Program för DM Årgang Langbane
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 589 | Møller Frederik | 2002 | RINGSTED | 0263AL | 50 m | 2:03.97 | |
2 | 424 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 2:04.48 | |
3 | 696 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:04.53 | |
4 | 155 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 2:06.26 | |
5 | 165 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:06.93 | |
6 | 51 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 2:06.97 | |
7 | 641 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 2:09.38 | |
8 | 81 | Hjertmann Joachim | 2002 | LYSENG | 0215AK | 50 m | 2:09.78 | |
9 | 449 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | KVIK | 0291AC | 50 m | 2:09.91 | |
10 | 289 | Henriksen Julius | 2002 | HOLSTEBRO | 0293AG | 50 m | 2:10.06 | |
11 | 364 | Haslev Marcus Skøtt | 2002 | HOVEDSTAD | 0287AB | 50 m | 2:10.80 | |
12 | 710 | Ravn Philip Andersen | 2002 | SØNDERBORG | 0241AL | 50 m | 2:10.88 | |
13 | 642 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 2:11.71 | |
14 | 500 | Højberg Alfred | 2002 | LYNGBY | 0267AD | 50 m | 2:11.90 | |
15 | 572 | Stahl Gustav | 2002 | OSK | 0245AM | 50 m | 2:12.06 | |
16 | 192 | Jensen Jakob Alexander | 2002 | GLADSAXE | 0205AH | 50 m | 2:12.11 | |
17 | 22 | Bojesen Frederik | 2002 | JYLLINGE | 0281AB | 50 m | 2:12.21 | |
18 | 244 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 2:12.30 | |
19 | 345 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 50 m | 2:12.47 | |
20 | 746 | Blaaberg Andreas | 2002 | TRITON V | 0217AH | 50 m | 2:12.60 | |
21 | 503 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 2:12.83 | |
22 | 803 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | VATCPH-SST | 0277AI | 50 m | 2:13.04 | |
23 | 498 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 2:13.42 | |
24 | 147 | Tietgen Jacob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 2:13.56 | |
25 | 670 | Cantby August Schade | 2002 | SLAGELSE | 0211AG | 50 m | 2:13.73 | |
26 | 492 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 2:13.86 | |
27 | 275 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 2:14.32 | |
28 | 114 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 2:15.72 | |
29 | 324 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 2:16.29 | |
30 | 203 | Steenberg Emil | 2002 | GLADSAXE | 0229AC | 50 m | 2:16.46 | |
31 | 184 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 2:16.70 | |
32 | 146 | Stærmose William Vig | 2002 | FREM | 0263AA | 50 m | 2:16.80 | |
33 | 347 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 2:17.06 | |
34 | 366 | Bomgaard Jens | 2002 | HOVEDSTAD | 0273AG | 50 m | 2:17.06 | |
35 | 403 | Skousen Anders | 2002 | HVIDOVRE | 0215AB | 50 m | 2:17.42 | |
36 | 71 | Gallacher Daniel | 2002 | SKOVBAKKEN | 0235AK | 50 m | 2:17.49 | |
37 | 672 | Ipsen Marcus | 2002 | SLAGELSE | 0251AN | 50 m | 2:18.02 | EXT |
38 | 282 | Allerslev Oskar | 2002 | HOLSTEBRO | 0275AR | 50 m | 2:18.55 | EXT |
39 | 387 | Meincke Frede | 2002 | HOVEDSTAD | 0275AC | 50 m | 2:18.57 | EXT |
40 | 119 | Frydenholm Emil | 2002 | ESBJERG | 0235AG | 50 m | 2:18.69 | EXT |
41 | 816 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 50 m | 2:19.21 | EXT |
42 | 145 | Petersen Mikkel Podiss | 2002 | FREM | 0265AE | 50 m | 2:30.33 | EXT |
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 00:40 |