Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (6) |
Sponsor: Kohberg |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 2.13.06 (2005) |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
0262AR |
ESBJERG |
|
50m |
|
34 |
2 |
Mia Andersen |
2002 |
0266AQ |
OSLF |
|
50m |
4:30.77 |
95 |
3 |
Amalie Ringkvist |
2002 |
0218AF |
OSK |
|
50m |
3:28.82 |
246 |
4 |
Lucca Bisgaard Rasmussen |
2004 |
0448AN |
AGF |
|
50m |
3:17.64 |
373 |
5 |
Maja Klitgaard |
2003 |
0392AK |
SILKEBORG |
|
50m |
3:18.09 |
464 |
6 |
Frida Karoline Dall |
2004 |
0492AP |
FREM |
|
50m |
3:46.06 |
186 |
7 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
0304AU |
SILKEBORG |
|
50m |
3:14.02 |
515 |
2 |
Lea Kjær Kristensen |
2004 |
0466AS |
VIBORG |
|
50m |
3:11.94 |
215 |
3 |
Veronica Brix |
2003 |
0372AW |
AGF |
|
50m |
3:11.43 |
491 |
4 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
FREM |
|
50m |
3:10.51 |
353 |
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
3:11.39 |
74 |
6 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
OSK |
|
50m |
3:11.51 |
608 |
7 |
Signe Schwartz |
2002 |
0298AQ |
TRITON V |
|
50m |
3:12.33 |
314 |
8 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
3:14.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
3:08.26 |
173 |
2 |
Mie Petersen |
2002 |
0276AU |
BOV |
|
50m |
3:01.50 |
54 |
3 |
Christine Krogh |
2003 |
0376AH |
OSLF |
|
50m |
2:55.12 |
385 |
4 |
Clara Tolderlund |
2002 |
0256AK |
SILKEBORG |
|
50m |
2:53.17 |
42 |
5 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
OSLF |
|
50m |
2:54.24 |
214 |
6 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
50m |
2:58.59 |
404 |
7 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
TEMPO |
|
50m |
3:07.45 |
224 |
8 |
Alberte Bloch Hansen |
2002 |
0288BB |
AGF |
|
50m |
3:09.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
595 |
1 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
TRITON V |
|
50m |
2:51.20 |
402 |
2 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
TEMPO |
|
50m |
2:49.12 |
594 |
3 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
TRITON V |
|
50m |
2:46.15 |
113 |
4 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
ESBJERG |
|
50m |
2:45.25 |
217 |
5 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
50m |
2:45.33 |
508 |
6 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
2:48.55 |
53 |
7 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
OSLF |
|
50m |
2:49.77 |
401 |
8 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
TEMPO |
|
50m |
2:51.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
606 |
1 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
TRITON V |
|
50m |
2:45.03 |
500 |
2 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
2:44.55 |
403 |
3 |
Maja Johansen |
2002 |
0262AV |
TEMPO |
|
50m |
2:43.33 |
248 |
4 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
50m |
2:42.51 |
47 |
5 |
Heidi Glintborg |
2002 |
0202AP |
OSLF |
|
50m |
2:42.66 |
230 |
6 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AGF |
|
50m |
2:43.76 |
204 |
7 |
Maria Andersen |
2002 |
0222AP |
RINGSTED |
|
50m |
2:44.91 |
601 |
8 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
50m |
2:45.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
569 |
1 |
Emma Rasmussen |
2002 |
0292AL |
ODDER |
|
50m |
2:41.66 |
8 |
2 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
50m |
2:37.82 |
546 |
3 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
2:30.93 |
623 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:22.90 |
24 |
5 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
2:29.53 |
21 |
6 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
2:35.90 |
240 |
7 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
2:41.50 |
270 |
8 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:42.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
28 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:42 |
|