Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 61
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (4) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
531 |
2 |
Lærke Als |
2002 |
0214AU |
NORD |
|
50m |
1:34.33 |
243 |
3 |
Sofie Boesgaard Weber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
50m |
1:25.21 |
278 |
4 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:24.53 |
508 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:24.67 |
715 |
6 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
TEMPO |
|
50m |
1:30.15 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AUNING |
|
50m |
1:23.13 |
408 |
2 |
Emma Hjort Kaas |
2002 |
0278AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:21.43 |
703 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:18.94 |
623 |
4 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
1:14.20 |
303 |
5 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
1:18.23 |
191 |
6 |
Nicoline Ingemann-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:20.14 |
42 |
7 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
1:22.29 |
737 |
8 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
1:24.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:22.59 |
725 |
2 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
1:20.92 |
671 |
3 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:18.38 |
635 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.15 |
594 |
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
1:17.49 |
788 |
6 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
VI39 |
|
50m |
1:19.52 |
538 |
7 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
1:22.20 |
595 |
8 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:23.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Regitze Lyngfeldt |
2002 |
0286AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.49 |
129 |
2 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
1:20.53 |
217 |
3 |
Sofie Villum Færch |
2002 |
0286AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.34 |
452 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
1:14.08 |
60 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
1:16.17 |
73 |
6 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:19.35 |
372 |
7 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:21.67 |
255 |
8 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
HERNING |
|
50m |
1:23.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
28 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
07:54 |
|