Startliste for Handelsbanken Farum Cup 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 112
|
Stævne navn |
Handelsbanken Farum Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge |
Finaler (5) |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Farum Cup Senior: Robert Palosaari (1992) 2:22,69 2015-05-09 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
361 |
1 |
Mikkel Winther |
2002 |
|
HVIDOVRE |
|
50m |
4:08.22 |
242 |
2 |
Sylvester Wichmann Meisne |
2005 |
0567AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:59.59 |
104 |
3 |
Penghao Ji |
2003 |
0311AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:45.00 |
417 |
4 |
Magnus Guul |
2005 |
|
RINGSTED |
|
25m |
3:54.27 |
414 |
5 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
25m |
4:00.35 |
245 |
6 |
Rasmus Mortensen |
2004 |
0453AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:13.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Tor Ejrnæs |
2002 |
0209AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:32.88 |
355 |
2 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:22.15 |
431 |
3 |
Joakim Mortensen |
2002 |
0271AH |
RINGSTED |
|
25m |
3:15.61 |
44 |
4 |
Jeppe Seelig Larsen |
2002 |
0245AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:18.11 |
329 |
5 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:32.82 |
297 |
6 |
Alexander Nørby |
2006 |
0617AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:44.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:52.58 |
385 |
2 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:46.11 |
458 |
3 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:43.97 |
380 |
4 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:46.00 |
116 |
5 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:49.13 |
246 |
6 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:00.12 |
|
|
Heat 4 (5) (Årg. 2003-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:30.44 |
428 |
2 |
Silas Lykke |
2003 |
0339AP |
RINGSTED |
|
25m |
3:16.97 |
94 |
3 |
Karl August B. Balle |
2003 |
0385AB |
GENTOFTE |
|
25m |
3:00.60 |
236 |
4 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:16.49 |
518 |
5 |
Thomas Høgenhaug |
2003 |
0391AG |
SØLLERØD |
|
25m |
3:26.63 |
172 |
6 |
Emil Gram Peters |
2005 |
0529AD |
HELSINGE |
|
25m |
3:30.66 |
|
|
Heat 5 (5) (Årg. 2001-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
2:39.03 |
51 |
2 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:37.63 |
118 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:27.90 |
108 |
4 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.53 |
273 |
5 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:38.67 |
247 |
6 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:43.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.03 |
Udskriftsdato |
30 april 2016 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|