Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 64
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 64, 400m Frisvømning Herrer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
Jacob Tietgen |
2002 |
0245AD |
FREM |
|
50m |
4:51.66 |
637 |
4 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:51.18 |
433 |
5 |
William Svarer |
2002 |
0283AE |
KOLDING |
|
50m |
4:51.35 |
812 |
6 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
5:02.57 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
50m |
4:46.82 |
500 |
2 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
4:45.25 |
722 |
3 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
4:43.14 |
51 |
4 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
4:42.83 |
387 |
5 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:43.11 |
746 |
6 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
0217AH |
TRITON V |
|
50m |
4:45.11 |
289 |
7 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:46.47 |
114 |
8 |
Esben F. Buchwaldt |
2002 |
0227AG |
ESBJERG |
|
50m |
4:46.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
836 |
1 |
Chris Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
50m |
4:41.88 |
275 |
2 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
4:41.54 |
137 |
3 |
Luis Veldsquez |
2001 |
0127AC |
ESBJERG |
|
50m |
4:40.71 |
192 |
4 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
50m |
4:40.15 |
754 |
5 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
TRITON V |
|
50m |
4:40.65 |
244 |
6 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
4:41.54 |
641 |
7 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
4:41.57 |
642 |
8 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
4:42.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
763 |
1 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
TRITON V |
|
50m |
4:39.23 |
22 |
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
50m |
4:37.15 |
448 |
3 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
50m |
4:36.97 |
128 |
4 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
50m |
4:36.40 |
589 |
5 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
4:36.65 |
364 |
6 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:37.09 |
498 |
7 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
4:37.29 |
81 |
8 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
0215AK |
LYSENG |
|
50m |
4:40.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
342 |
1 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
AGF |
|
50m |
4:35.86 |
358 |
2 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:35.01 |
497 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
4:34.53 |
707 |
4 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:34.24 |
622 |
5 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:34.49 |
731 |
6 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
4:34.88 |
685 |
7 |
Mathias Aner |
2001 |
0111AF |
SK-SYD |
|
50m |
4:35.48 |
250 |
8 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:36.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
4:33.68 |
543 |
2 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
50m |
4:32.63 |
43 |
3 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
50m |
4:31.93 |
175 |
4 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
4:31.27 |
442 |
5 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
50m |
4:31.91 |
254 |
6 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
50m |
4:32.19 |
590 |
7 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
4:32.82 |
362 |
8 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:34.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
4:30.40 |
449 |
2 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
4:28.89 |
799 |
3 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
4:23.44 |
85 |
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
4:18.67 |
447 |
5 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
4:21.70 |
570 |
6 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
50m |
4:24.57 |
662 |
7 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
50m |
4:29.33 |
424 |
8 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
IKAST |
|
50m |
4:30.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
696 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:30.23 |
360 |
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:28.09 |
446 |
3 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
4:21.71 |
263 |
4 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
50m |
4:14.72 |
768 |
5 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
50m |
4:20.76 |
281 |
6 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
4:23.77 |
293 |
7 |
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:29.31 |
710 |
8 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
0241AL |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:30.92 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|