Startliste for UGP4 2016, Norrtälje
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 13, 100m Frisim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 255 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 25 m | 52.54 | |
2 | 137 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 53.86 | |
3 | 145 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 25 m | 54.81 | |
4 | 245 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 25 m | 55.66 | |
5 | 252 | Ottosson Erik | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9799 | 25 m | 56.69 | |
6 | 57 | Karlsson Adam | 2000 | NORRTÄLJE | AK5900 | 25 m | 57.84 | |
7 | 79 | Coleman Daniel | 2000 | TÄBY SIM | AP0700 | 25 m | 58.31 | |
8 | 101 | Lörinc Wilhelm | 2000 | TÄBY SIM | AU7900 | 25 m | 58.55 | |
9 | 5 | Eriksson Eddie | 1999 | IFK SÅ | 99B051 | 25 m | 59.39 | |
10 | 248 | Nilsson Herman | 2002 | SPÅRVÄGEN | AH7702 | 25 m | 59.66 | |
11 | 111 | Pöllänen Andres | 2001 | TÄBY SIM | AM5901 | 25 m | 59.81 | |
12 | 277 | Jansson William | 2000 | ÅKERSBERGA | AX1100 | 25 m | 59.90 | |
13 | 269 | Ölund Gordon | 2002 | SPÅRVÄGEN | AT1102 | 25 m | 1:00.61 | |
14 | 105 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 25 m | 1:00.65 | |
15 | 285 | Tikkanen Emil | 2002 | ÅKERSBERGA | AD2502 | 25 m | 1:00.67 | |
16 | 81 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 25 m | 1:00.68 | |
17 | 53 | Folkesson Elias | 1999 | NORRTÄLJE | AO6599 | 25 m | 1:00.85 | |
18 | 130 | von Goës Axel | 2002 | TÄBY SIM | AP1502 | 25 m | 1:01.27 | |
19 | 69 | Ahlqvist Erik | 2001 | TÄBY SIM | AT7501 | 25 m | 1:02.00 | |
20 | 250 | O´Malley Aaron | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI3902 | 25 m | 1:02.21 | |
21 | 208 | Bladin Samuel | 1999 | SPÅRVÄGEN | AO4399 | 25 m | 1:02.28 | |
22 | 257 | Stupans Rudolfs | 1999 | SPÅRVÄGEN | AX0599 | 25 m | 1:02.54 | |
23 | 109 | Persson Taylor Isac | 2003 | TÄBY SIM | AE6903 | 25 m | 1:02.78 | |
24 | 141 | Holfve Ludvig | 2003 | TUREBERG | AG5503 | 25 m | 1:03.62 | |
25 | 49 | Andersson Gustav | 2001 | NORRTÄLJE | AK2301 | 25 m | 1:03.64 | |
26 | 131 | Åstrand Erik | 2003 | TÄBY SIM | AO2903 | 25 m | 1:03.81 | |
27 | 207 | Bernhardsson William | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI4702 | 25 m | 1:03.97 | |
28 | 261 | Török Matyas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ3502 | 25 m | 1:04.14 | |
29 | 156 | Stille Michael | 2002 | TUREBERG | AD7902 | 25 m | 1:04.36 | |
30 | 174 | Lindholm Christopher | 2002 | VÄSBY SS | AQ1702 | 50 m | 1:04.61 | |
31 | 70 | Ahlqvist Gustav | 2003 | TÄBY SIM | AK6503 | 25 m | 1:05.24 | |
32 | 136 | Eriksson August | 2004 | TUREBERG | AC3104 | 25 m | 1:05.55 | |
33 | 189 | Simonsson Ivar | 2002 | VÄSBY SS | AO9502 | 25 m | 1:06.02 | |
34 | 229 | Holmström Jesper | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4903 | 25 m | 1:06.18 | |
35 | 10 | Roman Max | 2000 | IFK SÅ | 00B282 | 25 m | 1:06.47 | |
36 | 66 | Skyving Rasmus | 2003 | NORRTÄLJE | AB2703 | 25 m | 1:06.62 | |
37 | 113 | Rune Isac | 2003 | TÄBY SIM | AM9503 | 25 m | 1:06.63 | |
38 | 284 | Söderqvist Adam | 2000 | ÅKERSBERGA | AF9100 | 25 m | 1:06.90 | |
39 | 224 | Hansson Dylén Adam | 2003 | SPÅRVÄGEN | AP6103 | 25 m | 1:07.50 | |
40 | 162 | Areblad Linus | 2004 | VÄSBY SS | AI9504 | 25 m | 1:07.92 | |
41 | 182 | Olsson Anton | 2001 | VÄSBY SS | AO0301 | 25 m | 1:08.01 | |
42 | 47 | Wickström Linus | 2003 | DANDERYD | AK8303 | 25 m | 1:08.49 | |
43 | 12 | Wikström Frej-oskar | 1999 | IFK SÅ | 99B272 | 25 m | 1:08.58 | |
44 | 185 | Rathnasiri Kevin | 2003 | VÄSBY SS | AJ0103 | 25 m | 1:08.82 | |
45 | 161 | Ahlström Ludvig | 2002 | VÄSBY SS | AK8302 | 25 m | 1:08.90 | |
46 | 129 | Westholm Hugo | 2004 | TÄBY SIM | AI2904 | 25 m | 1:09.08 | |
47 | 178 | Malmborg William | 2003 | VÄSBY SS | AW8503 | 50 m | 1:09.26 | |
48 | 56 | Karell Viktor | 2003 | NORRTÄLJE | AF7103 | 25 m | 1:09.52 | |
49 | 46 | Sundström Curstedt Johan | 2002 | DANDERYD | AT3902 | 25 m | 1:09.64 | |
50 | 274 | Hedman Björnsson Rasmus | 2001 | ÅKERSBERGA | AU3901 | 25 m | 1:09.64 | |
51 | 73 | Alonso David | 2003 | TÄBY SIM | AS6703 | 25 m | 1:09.81 | |
52 | 222 | Göransson Mathias | 2000 | SPÅRVÄGEN | AJ0900 | 25 m | 1:09.90 | |
53 | 39 | Arvidsson Wilhelm | 2005 | DANDERYD | AC3705 | 25 m | 1:10.08 | |
54 | 38 | Arvidsson Oskar | 2002 | DANDERYD | AN5902 | 25 m | 1:10.83 | |
55 | 87 | Grundin Fredrick | 2003 | TÄBY SIM | AR8703 | 25 m | 1:11.14 | |
56 | 278 | Jederström Isak | 2002 | ÅKERSBERGA | AD0502 | 25 m | 1:11.41 | |
57 | 85 | Gabrielsson Liam | 2003 | TÄBY SIM | AK5503 | 25 m | 1:11.42 | |
58 | 51 | Broström Oscar | 2002 | NORRTÄLJE | AX8502 | 25 m | 1:11.46 | |
59 | 67 | Säfström Elias | 2002 | NORRTÄLJE | AP5102 | 25 m | 1:11.80 | |
60 | 217 | Erneholm Oliver | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4503 | 25 m | 1:11.95 | |
61 | 202 | Annas Gustav | 2003 | SPÅRVÄGEN | AL0303 | 25 m | 1:11.96 | |
62 | 279 | Kjellberg David | 2003 | ÅKERSBERGA | AA4103 | 25 m | 1:12.33 | |
63 | 155 | Ruimeng Li Niclas | 2004 | TUREBERG | AE0704 | 25 m | 1:12.37 | |
64 | 200 | Alexanderson Aron | 2003 | SPÅRVÄGEN | AT0103 | 25 m | 1:12.49 | |
65 | 96 | Ladis Dimitris | 2003 | TÄBY SIM | AS4503 | 25 m | 1:12.66 | |
66 | 196 | Tittelbach Adrian | 2001 | VÄSBY SS | AI2901 | 25 m | 1:12.71 | |
67 | 167 | Bergman Erik | 2004 | VÄSBY SS | AC1104 | 25 m | 1:13.21 | |
68 | 45 | Novacic Filip | 2003 | DANDERYD | AQ5703 | 25 m | 1:13.42 | |
69 | 286 | Wikner Hampus | 2002 | ÅKERSBERGA | AD3502 | 25 m | 1:14.14 | |
70 | 192 | Sundgren Oliver | 2003 | VÄSBY SS | AW7303 | 25 m | 1:14.18 | |
71 | 117 | Seel Simon | 2003 | TÄBY SIM | AO0903 | 50 m | 1:14.73 | |
72 | 93 | Kappling Albin | 2003 | TÄBY SIM | AS2503 | 25 m | 1:14.81 | |
73 | 126 | Tarish Edward | 2003 | TÄBY SIM | AX9703 | 25 m | 1:14.81 | |
74 | 18 | Barkarö Johannes | 2004 | ÅKERSBERGA | AI7904 | 25 m | 1:15.28 | |
75 | 132 | Arnö Alexander | 2005 | TUREBERG | AB5505 | 25 m | 1:15.39 | |
76 | 239 | Lehtonen Hebert Alexander | 2002 | SPÅRVÄGEN | AO9102 | 25 m | 1:15.76 | |
77 | 238 | Käll Oskar | 2002 | SPÅRVÄGEN | AS9902 | 25 m | 1:16.57 | |
78 | 253 | Siotis Jannis | 2003 | SPÅRVÄGEN | AL3303 | 25 m | 1:17.10 | |
79 | 275 | Hosokawa Sebastian | 2002 | ÅKERSBERGA | AT0302 | 25 m | 1:18.10 | |
80 | 88 | Hanna Jousef | 2003 | TÄBY SIM | AS3503 | 25 m | 1:18.51 | |
81 | 146 | Jansson Victor | 2004 | TUREBERG | AF6904 | 25 m | 1:18.76 | |
82 | 104 | Nilsson Samuel | 2003 | TÄBY SIM | AR9703 | 50 m | 1:19.47 | |
83 | 177 | Lövefors Ivar | 2003 | VÄSBY SS | AY4903 | 25 m | 1:21.05 | |
84 | 22 | Elg Simon | 2000 | ÅKERSBERGA | AO7500 | 25 m | 1:21.15 | |
85 | 203 | Annas Markus | 2004 | SPÅRVÄGEN | AF1704 | 50 m | 1:23.08 | |
86 | 21 | De Oliveira Dennis | 2003 | ÅKERSBERGA | AY9503 | 25 m | 1:24.05 | |
87 | 37 | Widstrand Isak | 2004 | ÅKERSBERGA | AA1113 | 25 m | 1:24.70 | |
88 | 190 | Simonsson Ragnar | 2004 | VÄSBY SS | AM1904 | 25 m | 1:25.26 | |
89 | 151 | Larsson Henrik | 2006 | TUREBERG | AF4106 | 25 m | 1:26.46 | |
90 | 16 | Badaoui Anwar | 2000 | ÅKERSBERGA | BA5300 | 25 m | 1:26.82 | |
91 | 256 | Ström John | 2004 | SPÅRVÄGEN | AQ9704 | 25 m | 1:37.26 | |
92 | 14 | Ahmade Mohammad | 2001 | ÅKERSBERGA | AZ7901 | 25 m | 1:37.71 | |
93 | 27 | Husseini Idris | 2000 | ÅKERSBERGA | BA8100 | 25 m | 1:43.19 | |
94 | 15 | Ahmani Muslim | 2000 | ÅKERSBERGA | BA9100 | 25 m | ||
95 | 20 | Bostani Hussain | 2000 | ÅKERSBERGA | BA7100 | 25 m | ||
96 | 64 | Sjöberg Simon | 2003 | NORRTÄLJE | AF8103 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 20 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 10:01 |