Program för UGP 3, Täby
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
UGP 3 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Täby |
|
Utskriftstid |
08:26 |
|
|
Arrangör |
Täby sim & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 juni 2016 |
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
208 |
1 |
Anna Safaei |
2004 |
AS8804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:52.03 |
120 |
2 |
Louise Franks |
2005 |
AG7605 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:45.33 |
235 |
3 |
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:42.98 |
236 |
4 |
Olivia Halfar |
2005 |
AJ4205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:45.18 |
2 |
5 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
BJ7604 |
DANDERYD |
|
25m |
1:49.05 |
22 |
6 |
Saga Thyrberg |
2003 |
BI1803 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:19.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
204 |
1 |
Agnes Ovuka |
2001 |
BT3201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:41.93 |
277 |
2 |
Anna Viklund |
2001 |
AS4601 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:41.30 |
114 |
3 |
Clara Ersson |
2004 |
BA3204 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:41.02 |
162 |
4 |
Nicole Valeskog |
2004 |
AT5204 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:41.09 |
273 |
5 |
Amanda Wensmark |
2005 |
AJ2405 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:41.67 |
186 |
6 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
BH2602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:42.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
1 |
Jessika Westberg |
2003 |
AZ7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:40.62 |
244 |
2 |
Boel Jägerskog |
2005 |
AJ7205 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:40.48 |
3 |
3 |
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
DANDERYD |
|
50m |
1:39.62 |
211 |
4 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
BH0602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.68 |
6 |
5 |
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
DANDERYD |
|
25m |
1:40.49 |
269 |
6 |
Naomi Tesfai |
2003 |
AK8603 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:40.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:39.15 |
109 |
2 |
Emelie Bergvall |
2003 |
BC4603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:38.19 |
93 |
3 |
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
SS04 |
|
25m |
1:37.66 |
190 |
4 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
AS3604 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:37.97 |
278 |
5 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:38.44 |
212 |
6 |
Amanda Takala |
2004 |
AP3804 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:39.30 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
4 |
1 |
Alice Casserfelt |
2000 |
AT4200 |
DANDERYD |
|
25m |
1:36.59 |
196 |
2 |
Emelie Lindström |
2003 |
AJ7403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:35.61 |
251 |
3 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:34.89 |
91 |
4 |
Emma Lundmark |
2003 |
AT1803 |
SS04 |
|
25m |
1:34.93 |
233 |
5 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:36.57 |
133 |
6 |
Dina Larsson |
2004 |
AN1804 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:37.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
205 |
1 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:34.55 |
210 |
2 |
Ebba Stromberg |
2002 |
AV7402 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:33.73 |
271 |
3 |
Ioanna Tsirona |
2004 |
AE2404 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:32.80 |
113 |
4 |
Engla Ellbrant |
2004 |
AK2204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:33.33 |
228 |
5 |
Selma El Hajji |
2001 |
BB1801 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:34.35 |
255 |
6 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:34.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
167 |
1 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
AT0603 |
TUREBERG |
|
25m |
1:31.87 |
192 |
2 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:31.57 |
265 |
3 |
Sara Strand |
2002 |
AQ1802 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:30.78 |
130 |
4 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:31.14 |
260 |
5 |
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:31.84 |
249 |
6 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
AU6202 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:32.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
217 |
1 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:29.11 |
224 |
2 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:27.79 |
250 |
3 |
Elin Lindqvist |
2004 |
AP7204 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:26.97 |
174 |
4 |
Felicia Larsered |
2003 |
AW2803 |
TUREBERG |
|
25m |
1:27.67 |
181 |
5 |
Clara Wettergren |
2002 |
AQ3802 |
TUREBERG |
|
25m |
1:27.97 |
122 |
6 |
Saga Grindberg |
2003 |
AX5603 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:30.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
246 |
1 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:24.90 |
243 |
2 |
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:24.34 |
272 |
3 |
Linnea Wall |
2001 |
AV1601 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:23.99 |
206 |
4 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:24.15 |
134 |
5 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
AX6603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:24.72 |
214 |
6 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:25.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
136 |
1 |
Sigrid Loid |
1999 |
AF0499 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:23.86 |
118 |
2 |
Ingrid Franks |
2003 |
AT5603 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:23.06 |
159 |
3 |
Maria Tavemark |
2001 |
BA9601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.27 |
142 |
4 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:22.91 |
218 |
5 |
Hanna Åkerman |
2004 |
AJ0204 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:23.10 |
83 |
6 |
Lisa Candelius |
2003 |
AT9803 |
SS04 |
|
25m |
1:23.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
127 |
1 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:21.52 |
184 |
2 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:20.82 |
168 |
3 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
25m |
1:19.33 |
110 |
4 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:19.50 |
241 |
5 |
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:20.89 |
201 |
6 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:21.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
131 |
1 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
BB5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:17.98 |
88 |
2 |
Sofia Karls |
2002 |
AH7202 |
SS04 |
|
25m |
1:17.42 |
107 |
3 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.47 |
119 |
4 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:16.86 |
189 |
5 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:17.96 |
144 |
6 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:18.21 |
Skapad av WinGrodan 1.25.06 |
Utskriftsdatum |
04 juni 2016 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
08:26 |
|