Program for Nordic Age Group Championships
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Startlist Event 4
|
Competition name |
Nordic Age Group Championships |
|
Print Date |
09 July 2016 |
|
|
Competition place |
Tampere |
|
Print Time |
15:09 |
|
|
Organizer |
Finnish Swimming Association |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
09 July 2016 |
|
|
|
|
Event 4, 100m Freestyle Girls |
Finals (4) |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gabija Mankauskaite |
2002 |
|
LTU |
|
50m |
1:05.96 |
1:05.96 |
4 |
Alisa Westergård |
2003 |
|
FAR |
|
50m |
1:05.43 |
1:05.43 |
5 |
Brynhild Johannesen |
2002 |
|
FAR |
|
50m |
1:05.77 |
1:05.77 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
1 |
Anastasija Rogozina |
2001 |
|
LTU |
|
50m |
1:03.25 |
1:03.25 |
2 |
Evita Vismeryte |
2002 |
|
LTU |
|
50m |
1:02.06 |
1:02.06 |
3 |
Kaia Liis Tomak |
2002 |
|
EST |
|
50m |
1:01.93 |
1:01.93 |
4 |
Jóhanna Elín Guðmundsdóttir |
2001 |
070301-2450 |
ISL |
|
50m |
1:01.29 |
1:01.29 |
5 |
Laurika Lint |
2002 |
|
EST |
|
50m |
1:01.30 |
1:01.30 |
6 |
Ema Guzaite |
2002 |
|
LTU |
|
50m |
1:02.05 |
1:02.05 |
7 |
Ieva Maluka |
2003 |
|
LAT |
|
50m |
1:02.38 |
1:02.38 |
8 |
Ruta Kozlovska |
2001 |
|
LAT |
|
50m |
1:04.63 |
1:04.63 |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
1 |
Ilona Maide |
2001 |
|
EST |
|
50m |
1:00.28 |
1:00.28 |
2 |
Kertu Kaare |
2002 |
|
EST |
|
50m |
59.89 |
59.89 |
3 |
Peppi Siirtola |
2002 |
02A144 |
FIN |
|
50m |
59.75 |
59.75 |
4 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
SWE |
|
50m |
59.39 |
59.39 |
5 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
01A939 |
FIN |
|
50m |
59.49 |
59.49 |
6 |
Caroline Samuelsen |
2001 |
|
NOR |
|
50m |
59.88 |
59.88 |
7 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SWE |
|
50m |
1:00.17 |
1:00.17 |
8 |
Kristiana Maskava |
2001 |
|
LAT |
|
50m |
1:01.23 |
1:01.23 |
Lane |
Name |
Born |
License |
Club |
|
Pool |
Original |
Time |
|
1 |
Synne H. Eidheim |
2001 |
|
NOR |
|
50m |
59.12 |
59.12 |
2 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
02A080 |
FIN |
|
50m |
58.89 |
58.89 |
3 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
DEN |
|
50m |
58.41 |
58.41 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
DEN |
|
50m |
58.23 |
58.23 |
5 |
Malene Rypestøl |
2001 |
|
NOR |
|
50m |
58.38 |
58.38 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
DEN |
|
50m |
58.54 |
58.54 |
7 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
DEN |
|
50m |
59.11 |
59.11 |
8 |
Vilma Oura |
2001 |
01A310 |
FIN |
|
50m |
59.20 |
59.20 |
Generated by WinGrodan 1.25.07 |
Print Date |
09 July 2016 |
Licensed to: Tampereen Seurat |
Print Time |
15:09 |
|