Startliste for Øst Junior/Senior Kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
13:43 |
|
|
Arrangør |
Nakskov Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 oktober 2016 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Lucas Jensen |
2001 |
0183AM |
VEST |
|
25m |
30.62 |
237 |
2 |
William W. Kofoed |
2001 |
0159AH |
ROSKILDE |
|
25m |
29.60 |
416 |
3 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VI39 |
|
25m |
29.50 |
406 |
4 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
29.35 |
52 |
5 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
29.45 |
21 |
6 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
25m |
29.56 |
116 |
7 |
Mathias Persson |
2001 |
0107AM |
TRITON B |
|
25m |
29.69 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
29.11 |
317 |
2 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
28.68 |
429 |
3 |
Daniel Dyrved |
2000 |
0047AK |
GSK |
|
25m |
28.28 |
14 |
4 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
25m |
28.13 |
51 |
5 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
28.20 |
128 |
6 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
25m |
28.29 |
152 |
7 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HERLEV |
|
25m |
28.71 |
224 |
8 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
25m |
29.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
25m |
27.88 |
136 |
2 |
Karl Bryde |
2000 |
0099AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
27.59 |
310 |
3 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
25m |
27.38 |
23 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
26.94 |
261 |
5 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
9901AH |
VEST |
|
25m |
27.04 |
17 |
6 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
27.56 |
121 |
7 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
27.75 |
240 |
8 |
Johan Theis Møller |
2000 |
0023AK |
ROSKILDE |
|
25m |
28.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
26.73 |
277 |
2 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
25m |
26.14 |
300 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
25.91 |
200 |
4 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
9693AA |
GLADSAXE |
|
25m |
25.16 |
292 |
5 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
25m |
25.55 |
257 |
6 |
Oliver Huban |
1996 |
9641AF |
VEST |
|
25m |
26.05 |
403 |
7 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
26.43 |
234 |
8 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
26.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
25m |
26.72 |
109 |
2 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
26.06 |
71 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
A6 |
|
25m |
25.78 |
284 |
4 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
25m |
24.47 |
92 |
5 |
Johan Müller |
1998 |
9879AA |
TRITON B |
|
25m |
25.51 |
226 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
25m |
26.01 |
369 |
7 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
25m |
26.40 |
427 |
8 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
26.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Adam Hansen |
1998 |
9883AP |
SØLLERØD |
|
25m |
26.64 |
259 |
2 |
Morten Møller Jensen |
1992 |
9269AG |
VEST |
|
25m |
26.06 |
174 |
3 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
25.71 |
91 |
4 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
9581AC |
TRITON B |
|
25m |
24.13 |
197 |
5 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
25.43 |
48 |
6 |
Joel Subirana Sagrista |
1993 |
9345AO |
BIRKERØD |
|
25m |
25.97 |
271 |
7 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
25m |
26.23 |
110 |
8 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
26.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2016 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:43 |
|