Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (15) |
Vejledende starttid 11:12 |
Heat 1 (15) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:32.06 |
155 |
2 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:31.77 |
143 |
3 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
1:30.71 |
156 |
4 |
Anna Maria Madsen |
2004 |
0444AJ |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:28.51 |
45 |
5 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
1:30.13 |
193 |
6 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.00 |
217 |
7 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.89 |
201 |
8 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:33.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.43 |
190 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.82 |
23 |
3 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
1:26.63 |
64 |
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.53 |
408 |
5 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.56 |
22 |
6 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
1:26.79 |
383 |
7 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
1:26.92 |
189 |
8 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
1:25.89 |
47 |
2 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
1:25.65 |
381 |
3 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
1:25.21 |
39 |
4 |
Esther Hek Hansen |
2004 |
0492AB |
ISHØJ |
|
25m |
1:24.94 |
191 |
5 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:24.98 |
252 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.61 |
29 |
7 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:25.69 |
80 |
8 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Cathrine Østergaard Niels |
2004 |
0494AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.33 |
400 |
2 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
25m |
1:23.80 |
100 |
3 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.53 |
31 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
1:23.20 |
183 |
5 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.49 |
305 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
1:23.74 |
213 |
7 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.87 |
289 |
8 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
1:24.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
310 |
1 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
1:22.78 |
202 |
2 |
Maja Marie Elmgreen |
2003 |
0376AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:22.31 |
378 |
3 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
1:22.24 |
194 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.87 |
27 |
5 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
25m |
1:22.08 |
409 |
6 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:22.25 |
229 |
7 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.51 |
69 |
8 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:23.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.30 |
20 |
2 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
1:20.92 |
297 |
3 |
Elena Westmark Holm |
2003 |
0336AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:20.91 |
73 |
4 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.88 |
403 |
5 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:20.89 |
186 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.91 |
70 |
7 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.08 |
164 |
8 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
1:21.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:19.86 |
292 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:19.84 |
41 |
3 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
1:19.59 |
329 |
4 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.25 |
311 |
5 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
1:19.46 |
377 |
6 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
25m |
1:19.63 |
301 |
7 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:19.85 |
21 |
8 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:20.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
1:19.16 |
133 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:18.91 |
398 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
1:18.72 |
376 |
4 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
1:18.65 |
344 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:18.69 |
244 |
6 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.82 |
67 |
7 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.93 |
228 |
8 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
1:18.47 |
138 |
2 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
1:18.41 |
227 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.28 |
212 |
4 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.02 |
181 |
5 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.18 |
188 |
6 |
Mathilde Hagihara |
2004 |
0468AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:18.36 |
300 |
7 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.43 |
224 |
8 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.75 |
315 |
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:17.50 |
386 |
3 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
1:17.07 |
379 |
4 |
Freja Gjerløv |
2003 |
0378AC |
KVIK |
|
25m |
1:16.87 |
78 |
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.92 |
313 |
6 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
1:17.41 |
396 |
7 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
1:17.53 |
160 |
8 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:17.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
1 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
1:16.41 |
161 |
2 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
25m |
1:15.74 |
65 |
3 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.41 |
182 |
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:14.70 |
370 |
5 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
25m |
1:15.13 |
185 |
6 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.44 |
32 |
7 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
1:15.77 |
28 |
8 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Sofie Nielsen |
2003 |
0324AU |
HASLEV |
|
25m |
1:14.29 |
321 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.88 |
337 |
3 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.63 |
24 |
4 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
1:13.24 |
236 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.44 |
198 |
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.67 |
382 |
7 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
1:13.89 |
99 |
8 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
1:12.11 |
221 |
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.89 |
369 |
3 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
1:11.34 |
239 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.75 |
79 |
5 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.12 |
152 |
6 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
1:11.63 |
312 |
7 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
1:11.92 |
62 |
8 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.84 |
|
|
Heat 14 (15) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
1:09.43 |
220 |
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.69 |
148 |
3 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
25m |
1:08.25 |
210 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.72 |
250 |
5 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.97 |
371 |
6 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:08.67 |
251 |
7 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.41 |
180 |
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.55 |
|
|
Heat 15 (15) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.18 |
271 |
2 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.49 |
285 |
3 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:14.75 |
238 |
4 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
25m |
1:11.61 |
214 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.19 |
401 |
6 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
25m |
1:15.04 |
306 |
7 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
1:16.57 |
192 |
8 |
Maya Hatting Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.63 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|