Ohjelma Danish Open 2017
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Danish Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
04 april 2017 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 57.13 2016-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
395 |
1 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:11.33 |
173 |
2 |
Joakim Brønnum |
1997 |
9759AT |
HOLBÆK |
|
50m |
1:11.01 |
230 |
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
AALBORG |
|
50m |
1:10.85 |
195 |
4 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.35 |
237 |
5 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
9995AF |
AALBORG |
|
50m |
1:10.48 |
423 |
6 |
Hugin Naes Lave |
2001 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
1:10.95 |
140 |
7 |
Oliver Christiansen |
1999 |
9903AN |
HELSINGE |
|
50m |
1:11.10 |
370 |
8 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
KØGE |
|
50m |
1:12.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
1:10.12 |
366 |
2 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:09.87 |
224 |
3 |
Marcus Brandborg |
1997 |
9713AL |
AALBORG |
|
50m |
1:08.81 |
238 |
4 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
9845AN |
AALBORG |
|
50m |
1:08.63 |
100 |
5 |
Casper Davidsen |
1999 |
9979AA |
VEST |
|
50m |
1:08.75 |
72 |
6 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
50m |
1:09.24 |
248 |
7 |
Rókur Trygvason |
2000 |
|
Ægir |
|
50m |
1:09.93 |
383 |
8 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:10.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:08.50 |
52 |
2 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.12 |
213 |
3 |
Timon Wedekind |
1996 |
9633AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.93 |
391 |
4 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
50m |
1:06.90 |
422 |
5 |
Roland Toftum |
1998 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
1:06.93 |
207 |
6 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
0081AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.69 |
23 |
7 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:08.25 |
70 |
8 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
1:08.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Peter Birk |
1996 |
9665AJ |
THISTED |
|
50m |
1:06.64 |
97 |
2 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
9423AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:05.70 |
326 |
3 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
50m |
1:04.62 |
377 |
4 |
Philip Greve |
1998 |
9839AK |
FARUM |
|
50m |
1:03.18 |
234 |
5 |
Kristoffer Moos |
1996 |
9639AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:03.48 |
417 |
6 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
HS |
|
50m |
1:05.38 |
46 |
7 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
0171AM |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:06.06 |
306 |
8 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
1:06.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
1:06.26 |
155 |
2 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
50m |
1:05.67 |
233 |
3 |
Janus Meinert |
1995 |
9517AF |
AALBORG |
|
50m |
1:04.19 |
33 |
4 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
9679AF |
H2ODENSE |
|
50m |
1:02.64 |
378 |
5 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
9053AB |
FARUM |
|
50m |
1:03.44 |
279 |
6 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
1:05.04 |
142 |
7 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
HELSINGE |
|
50m |
1:05.73 |
364 |
8 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:06.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:06.23 |
254 |
2 |
Riyan Salem |
1998 |
9891AV |
ROSKILDE |
|
50m |
1:05.54 |
178 |
3 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.13 |
181 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
50m |
1:01.61 |
292 |
5 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.42 |
3 |
6 |
Nikola Trajkovic |
1994 |
|
UMBC |
|
50m |
1:04.65 |
167 |
7 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
50m |
1:05.70 |
66 |
8 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
9957AR |
HORSENS |
|
50m |
1:06.68 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 april 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:10 |
|