Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:16.31 |
82 |
2 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
H2ODENSE |
|
50m |
2:13.71 |
144 |
3 |
Karina Høybye Olesen |
2001 |
0106AA |
NYBORG |
|
50m |
2:13.61 |
423 |
4 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:13.28 |
139 |
5 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
2:13.40 |
439 |
6 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
2:13.68 |
233 |
7 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
2:15.33 |
419 |
8 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
2:16.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:10.74 |
425 |
2 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
2:09.92 |
80 |
3 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2ODENSE |
|
50m |
2:08.14 |
100 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:06.34 |
416 |
5 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
2:07.96 |
418 |
6 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
2:09.39 |
491 |
7 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
AGF |
|
50m |
2:10.02 |
429 |
8 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
2:10.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:27 |
|