Startliste for Danish Open 2016
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
Danish Open 2016 |
|
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
12:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (3) |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:35.36 |
350 |
2 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:32.82 |
255 |
3 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
2:30.23 |
141 |
4 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
50m |
2:29.46 |
299 |
5 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:30.08 |
242 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.24 |
328 |
7 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
TRITON V |
|
50m |
2:35.32 |
317 |
8 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:37.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
2:27.58 |
339 |
2 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
2:25.94 |
253 |
3 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:23.45 |
15 |
4 |
Sára R. Nysted |
2001 |
|
SUÐUROYAR |
|
50m |
2:23.05 |
341 |
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
2:23.41 |
344 |
6 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
2:23.72 |
334 |
7 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
2:27.19 |
263 |
8 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:28.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:21.43 |
154 |
2 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
9754AD |
KVIK |
|
50m |
2:21.13 |
161 |
3 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
2:20.44 |
364 |
4 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:19.22 |
44 |
5 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.20 |
66 |
6 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
VIBORG |
|
50m |
2:20.73 |
107 |
7 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:21.19 |
13 |
8 |
Signhild Joensen |
2000 |
|
Ægir |
|
50m |
2:21.69 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
17 april 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:28 |
|