Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56,10 2013-05-03 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
570 |
1 |
Scott Steenberg |
2000 |
0039AL |
FARUM |
|
50m |
5:24.64 |
355 |
2 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:52.18 |
54 |
3 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:47.93 |
78 |
4 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
4:51.29 |
48 |
5 |
Frede Meincke |
2002 |
0275AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:55.20 |
540 |
6 |
Morten Kilhof |
2000 |
0037AJ |
SOLRØD |
|
50m |
5:39.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:43.70 |
436 |
2 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
4:36.65 |
378 |
3 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:33.36 |
517 |
4 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
4:36.12 |
76 |
5 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:38.42 |
189 |
6 |
Emil Tönshoff |
2000 |
0097AL |
HELSINGØR |
|
50m |
4:46.33 |
|
|
Heat 3 (4) (Årg. 1998-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Mads Lünell Bruhn |
1998 |
9871AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:26.81 |
133 |
2 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
50m |
4:14.13 |
74 |
3 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:03.40 |
142 |
4 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
4:08.97 |
141 |
5 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
50m |
4:15.35 |
501 |
6 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
4:33.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
9703AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:50.71 |
73 |
2 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:26.97 |
72 |
3 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
9647AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:07.42 |
334 |
4 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:22.36 |
75 |
5 |
Timon Wedekind |
1996 |
9633AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:44.01 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:25 |
|