Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
9872BE |
NORD |
|
50m |
1:19.67 |
136 |
4 |
Camilla Aagaard |
2000 |
0044AY |
NORD |
|
50m |
42.14 |
135 |
5 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
50m |
42.99 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Julie B. Andersen |
2002 |
0214AS |
IKAST |
|
50m |
40.84 |
505 |
2 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
39.98 |
85 |
3 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HSK |
|
50m |
39.49 |
419 |
4 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
38.98 |
286 |
5 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
0274AU |
VIBORG |
|
50m |
39.44 |
245 |
6 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
50m |
39.68 |
509 |
7 |
Klea Christensen |
2001 |
0196AX |
STRUER |
|
50m |
39.98 |
130 |
8 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
50m |
41.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
38.70 |
255 |
2 |
Signe Ilskov Pedersen |
2001 |
0168AI |
VEJLE |
|
50m |
38.50 |
142 |
3 |
Mette S. Køhler |
2001 |
0192AK |
NYBORG |
|
50m |
38.04 |
143 |
4 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
37.68 |
107 |
5 |
Frederikke Brændgaard |
2001 |
0172BA |
HORSENS |
|
50m |
37.94 |
72 |
6 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2ODENSE |
|
50m |
38.25 |
11 |
7 |
Enya Lindum Eskildsen |
2000 |
0012AY |
DELTA |
|
50m |
38.61 |
84 |
8 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HSK |
|
50m |
38.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
37.65 |
112 |
2 |
Josefine Mikkelsen |
2002 |
0242AT |
HORSENS |
|
50m |
37.65 |
465 |
3 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
0098AU |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
37.46 |
57 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
37.28 |
184 |
5 |
Freja Elling-Enevoldsen |
2002 |
0248AX |
SILKEBORG |
|
50m |
37.31 |
47 |
6 |
Rikke Vagtborg Jensen |
2002 |
0234AX |
ESBJERG |
|
50m |
37.48 |
3 |
7 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
37.65 |
453 |
8 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
37.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
STM |
|
50m |
37.19 |
254 |
2 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
35.80 |
273 |
3 |
Kathrine Fog |
2000 |
0072BC |
VIBORG |
|
50m |
34.53 |
426 |
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
33.67 |
462 |
5 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
34.27 |
186 |
6 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
35.33 |
92 |
7 |
Natascha Holm Byskov |
2000 |
0072AY |
HOLSTEBRO |
|
50m |
36.29 |
232 |
8 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
37.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Caroline Larsen |
2001 |
0164AG |
RINGE |
|
50m |
37.15 |
43 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
35.59 |
236 |
3 |
Christina Christensen |
2000 |
0046AO |
VEJLE |
|
50m |
34.49 |
54 |
4 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
50m |
33.24 |
238 |
5 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
VEJLE |
|
50m |
34.24 |
35 |
6 |
Nanna Bjørk Barkardottir |
1998 |
9846BE |
ESBJERG |
|
50m |
35.29 |
108 |
7 |
Trine Dam |
2001 |
0126AT |
HORSENS |
|
50m |
36.04 |
69 |
8 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
50m |
37.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
78 |
1 |
Heidi Glintborg |
2002 |
0202AP |
H2ODENSE |
|
50m |
36.61 |
461 |
2 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
35.51 |
438 |
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
34.29 |
451 |
4 |
Simona Baumrtova |
1991 |
|
AALBORG |
|
50m |
32.98 |
496 |
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
50m |
33.86 |
82 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
H2ODENSE |
|
50m |
35.15 |
242 |
7 |
Mathilde Hansen |
1998 |
9894AS |
VEJLE |
|
50m |
35.81 |
213 |
8 |
Victoria Bang |
2001 |
0146AM |
SVENDBORG |
|
50m |
37.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:04 |
|