Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Sponsor: Catering Engros |
Chris Christensen (88), Holstebro - 0.58.38 (2013) |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
SIF Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
50m |
|
483 |
2 |
Vivi Nguyen |
2001 |
0162BC |
FREM |
|
50m |
1:43.98 |
326 |
3 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
DELTA |
|
50m |
1:30.17 |
320 |
4 |
Janni S Hansen |
2001 |
0114AT |
DELTA |
|
50m |
1:27.66 |
676 |
5 |
Camilla Vestergaard |
2000 |
0078AF |
NYBORG |
|
50m |
1:28.02 |
386 |
6 |
Freja Bang Christensen |
2001 |
0104BB |
AUNING |
|
50m |
1:36.26 |
629 |
7 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
|
38 |
8 |
Anne Hazell Brink |
1999 |
9956AF |
OSLF |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Anne Sunesen |
2001 |
0114AZ |
VIBORG |
|
50m |
1:25.35 |
518 |
2 |
Helene Levring |
2001 |
0132AY |
VIBORG |
|
50m |
1:24.28 |
523 |
3 |
Ida Marie Nielsen |
1995 |
9524AZ |
VIBORG |
|
50m |
1:23.54 |
503 |
4 |
Sofie Bruun Boye |
2001 |
0112AZ |
VIBORG |
|
50m |
1:22.72 |
48 |
5 |
Marie Lund Henriksen |
2001 |
0128AY |
OSLF |
|
50m |
1:22.79 |
622 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
1:23.68 |
49 |
7 |
Frederikke Honore |
2001 |
0134AQ |
OSLF |
|
50m |
1:24.82 |
199 |
8 |
Sophia Lindegaard |
2001 |
0132AV |
NAKSKOV |
|
50m |
1:26.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:21.23 |
473 |
2 |
Emma Lykke Kallesøe |
1999 |
9956AJ |
FREM |
|
50m |
1:21.06 |
311 |
3 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.51 |
553 |
4 |
Liv Hingeberg |
2001 |
0154AK |
ODDER |
|
50m |
1:20.38 |
138 |
5 |
Katharina Schmidt Madsen |
2001 |
0196AH |
ESBJERG |
|
50m |
1:20.47 |
70 |
6 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
OSK |
|
50m |
1:20.64 |
315 |
7 |
Charlotte Bisgaard |
2001 |
0134AE |
DELTA |
|
50m |
1:21.19 |
635 |
8 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
1:21.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
50m |
1:18.76 |
164 |
2 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.02 |
233 |
3 |
Julie Lange Jørgensen |
2000 |
0004AZ |
AGF |
|
50m |
1:17.72 |
225 |
4 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
AGF |
|
50m |
1:16.47 |
378 |
5 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:17.45 |
45 |
6 |
Melissa Damsgaard |
2001 |
0136AX |
OSLF |
|
50m |
1:18.00 |
77 |
7 |
SIF Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
1:18.19 |
127 |
8 |
Julie Henriksen |
2000 |
0082AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:19.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
50m |
1:15.95 |
615 |
2 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:14.05 |
298 |
3 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:13.63 |
153 |
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.70 |
174 |
5 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
ISHØJ |
|
50m |
1:13.06 |
570 |
6 |
Laura Buur Rasmussen |
2001 |
0168AQ |
ODDER |
|
50m |
1:13.79 |
142 |
7 |
Nanette Nikolajsen |
2000 |
0004AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:14.62 |
407 |
8 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
TEMPO |
|
50m |
1:16.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
50m |
1:12.39 |
293 |
2 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:10.54 |
356 |
3 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
50m |
1:09.46 |
454 |
4 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.49 |
572 |
5 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
50m |
1:07.86 |
452 |
6 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.78 |
636 |
7 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
1:11.70 |
350 |
8 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
1:12.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
83 |
1 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
1:11.85 |
13 |
2 |
Line Sloth Holm |
2001 |
0198AO |
AALBORG |
|
50m |
1:10.12 |
634 |
3 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
HERNING |
|
50m |
1:09.30 |
451 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.79 |
379 |
5 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:07.40 |
26 |
6 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
50m |
1:09.52 |
455 |
7 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
1:11.29 |
159 |
8 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
526 |
1 |
Betina K. Pedersen |
1994 |
9402AC |
VIBORG |
|
50m |
1:11.74 |
448 |
2 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.96 |
219 |
3 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
1:08.39 |
510 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
VIBORG |
|
50m |
1:04.69 |
290 |
5 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.17 |
124 |
6 |
Julie Gadgaard |
2001 |
0124AI |
ESBJERG |
|
50m |
1:09.48 |
330 |
7 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:10.64 |
192 |
8 |
Emilia Harlund |
1999 |
9938AS |
NAKSKOV |
|
50m |
1:12.43 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|