Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 april 2016 |
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Herrer |
Finaler (17) |
Vejledende starttid 10:11 |
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
163 |
3 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
25m |
|
356 |
4 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:57.84 |
58 |
5 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:58.96 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:53.99 |
74 |
2 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
0325AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:53.45 |
153 |
3 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
2:52.75 |
142 |
4 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
25m |
2:50.96 |
322 |
5 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:51.80 |
395 |
6 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
0377AE |
TRITON B |
|
25m |
2:53.38 |
40 |
7 |
Kevin Liang |
2002 |
0215AI |
ISHØJ |
|
25m |
2:53.46 |
278 |
8 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
25m |
2:56.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
2:49.25 |
325 |
2 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:48.44 |
30 |
3 |
Rasmus Skarby Madsen |
2003 |
0363AB |
SLANGERUP |
|
25m |
2:47.79 |
172 |
4 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:47.15 |
342 |
5 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
2:47.38 |
346 |
6 |
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
2:48.44 |
170 |
7 |
Valdemar Brøns |
2003 |
0341AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:48.90 |
385 |
8 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
0331AD |
KVIK |
|
25m |
2:49.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Marcus Hiort |
2003 |
0307AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:46.89 |
290 |
2 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
HILLERØD |
|
25m |
2:46.82 |
365 |
3 |
Lukas Majvig Andersen |
2003 |
0309AC |
KVIK |
|
25m |
2:46.47 |
44 |
4 |
Marco Knudsen |
2003 |
0399AF |
GREVE |
|
25m |
2:46.33 |
94 |
5 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
KORSØR |
|
25m |
2:46.41 |
338 |
6 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:46.68 |
157 |
7 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:46.82 |
355 |
8 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
2:46.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
2:45.27 |
390 |
2 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
2:44.56 |
330 |
3 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
0393AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:44.05 |
358 |
4 |
Karl Gustav B. Toft |
2002 |
0299AP |
SØLLERØD |
|
25m |
2:43.52 |
225 |
5 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:43.55 |
158 |
6 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:44.39 |
335 |
7 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:44.57 |
83 |
8 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:46.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
0381AA |
KØGE |
|
25m |
2:42.72 |
199 |
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.31 |
57 |
3 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:41.84 |
293 |
4 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:40.88 |
230 |
5 |
Magnus Christensen |
2002 |
0287AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:41.23 |
174 |
6 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.24 |
48 |
7 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
0345AC |
TUNE |
|
25m |
2:42.47 |
38 |
8 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
25m |
2:43.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:40.68 |
162 |
2 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
2:40.13 |
364 |
3 |
Valentin Wahl |
2003 |
0355AC |
KVIK |
|
25m |
2:39.44 |
349 |
4 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
25m |
2:38.79 |
406 |
5 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:39.37 |
407 |
6 |
Tobias Hufeldt |
2001 |
0169AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:39.56 |
52 |
7 |
Lucas Emil Christensen |
2003 |
0349AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:40.45 |
135 |
8 |
Oscar Thinghøjen |
2003 |
0357AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:40.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Valdemar Solok |
2001 |
0107AP |
SØLLERØD |
|
25m |
2:37.21 |
139 |
2 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
VI39 |
|
25m |
2:36.54 |
410 |
3 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:35.47 |
314 |
4 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
25m |
2:34.68 |
165 |
5 |
Thomas Langvad |
2002 |
0223AC |
GSK |
|
25m |
2:35.34 |
254 |
6 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:36.03 |
144 |
7 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
25m |
2:37.02 |
257 |
8 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
25m |
2:38.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Niels Skovbye Brandt |
2002 |
0247AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:34.08 |
77 |
2 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.64 |
134 |
3 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:33.19 |
294 |
4 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:32.84 |
26 |
5 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
25m |
2:33.13 |
282 |
6 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
2:33.39 |
71 |
7 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:33.91 |
222 |
8 |
Christian Skinhøj |
2001 |
0165AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.53 |
242 |
2 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:31.54 |
331 |
3 |
Oliver Aagaard Jeppesen |
2001 |
0129AL |
LYNGBY |
|
25m |
2:30.26 |
362 |
4 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
25m |
2:29.68 |
324 |
5 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:29.97 |
209 |
6 |
August Becktor |
2001 |
0159AE |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.52 |
351 |
7 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:32.34 |
253 |
8 |
Emil Steenberg |
2002 |
0229AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:32.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:29.16 |
60 |
2 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
0193AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:28.75 |
154 |
3 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:28.68 |
389 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
2:27.66 |
234 |
5 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:28.18 |
149 |
6 |
Marcus Munkholm |
2001 |
0169AC |
VI39 |
|
25m |
2:28.72 |
55 |
7 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:29.01 |
33 |
8 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
0175AK |
SLANGERUP |
|
25m |
2:29.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
25m |
2:27.41 |
92 |
2 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
2:26.56 |
328 |
3 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.21 |
404 |
4 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
0155AI |
VEST |
|
25m |
2:25.71 |
168 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.72 |
151 |
6 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
2:26.52 |
291 |
7 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:27.01 |
84 |
8 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
2:27.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:25.07 |
295 |
2 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:24.60 |
76 |
3 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:24.34 |
259 |
4 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
25m |
2:23.71 |
402 |
5 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
25m |
2:23.81 |
288 |
6 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:24.56 |
226 |
7 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:24.71 |
345 |
8 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
0159AP |
NÆSTVED |
|
25m |
2:25.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:22.88 |
231 |
2 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.60 |
394 |
3 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
2:19.97 |
235 |
4 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:18.25 |
93 |
5 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
2:18.70 |
283 |
6 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
2:20.17 |
339 |
7 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:21.09 |
50 |
8 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
25m |
2:23.33 |
|
|
Heat 15 (17) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
68 |
1 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:37.62 |
299 |
2 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
0329AI |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:36.61 |
147 |
3 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
VI39 |
|
25m |
2:34.52 |
150 |
4 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
25m |
2:21.83 |
141 |
5 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
2:29.94 |
146 |
6 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
VI39 |
|
25m |
2:35.82 |
85 |
7 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:36.72 |
392 |
8 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:38.02 |
|
|
Heat 16 (17) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
1 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
2:23.37 |
353 |
2 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
2:21.93 |
208 |
3 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.11 |
216 |
4 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.99 |
420 |
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
2:19.57 |
169 |
6 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:21.61 |
397 |
7 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
25m |
2:22.86 |
43 |
8 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
2:23.80 |
|
|
Heat 17 (17) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.37 |
361 |
2 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
2:16.38 |
223 |
3 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.10 |
98 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:07.30 |
323 |
5 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:09.98 |
260 |
6 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:14.18 |
279 |
7 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
2:16.39 |
81 |
8 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:17.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
10 april 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:23 |
|