Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 juni 2016 |
|
|
|
|
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
Vejledende starttid 15:22 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
739 |
3 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
0377AE |
TRITON B |
|
50m |
1:19.23 |
630 |
4 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:16.76 |
548 |
5 |
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
ODDER |
|
50m |
1:17.52 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
174 |
1 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.73 |
631 |
2 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
50m |
1:16.67 |
415 |
3 |
Filip Bruhn |
2003 |
0391AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:16.36 |
474 |
4 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
50m |
1:16.23 |
325 |
5 |
Marco Knudsen |
2003 |
0399AF |
GREVE |
|
50m |
1:16.36 |
726 |
6 |
Alex Søndergaard |
2003 |
0365AJ |
THISTED |
|
50m |
1:16.60 |
651 |
7 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:16.68 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
50m |
1:16.08 |
653 |
2 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:15.32 |
365 |
3 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.27 |
849 |
4 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
1:15.05 |
506 |
5 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:15.20 |
661 |
6 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
SILKEBORG |
|
50m |
1:15.28 |
35 |
7 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
0363AB |
SLANGERUP |
|
50m |
1:15.54 |
789 |
8 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
50m |
1:16.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
533 |
1 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
NORD |
|
50m |
1:14.68 |
370 |
2 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:14.56 |
793 |
3 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
VI39 |
|
50m |
1:14.24 |
794 |
4 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
VI39 |
|
50m |
1:14.09 |
733 |
5 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
50m |
1:14.18 |
561 |
6 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
0351AC |
OSLF |
|
50m |
1:14.49 |
356 |
7 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
0395AG |
AGF |
|
50m |
1:14.67 |
350 |
8 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
0317AD |
AGF |
|
50m |
1:15.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
1 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:13.28 |
422 |
2 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
IKAST |
|
50m |
1:12.87 |
736 |
3 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
1:11.65 |
125 |
4 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:11.56 |
617 |
5 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
1:11.64 |
333 |
6 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
50m |
1:12.14 |
689 |
7 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
NEPTUN |
|
50m |
1:13.27 |
368 |
8 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:13.42 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 |
Udskriftsdato |
26 juni 2016 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:30 |
|