Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 34
|
Stævne navn |
H.C. Andersen Swim Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 maj 2016 |
|
|
|
|
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Sponsor: NIKE |
Louise Ørnstedt (85), FREM-STO95 - 1.02.03 (2005) |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
671 |
2 |
Thomas Kristensen |
2000 |
0037AG |
NYBORG |
|
50m |
1:14.28 |
450 |
3 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.67 |
316 |
4 |
Søren Bisgaard |
1998 |
9877AI |
DELTA |
|
50m |
1:08.96 |
63 |
5 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
50m |
1:09.36 |
620 |
6 |
Johan Theis Møller |
2000 |
0023AK |
ROSKILDE |
|
50m |
1:10.54 |
68 |
7 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
0069AJ |
OSK |
|
50m |
1:14.39 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Oliver Christensen |
2000 |
0025AF |
ESBJERG |
|
50m |
1:08.52 |
278 |
2 |
Mads Christensen |
1997 |
9773AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:07.15 |
566 |
3 |
Simon Noesgaard Nielsen |
1998 |
9863AE |
ODDER |
|
50m |
1:06.44 |
165 |
4 |
Rasmus Christensen |
1996 |
9695AD |
BOV |
|
50m |
1:05.61 |
231 |
5 |
Jesper Stilling Julius |
1993 |
9315AO |
AGF |
|
50m |
1:06.00 |
41 |
6 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
1:06.90 |
114 |
7 |
Oliver Kramer Andersen |
1999 |
9905AT |
ESBJERG |
|
50m |
1:08.27 |
649 |
8 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
50m |
1:08.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.64 |
352 |
2 |
Ralf Dalby |
1995 |
9547AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:03.37 |
334 |
3 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:02.16 |
338 |
4 |
Kasper Schultz |
1995 |
9557AI |
HOLSTEBRO |
|
50m |
58.50 |
235 |
5 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
50m |
1:01.60 |
160 |
6 |
Anton Olsen |
1998 |
9871AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:02.59 |
550 |
7 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
50m |
1:04.32 |
193 |
8 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
1:05.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
1:04.48 |
15 |
2 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
50m |
1:03.09 |
677 |
3 |
William Matras |
1998 |
9803AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.88 |
206 |
4 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
56.91 |
262 |
5 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:01.31 |
301 |
6 |
Peter Gjerulff |
1996 |
9613AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.38 |
232 |
7 |
Jonas B. Jørgensen |
1998 |
9823AM |
AGF |
|
50m |
1:03.78 |
176 |
8 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
50m |
1:05.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:04.45 |
18 |
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
1:02.66 |
549 |
3 |
Oliver Degn |
1996 |
9653AG |
ODDER |
|
50m |
1:01.79 |
660 |
4 |
Magnus Jákupsson |
1994 |
9403AP |
FARUM |
|
50m |
55.80 |
456 |
5 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.46 |
633 |
6 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
50m |
1:02.31 |
638 |
7 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
HERNING |
|
50m |
1:03.38 |
305 |
8 |
Timon Wedekind |
1996 |
9633AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 |
Udskriftsdato |
29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|