
2002 |
0252AM |
RINGE |
|
50m |
1:13.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
424 |
1 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:12.69 |
77 |
2 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
H2ODENSE |
|
50m |
1:12.28 |
95 |
3 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:11.98 |
134 |
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
50m |
1:11.29 |
231 |
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
1:11.31 |
493 |
6 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
1:12.01 |
230 |
7 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
1:12.43 |
502 |
8 |
Cecilie V Jensen |
2002 |
0298AN |
S 68 |
|
50m |
1:12.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Karoline Bauer |
2002 |
0206AJ |
KOLDING |
|
50m |
1:10.33 |
149 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
1:08.93 |
234 |
3 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
1:07.52 |
233 |
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
1:06.22 |
144 |
5 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
1:06.97 |
459 |
6 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
0184AX |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:08.00 |
18 |
7 |
Carli Mark |
2002 |
0216AL |
DURUP |
|
50m |
1:09.68 |
270 |
8 |
Christie Prøhl |
1998 |
9872AW |
VIBORG |
|
50m |
1:10.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
87 |
1 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
50m |
1:10.09 |
506 |
2 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
50m |
1:08.51 |
113 |
3 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
50m |
1:07.09 |
80 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2ODENSE |
|
50m |
1:04.76 |
250 |
5 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
VEJLE |
|
50m |
1:06.77 |
126 |
6 |
Caroline Bo Nielsen |
2001 |
0174AL |
KOLDING |
|
50m |
1:07.92 |
429 |
7 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
1:09.38 |
271 |
8 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
1:10.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
97 |
1 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:10.04 |
100 |
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:08.44 |
160 |
3 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
1:07.05 |
58 |
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
1:04.68 |
243 |
5 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
50m |
1:06.57 |
106 |
6 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
0012AS |
HORSENS |
|
50m |
1:07.62 |
90 |
7 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:09.30 |
237 |
8 |
Agnes Astrup Christiansen |
1997 |
9746AR |
VEJLE |
|
50m |
1:10.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
07:37 |
|